Svet
1 ogledov

Sneženje ohromilo promet

Sneg povzroča težave predvsem v prometu. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Močno sneženje je zajelo Nemčijo, sneg pa težave povzroča tudi na Madžarskem, in sicer predvsem v prometu.

V nemški zvezni deželi Severno Porenje-Vestfalija so v petek zvečer in v soboto zabeležili več kot 300 nesreč, pri čemer je življenje izgubila ena oseba, več kot 40 ljudi pa je bilo ranjenih, je sporočila tamkajšnja policija. Za še dve osebi pa sta bili usodni nesreči na spolzkih cestah na Bavarskem. Zimsko vreme je na severu Nemčije ohromilo tudi promet. Največ težav imajo v zvezni deželi Mecklenburg-Pomorjansko. S težavami se je soočil tudi nemški železniški operater Deutsche Bahn.

Na Madžarskem sneženje močno ovira promet, poročajo pa tudi o zamudah vlakov. V Budimpešti so morali zaradi snega na letalskih stezah za nekaj časa celo zapreti tamkajšnje letališče. Po napovedih madžarske agencije za meteorologijo bi danes na Madžarskem, še posebej v osrednjem delu države, lahko zapadlo do 20 centimetrov snega, zato so oblasti izdale posebno opozorilo. Sneženje naj bi se nadaljevalo še v nedeljo, razmere pa naj bi še oteževal močan veter v sunkih.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.