Svet

Zakonca Obama na olimpijske igre

Michelle in Barack Obama se močno trudita, da bi bile olimpijske igre v njima ze Žurnal24 main
Ameriški predsednik Barack Obama se je osebno odpravil v Köbenhavn prepričevat olimpijski komite, naj njegov rodni Chicago izbere za gostitelja olimpijskih iger leta 2016.
"Chicago je mesto, ki predstavlja ameriške sanje in olimpijski duh," je ameriški predsednik Barack Obama nagovoril 106 predstavnikov olimpijskega komiteja.

V slogu svojega volilnega gesla "Ja, zmoremo" je po poročanju CNN svoje rodno mesto označil za kraj, kjer lahko vsak, ne glede na rod, s trdim delom in disciplino uspe, če se potrudi. "To niso le ameriške sanje, to je olimpijski duh, zato se vidimo v teh olimpijskih igrah, zato si jih želimo v Chicagu," zagotavlja Obama.

Pred njim je člane komiteja nagovorila tudi njegova žena Michelle Obama, ki namerava z možem ves čas spodbujati tekmovalce v Chicagu.

Danes je sicer bila zadnja priložnost za predstavitev argumentov v korist mest, ki kandidirajo za olimpijske igre leta 2016. Poleg Chicaga so v igri še Tokio, Rio de Janeiro in Madrid.

Američani so celo zagotovili, da ne bodo povzročali težav pri sodelovanju na olimpijskih igrah niti tekmovalcem iz držav, za katere veljajo strogi predpisi za vstop v ZDA.

Urednik olimpijske spletne strani Ed Hula pravi, da bo najverjetneje potekal tesen boj med Chicagom in Rio de Janeirom.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.