Pripadnik Poklicne gasilske enote Celje, Tomaž Dražumerič nam je povedal, kako potekajo reševanja v katastrofalnih nesrečah, ki te dni pustošijo po svetu.
Število žrtev narašča
Po tajfunih Ketsana in Parma, se na Filipinih bojujejo s poplavami in zemeljskimi plazovi, v katerih je umrlo najmanj 168 ljudi, pogrešanih je 30.
Poplave in zemeljske plazove so sprožile močne padavine na severu Filipinov.
Samo v provinci Benguet je življenje izgubilo 69 ljudi, poročajo lokalne oblasti. "Dež na tem območju kar ne poneha," je dejal Glen Rabonza, izvršni direktor Nacionalnega koordinacijskega sveta za nesreče.
Ljudje na strehah
Guverner province Pangasinan Amando Espino pa je sporočil, da je mesta dosegla tudi voda iz bližnjega jezu San Roque. "Jez naj bi bil učinkovit prav v poplavah, vendar je prenapolnjen z vodo. Kot da ga sploh ne bi bilo. Iz gora v mesta voda kar dere," je še dejal.
Poplavljenih je 32 mest, tudi dve večji Dagupan in Urdaneta. Okoli 35 tisoč ljudi se je zateklo v evakuacijske centre, poročajo uradne filipinske tiskovne agencije. Da bi se umaknili pred poplavami, se ljudje zadržujejo na strehah in višjih območjih.
Najhuje prizadeta območja so Bayambang, Alcala in Basista, še poročajo.