Šport > Zimski športi
163 ogledov

Fak v sredini, konec po željah Norvežanov

SP v biatlonu skupinski start Epa Pogled na zmagovalni oder pri moških.
V italijanski Anterselvi se je s tekmama s skupinskim startom končalo biatlonsko svetovno prvenstvo.

V obeh konkurencah sta naslov osvojila Norvežana Marte Olsbu Roeiseland, kar je njeno že sedmo odličje na tem prvenstvu, in Johannes Thingnes Boe.

Edini slovenski predstavnik zadnjega dne Jakov Fak je končal na 15. mestu. Fak (+1:58,3) je prvo streljanje zapustil kot prvi, na drugem streljanju leže zgrešil enkrat, v stoje pa dvakrat, kar je bilo preveč za uvrstitev v prvo deseterico.

"Jakov je v prvem krogu pokazal svoj maksimum, v končnici pa je malo preveč tvegal. Danes material ni bil povsem pravi, zato je bilo na koncu glede na formo tveganje nujno, a ni se izšlo. S tremi zgrešenimi streli seveda ne more biti povsem zadovoljen," je po tekmi dejal glavni slovenski trener Uroš Velepec in dodal, da bo ena glavnih nalog v prihodnje prav konkurenčen material.

Johannes Thingnes Boe je bil na strelišču brezhiben, za 15-kilometrsko razdaljo pa je porabil 38:09,5 minute. S tem je osvojil šesto odličje na tem prvenstvu in dvajseto skupno. Drugo in tretje mesto sta osvojila Francoza Quentin Fillon Maillet (+42,0/3) in Emilien Jacquelin (+55,0/2).

SP v biatlonu Preko pričakovanj Šport Izjemen nastop Slovenije na svetovnem prvenstvu

Roeiselandova je za 12,5-kilometrsko razdaljo potrebovala 39 minut in 14 sekund, dvakrat pa je morala v kazenski krog. Z današnjo zmago si je priborila peto zlato v Anterselvi, poleg tega je osvojila še dve bronasti odličji in postala prva biatlonka s sedmimi odličji z enega prvenstva.

Drugo mesto je v ženski konkurenci osvojila domačinka Dorothea Wierer (+20,7/3), kar je njena četrta medalja na tem prvenstvu, tretje pa Švedinja Hanna Oeberg (+26,1/3).

SP v biatlonu skupinski start | Avtor: Epa Epa