V morju blizu Pulja, 50 metrov od obale, so opazili kita. "V torek zvečer smo bili s prijateljema na majhnem čolnu in lovili ribe po plavanju, ko sem v daljavi zagledal nekaj podobnega kitu. Mislil sem, da so na površini morda tune ali brancini, saj kita še nikoli nisem srečal," je bralec povedal za 24sata.hr. Pojasnil je, da je bil tudi od plaže oddaljen le približno 50 metrov.
"Po prvem prizoru je prišel ven še enkrat in takrat smo ugotovili, da res gre za kita. Ko je prišel ven tretjič, mi ga je uspelo posneti. Bil je 50 metrov stran od nas in je plaval proti odprtemu morju. Globina tam je približno 37 metrov," je povedal.
Veliki kit priplaval in Sredozemlja
Kot je povedal Grgur Pleslić iz Inštituta Modri svet gre za velikega kita (Balaenoptera physalus), ki običajno živi v Sredozemlju. Največji je dolg 27 metrov in tehta 80 ton.
"Primerki prihajajo v Jadran, a kljub temu je to redek prizor. Sicer pa radi raziskujejo, zato jih lahko vidimo v plitvejših delih med otoki," je povedal strokovnjak.