Janša napovedal nove ukrepe

Foto: Vlada RS
Foto: Vlada RS
Vlada je ponoči razpravljala o ukrepih za zamejitev virusa.
Oglej si celoten članek

"Pred nami je čas, ko bomo morali poleg cepljenja kombinirati vse omejitvene ukrepe, ki jih poznamo danes," je na twitterju sporočil predsednik vlade Janez Janša"Nova inačica virusa ni le v Veliki Britaniji, je tudi v soseščini. Ponoči smo usklajevali ukrepe za popolno zaporo meja tako kot številne druge države. Če se bomo za to odločili, se bomo usklajevali v okviru Evropske komisije."

Slovenija Novo sporočilo Janše državljanom Covid-19 Novi sev koronavirusa ušel izpod nadzora: Prekinjajo prometne poti

Uradni vladni govorec Jelko Kacin je na današnji tiskovni konferenci povedal, da neposredne letalske povezave z Veliko Britanijo, kjer se je pojavila nova različica virusa, Slovenija nima. "To pa ne pomeni, da se iz VB v Slovenijo ne vračajo potniki, ki lahko s sabo prinesejo ta sev," je dejal Kacin. "Sev je bil odkrit tudi v Italiji, zato bomo spremljali. Vlada pripravlja tudi odlok, najkasneje jutri vas bomo o tem obvestili."

Covid-19 Kacin: Sedemdnevna incidenca nam kaže, kaj se trenutno dogaja Koronavirus Z začetkom množičnega testiranja velika novost pri definiciji hitrega testa

Spomnil je tudi, da je predsednik vlade za vikend posvaril pred potovanji v druge države, zlasti na zahodni Balkan, kjer se epidemiološka situacija slabša.  "Veliko zaposlenih pri nas odhaja čez praznike k svojcem na območje zahodnega Balkana," je dejal Kacin. "Razmere tam niso najboljše, se slabšajo, kar pomeni dodatno nevarnost. S seboj je treba prinesti negativen test, sicer sledi karantena, ki jo je mogoče po petih dneh skrajšati z ustreznim testom, ki potrdi negativnost."

Covid-19 Objavili nove podatke: Takšno je stanje z okužbami v Sloveniji

dezurni@zurnal24.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 15

  • 07:30 22. December 2020.

    www︎.︎mayito︆.︆net - oddličen projekt za odrasle, ki želijo najti parrtnerja za sseks

  • 07:25 22. December 2020.

    Kakšna karantena, lepo prosim, če baje nimajo pravne podlage za kaznovanje in izvajanja zato nihče ne nadzira.

  • 22:54 21. December 2020.

    Bravo jansa spomenik ti bo treba postavit ker si pameten kot idijot. Vse

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.