19 ogledov

Dragić in Udrih poražena

Goran Dragič Reuters
Portland Trail Blazers so v noči na nedeljo ugnali Phoenix Suns s 96:93. Goran Dragić je za Phoenix v 33 minutah dosegel 10 točk, pet podaj in skok. Milwaukee Bucks, za katere Beno Udrih zaradi poškodbe še ne igra, so z 82:94 doma izgubili proti Cleveland Cavaliers.

S sedmim zaporednim dvojnim dvojčkom se je izkazal J.J. Hickson in tako z 19 točkami in 15 ujetimi žogami izdatno prispeval k zmagi Portlanda nad Phoenixom. Za Portland, ki je vknjižil že peto zaporedno zmago, je novinec v ekipi Damian Lillard prispeval kar 25 točk, od tega jih je 18 dosegel v drugem polčasu. Marcin Gortat je bil najboljši strelec Phoenixa, zbral je 18 točk in devet skokov. Sonca so v prvem polčasu vodila že za 12 točk, a so na koncu morala priznati premoč gostiteljem. Portland ni zmagal petih tekem zapored že od februarja 2011. V dresu Portlanda se je vrnil LaMarcus Aldridge, ki je z 21 točkami najboljši strelec moštva. Slednji si je prejšnjo nedeljo poškodoval gleženj.

Milwaukee je klonil proti Clevelandu, ki je že tretjič zapored zaradi poškodovanega kolena igral brez prvega centra Andersona Varejaa. Dion Waiters je v dresu zmagovalcev zbral 18 točk, Cleveland pa je prekinil negativni niz šestih porazov. C.J. Miles je dodal 16 točk, Kyrie Irving pa 15. V dresu Milwaukeeja je Monta Ellis dosegel rekord sezone v obliki 37 točk. Milwaukee je sicer doslej dobil vseh devet medsebojnih srečanj proti Clevelandu.

Miami Heat so bili od Utah Jazz boljši s 105:89, zabeležili so četrto zaporedno zmago. LeBron James je zbral 30 točk, devet skokov in sedem podaj, Dwyane Wade pa 21 točk in sedem podaj. Miami, vodilna ekipa vzhodne konference, je tekmo dobil predvsem z odlično igro v tretji četrtini. S 16 točkami je bil za Utah najboljši Marvin Williams, 15 jih je dodal Gordon Hayward, 11 pa Paul Millsap. Utah Jazz so v drugem polčasu igrali brez poškodovanega Moa Williamsa.

Los Angeles Lakers so šele v dodatnem delu zlomili odpor gostiteljev moštva Golden State Warriors, boljši so bili s 118:115. V ostalih tekmah so Washington Wizards izgubili proti Detroit Pistons s 87:96, Atlanta Hawks so z 92:75 premagali Chicago Bulls, New Orleans Hornets so s 75:81 klonili proti Indiana Pacers. Houston Rockets so Memphis Grizzlies odpravili z visokih 121:96, Denver Nuggets pa Charlotte Bobcats s 110:88.