Svet

Prijeli 700 domnevnih teroristov

Žurnal24 main
Savdske oblasti so sporočile, da so v minulih šestih mesecih aretirale 700 islamskih skrajnežev, ki naj bi načrtovali napade na naftne objekte.

Varnostne sile so "izvedle več operacij proti privržencem deviantne ideologije in aretirale 701 osebo različnih narodnosti", je sporočilo pravosodno ministrstvo.

Med aretiranimi od začetka leta je v priporu še 520 ljudi "zaradi vpletenosti v organizacijske in ideološke načrte deviantne ideologije". Deviantna ideologija je izraz, ki ga savdske oblasti uporabljajo za teroristično mrežo Al Kaida.

Savdska Arabija se proti Al Kaidi bori že od maja 2003, ko je teroristična mreža izvedla vrsto napadov na tam živeče zahodnjake. Savdsko notranje ministrstvo je julija lani sporočilo, da bo ustanovilo posebno varnostno enoto, ki bo varovala naftno infrastrukturo pred terorističnimi napadi.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.