10 ogledov

Predaja tihega favorita

Gulbis
1/14
Prvi dan znamenitega teniškega turnirja Roland Garros je že izpadel eden izmed tihih favoritev za zmago, Ernests Gulbis. Ta je letos na pesku že porazil Rogerja Federerja in pošteno namučil Rafaela Nadala.

Latvijec je moral zaradi poškodbe predati obračun s Francozom Julienom Benneteaujem, potem ko je slednji že vodil s 6:4 in 6:2. Desetopostavljeni Hrvat Marin Čilić je Ricardu Mellu oddal en niz, Brazilec pa je navsezadnje le poražen odšel z igrišča. Bolj gladko je šlo 11. nosilcu: Rus Mihail Južni je Poljaka Michala Przysieznyja odpravil s 6:1, 6:0, 6:4, Španec Albert Montanes, 29. nosilec, pa je Italijana Stefana Galvanija prav tako odpravil v treh nizih.

Robin Söderling, lanski finalist, ki je bil v zadnjem času v slabi formi, je spet v naletu. V prvem pariškem dvoboju je peti nosilec zanesljivo odpravil domačina Laurenta Recouderca s 6:0, 6:2, 6:3. "Dober začetek. Vedno je lepo, če ti v zgodnji fazi tekmovanja steče tako gladko, zato sem vesel takšnega starta," je na prizorišču svojega doslej največjega uspeha - v finalu ga je lani premagal Roger Federer - dejal 25-letni Šved.

Domači navijači so se razveselili tudi napredovanja Jo-Wilfrieda Tsonge. Francoz je v Parizu osmi nosilec, že na prvi oviri pa se je precej namučil. Nemec Daniel Brands je padel šele po petih nizih, izid je bil 4:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2) in 7:5. Podoben maraton, dvoboj je trajal kar tri ure in 40 minut, sta uprizorila še Indijec Somdev Devvarman in Švicar Marco Chiudinelli. Uspešnejši je bil slednji, zmagal je s 6:3, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3.