Italijanski premier Silvio Berlusconi bo danes spoznal, ali so njegovi spolni in korupcijski škandali omajali vero Italijanov vanj. Pri sosedih namreč potekajo deželne in lokalne volitve.
V kar 13-ih od 2-ih regij potekajo volitve. Stranka premierja Silvia Berlusconija ima sicer večino v le dveh regijah, vendar na tokratnih volitvah pričakuje boljši rezultat.
A so se pričakovanja zamajala ravno zaradi predsednika stranke, ki je v zadnjih mesecih postregel s številnimi predvsem spolnimi pa tudi korupcijskimi škandali.
Volitve sta že zaznamovala dva incidenta. Varnostna služba pravi, da je prestregla pismo, namenjeno Berlusconiju, v katerem je bil naboj. Notranjemu ministru pa je bil namenjen paket, ki je eksplodiral v rokah poštarja. Za slednjega so odgovornost prevzeli anarhisti.
Prvi rezultate volitev Italijani pričakujejo v ponedeljek zvečer.