Svet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Peru stresel močan potres

Seizmograf Shutterstock
Sever Peruja je zgodaj davi po srednjeevropskem času stresel potres z magnitudo 6,3.

Povzročil je preplah med prebivalstvom mesta Sechura, ki so zbežali na ulice, in poškodoval tamkajšnjo cerkev, a poročil o morebitnih žrtvah ni. Oblasti niso razglasile nevarnosti cunamija, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Ameriški geološki inštitut je sporočil, da je imel potres žarišče v globini devet kilometrov v Tihem oceanu, tri kilometre zahodno od mesta Sechura. Območje je stresel danes ob 0.51 po srednjeevropskem času. Območje je blizu meje z Ekvadorjem.

Po podatkih perujskega inštituta je imel potres žarišče 38 kilometrov zahodno od mesta Sechura v globini 25 kilometrov.

Potresi v Peruju so sicer pogosti, saj država leži na enem najbolj aktivnih potresnih območij na svetu.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.