22 ogledov

Neverjetno: avtogol zabil s 30 metrov

David De Gea, Manchester United Reuters
Nogomet še kar naprej piše neverjetne zgodbe. V kvalifikacijski tekmi mladih reprezentanc Gruzije in Španije je vratar furije David De Gea prejel avtogol, ki dolgo ne bo odšel v pozabo.

Dvajsetletni De Gea je poleti iz madridskega Atletica prestopil v Manchester United, v tej sezoni pa prejel že kar nekaj poceni golov. No, zadnji v nizu, ki ga je prejel v četrtek na tekmi mladih reprezentanc Gruzije in Španije, je še posebej bizaren.

Na srečo se je zgodilo pri vodstvu Španije s 6:0, De Gea pa ni bil prav nič kriv. V 52. minuti je domači vratar žogo poslal na nasprotno polovico, kjer je napako naredil branilec Iñigo Martinez. Dvajsetletni branilec Reala Sociedada je poskušal atraktivno s peto zadeti žogo, kar pa se mu je maščevalo. Kako se je končalo, pa preverite v videu.