47 ogledov

Tekmica Slovenije izgubila v Rusiji

Rusija - Litva EPA
Reprezentanca Rusije je na prijateljski tekmi premagala Litvo (3:0), prvo nasprotnico Slovenije v kvalifikacijah za SP 2018. Anglija je nadoknadila dva gola zaostanka in po preobratu premagala Nemčijo (3:2)

Litovska nogometna reprezentanca, ki bo 4. septembra prva tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018, je na prijateljski tekmi v Moskvi izgubila proti Rusiji z 0:3 (0:1).

Ruse je v 41. minuti v vodstvo popeljal napadalec Krasnodarja Fedor Smolov, v 61. minuti je vezist moskovskega CSKA Aleksander Golovin z lepim volejem z roba kazenskega prostora povišal na 2:0, za 3:0 pa je v 72. minuti zadel Denis Glušakov, vezist moskovskega Spartaka.

Angležem uspel velik preobrat

Pri Nemcih sta zadela Realov Toni Kroos v 43. in Bešiktašev Mario Gomez v 57. minuti. Slednji je pred tem še enkrat zadel, a so sodniki neupravičeno razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja. Za Anglijo pa sta bila uspešna Tottenhamov Harry Kane v 61. po lepem "cruyffovskem" obratu in Leicestrov Jamie Vardy v 74. minuti, ko je svoj reprezentančni prvenec dosegel z lepim strelom s peto. Zmago Angležem je prinesel še en "tottenhamovec" Eric Dier v sodniškem dodatku, ko je zadel z glavo.

Hrvaška je v Budimpešti igrala neodločeno 1:1 z Madžarsko, tako da se je končal niz štirih zaporednih zmag. Hrvati so povedli v 29. minuti prek Juventusovega Maria Mandžukića, gostitelji pa so izenačili v 79. minuti prek Balasza Dzsudzsaka (Bursaspor).