Zdravje
328 ogledov

Novo glede aplikacije #OstaniZdrav

Aplikacija #Ostanizdrav Bralec
Nadgradnja aplikacije #ostanizdrav

Leto dni po začetku delovanja aplikacije #OstaniZdrav, je ministrstvo za javno upravo pripravilo novo nadgradnjo. V različici 1.14.3, ki je uporabnicam in uporabnikom že na voljo, sta dodani še dve novi funkcionalnosti: prikaz statistike in možnost vnašanja v dnevnik srečanj.

V dnevnik srečanj bo uporabnik lahko vpisoval podatke o osebah, s katerimi se je srečal, in podatke o krajih, kjer je imel stike z drugimi osebami. V primeru potrjene okužbe s SARS-CoV-2 bo aplikacija kot digitalni pripomoček pomagala, da se lahko spomni svojih stikov in jih obvesti o izpostavljenosti.
V dnevniku srečanj bo poleg uporabnikovih vnosov prikazano tudi njegovo stanje tveganja na tisti dan. Podatki vpisani v dnevnik srečanj bodo shranjeni le na mobilnem telefonu in bodo dostopni le uporabnici oziroma uporabniku aplikacije. Dnevnik srečanj ne bo povezan z kontaktnimi podatki v telefonskem imeniku, niti z drugimi funkcionalnostmi aplikacije, podatki pa se bodo iz dnevnika srečanj samodejno izbrisali po 16 dneh. 

V aplikaciji bo po novem prikazana statistika (za Slovenijo), ki bo uporabniku prikazala podatke o tem koliko uporabnikov aplikacije je vneslo potrditveno kodo v aplikacijo. 

Aplikacijo #OstaniZdrav ima naloženo okoli 370 000 ljudi. O nadgrajeni različici bodo obveščeni z avtomatskim odzivnikom (ko bodo odprli aplikacijo na svojem mobilnem telefonu, bodo prejeli obvestilo o nadgrajeni različici), novim uporabnicam in uporabnikom pa je najnovejša različica že na voljo v obeh trgovinah, Google Play in Apple Store.

S to nadgradnjo bo aplikacija #OstaniZdrav združljiva z iOS 12.5, tako da jo bodo lahko uporabljali lastniki starejših iPhonov, kot so iPhone 5s, 6 in 6 Plus.

#OstaniZdrav je bila tekom nadgrajena tudi na način, da je vključitena v mrežo sorodnih aplikacij na evropski ravni, kar v praksi pomeni, da uporabnik aplikacijo #OstaniZdrav lahko uporablja tudi izven slovenskih meja. 

 

Komentarjev 2
  • Avatar Leon
    Leon 18:34 21.maj 2021.

    #OstaniZdrav ! Žal našemu vodji prepozno .