Svet
8334 ogledov

Neverjetno, kaj je objavila Bela hiša: FAFO

Donald Trump
1/2
Profimedia
Bela hiša je objavila črno-belo fotografijo predsednika Donalda Trumpa pred letalom Air Force One z napisom "No games. FAFO".

Odzivi na družbenih omrežjih so burni. FAFO je namreč kratica za precej oster slengovski izraz "Fuck Around and Find Out", kar bi v prostem prevodu pomenilo Igraj se z ognjem, in boš videl, gre torej za opozorilo, ne igraj se z nami. Izraz oziroma kratica je pogosto uporabljen kot grožnja ali pa kot izraz zadoščenja, ko nekdo dobi, kar je iskal.

Bela hiša je kratico objavila včeraj, potem ko so z bliskovito vojaško operacijo v glavnem mestu Venezuele ugrabili in aretirali venezuelskega predsednika Nicolasa Madura in njegovo ženo. FAFO je torej postal simbol nove, agresivne ameriške zunanje politike.

Bela hiša je kmalu zatem objavila še video z napisom "If you don’t know, now you know" ("Če nisi vedel, zdaj veš"), s čimer je poudarila isto sporočilo.

Objavljen 23-sekundni zmontiran posnetek se norčuje iz kljubovalnega govora venezuelskega voditelja Nicolása Madura iz leta 2019, v katerem je izzival svoje nasprotnike. "Pridite pome, čakam vas tukaj v Mirafloresu. Ne čakajte predolgo, strahopetci," je nasprotnikom takrat kričal Maduro.

V posnetku sledi izjava ameriškega državnega sekretarja Marca Rubia Če niste vedeli, zdaj veste, prva objavljena fotografija Madura po aretaciji, na koncu pa je posnetek predsednika Donalda Trumpa, ki hodi po hodnikih Bele hiše.

Trumpovi podporniki so objavo pozdravili, kritiki pa menijo, da je ton neprimeren.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 46
  • Avatar mahatma2
    mahatma2 19:41 04.januar 2026.

    Venezuelska usoda čaka Grenlandijo.

  • Avatar Ruska_Zmaga
    Ruska_Zmaga 19:25 04.januar 2026.

    Zadnje novice iz Venezuele - Američane so v prvi uri napada Madurovi ljudje vodili k zajetju Madura; - zaradi Madurovega diktatorskega vladanja se je narod množično izseljeval, večina pa v državi živi v revščini; - Maduro je "koncesije" za uporavljanje ...prikaži več državnih podjetij (predvsem za črpanje nafte in drugih naravnih virov) podelil vojski in policiji;

  • Avatar Ruska_Zmaga
    Ruska_Zmaga 19:23 04.januar 2026.

    https://www.logicno.com/politika/kaja-kallas-opravdava-napad-na-venezuelu-zapadna-oligarhija-postuje-samo-nasilje-i-otimanje.html