Svet

Turki začeli akcijo proti upornikom

Turške sile so že posredovale v Iraku. Žurnal24 main
Turška vojska je vdrla na sever Iraka, da bi napadla skupino 50 do 60 kurdskih upornikov.

Turška vojska je proti skupini kurdskih upornikov posredovala tudi s helikopterji, ki jih sicer niso uporabljali že več let. Vojska je sporočila, da so upornike onemogočili ter da naj bi utrpeli težje poškodbe.

Turški premier Recep Tayyip Erdogan je sicer že v petek napovedal, da je turška vlada vojski dala pooblastilo za izvedbo napada proti kurdskim upornikom na severu Iraka, ni pa se izjasnil, kdaj naj bi to bilo.

Turčija je na gorato mejo z Irakom namestila 100.000 vojakov s podporo tankov, topništva in vojnih letal. Ti naj bi posredovali v primeru uporov Kurdske delavske stranke (PKK).

Sicer so se ZDA in iraški Kurdi dogovorili, da bodo skupaj poskušali ustaviti PKK. Ameriški predsednik George Bush je po pogovorih z Erdoganom v Beli hiši v začetku novembra PKK označil za skupnega sovražnika in Turčiji obljubil, da ji bodo pravočasno posredovali obveščevalne podatke o gibanju upornikov.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.