Svet

'Smrt diktatorju'

V Teheranu nasilje ne pojenja. Žurnal24 main
V Teheranu je med protesti znova vzplamtelo nasilje. Po poročanju prič naj bi aretirali več ducat protestnikov.

Iranska policija se je v središču Teherana spopadla z več sto protestniki . ''Na ulicah je več sto policistov, ki pretepajo ljudi, ki so se zbrali v podporo opozicijskemu voditelju Miru Hoseinu Musaviju,'' je povedala ena izmed prič.

Več ducat aretiranih
''Ahmadinedžad, odstopi'' in ''Smrt diktatorju'' sta le dva izmed sloganov, ki ju vzklikajo nasprotniki iranskega predsednika Mahmuda Ahmadinedžada in njegove vlade. Priče so še poročale, da je policija več ducat protestnikov strpala v avtomobile in jih odpeljala.

Nemiri ne pojenjajo

Val protestov je Iran začel pretresati po nedavnih predsedniških volitvah, na katerih je še en mandat osvojil Ahmadinedžad. Po uradnih podatkih iranskih oblasti je med nasilnimi protesti umrlo 20 oseb, nekateri Iranci in različne človekoljubne organizacije pa navajajo, da je umrlo več sto ljudi.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.