ZDA so uvedle sankcije proti posebni poročevalki ZN za stanje človekovih pravic na zasedenih palestinskih ozemljih Francesci Albanese, ki se trenutno mudi na obisku v Sloveniji, je danes sporočil ameriški državni sekretar Marco Rubio. Kot razlog je navedel spodbujanje Mednarodnega kazenskega sodišča (ICC) k ukrepanju proti ZDA in Izraelu.
"Danes uvajam sankcije proti posebni poročevalki ZN za človekove pravice Francesci Albanese zaradi njenih nezakonitih in sramotnih prizadevanj, da bi spodbudila ICC k ukrepanju proti ameriškim in izraelskim uradnikom, podjetjem in vodstvenim delavcem," je na družbenem omrežju X zapisal Rubio.
Po njegovih besedah je "kampanja politične in gospodarske vojne" posebne poročevalke proti ZDA in Izraelu. "Vedno bomo podpirali naše partnerje v njihovi pravici do samoobrambe," je zagotovil.
Kot posebna poročevalka ZN je Albanese zadolžena za poročanje o stanju spoštovanja človekovih pravic na zasedenih palestinskih ozemljih, kar vključuje tako Gazo kot Zahodni breg z vzhodnim Jeruzalemom.
Od začetka izraelske ofenzive v Gazi oktobra 2023 velja za načelno in odkrito zagovornico mednarodnega prava, zaradi česar si je prislužila občudovanje med podporniki pravic Palestincev in nakopala jezo Izraela, ki ji skupaj z zavezniki iz ZDA očitajo antisemitizem.
Srečala se je tudi z Golobom
Albanese se sicer trenutno mudi na večdnevnem obisku v Sloveniji. Na današnjem srečanju s premierjem Robertom Golobom se je državi zahvalila za njeno držo in iskrena stališča. Italijansko pravnico je v okviru obiska med drugim sprejela tudi predsednica republike Nataša Pirc Musar.
Kreten Rubio, prvi največji zločinec na tem svetu , je Katolipka cerkev , drugi Nemčija , tretji ZDA in 4 iZRAEL ! JASNO ALI SI RES TOLK AMERIŠKO PRFUKNJEN , DA TEGA NE VEŠ !
Imate priliku dobiti zajam novca u iznosu od 2000 (€, RSD) - 5.000.000 (€, RSD) s mogućnošću otplate od 1 godine do 45 godina bez jamstva na nekretninu. Viber: +385915608706 E-mail: hybridalliantcreditunion@gmail.com Imate priliku dobiti zajam novca u iznosu od… ...prikaži večd 2000 (€, RSD) - 5.000.000 (€, RSD) s mogućnošću otplate od 1 godine do 45 godina bez jamstva na nekretninu. Viber: +385915608706 E-mail: hybridalliantcreditunion@gmail.com
Ali je predsednica protestirala zoper izjavo Marca Rubia ?