Svet
6 ogledov

Vse višje temperature in vse močnejši veter

Z ognjem se že od srede bori okrog 1500 gasilcev. Žurnal24 main
Visoke temperature in vse močnejši veter ovirajo gašenje požara v Kaliforniji, ki se razteza na 27 kvadratnih kilometrov in pol površine.

Požar, ki se razteza na področju gora v Santa Cruzu, že od srede grozi domačinom. Okrog 2400 jih je že moralo zapustiti domove. Nekateri so se sicer v petek vrnili po sovje premoženje, vendar so kmalu pobegnili.

"Ne počutim se optimistično,“
pravi Sophia Johnson, ki je z možem Fredom poskušala iz hiše rešiti, kar se je dalo.

"Najbolj nas skrbi, ker ga nimamo 100 odstotno pod nadzorom,“
pravi predstavnica oddelka za zaščito gozdov Julie Hutchinson. Veter piha vse močneje, temperature so znova vse višje, vlaga hitro izhlapeva iz tal. Kot pravi je pogled na požarno območje "stresn“.

Lokalne oblasti so na področju Santa Cruza že razglasile izredno stanje, prizorišče pa si je ogledal tudi kalifornijski guverner Arnold Schwarzenegger.

"Kalifornija ima najboljše in najpogumnejše gasilce, ki se v prvih vrstah borijo, da bi obvarovali naše prebivalce. Prepričan sem, da bodo porazili požar kot vedno doslej,“ je Schwarzenegger dvigal moralo izčrpanim gasilcem in prestrašenim domačinom.

Še vedno pa tudi poteka preiskava, zakaj je požar sploh izbruhnil.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.