Predstavniki Severne Koreje so izrazili pripravljenost na vrnitev k seštstranskim pogovorom glede njihovega jedrskega programa. A pred tem zahtevajo najprej pogajanja z ZDA.
Že pred časom je uradni Washington izrazil pripravljenost na dvostranske pogovore s severnokorejskimi oblastmi, s katerimi bi se Severna Koreja spet vrnila k šestranskim pogajanjem o jedrskem orožju. Za skupno mizo bi tako spet sedli predstavniki Kitajske, Japonske, Rusije, Združenih držav Amerike, Južne in Severne Koreje.
Severnokorejske oblasti najbolj moti prisotnost 28 tisoč ameriških vojakov na meji s Južno Korejo. Menijo namreč, da to ogroža njihovo varnost in da bi se z razvojem jedrskega orožja lahko zaščitili pred morebitnim napadom "zunanjih" sovražnikov.