Oblak in Iličić napredovala, dramatično slovo Handanovića

S tekmami 6. kola v skupinah A, B, C in D se je končal prvi del Lige prvakov.

V neposrednem obračunu za drugo mesto v skupini A sta se v Avstriji srečala RB Salzburg in Atlético Madrid. Špancem je zadostoval že remi, dosegli pa so zmago (0:2), za katero sta zadela Mario Hermoso v prvem, in Yannick Ferreira Carrasco v drugem polčasu. Jan Oblak je bil v vratih Atlética nekajkrat na resni preizkušnji, a je ostal nepremagan.

Skupina A je suvereno pripadla aktualnemu evropskemu prvaku Bayernu. Bavarci so na svoji Allianz Areni v premešani zasedbi premagali moskovski Lokomotiv (2:0) in tako predtekmovanje končali brez poraza.

Liga prvakov Kontroverzna tekma s pričakovanim razpletom

Najbolj napet je bil razplet v skupini B, kjer so bile še vse ekipe v igri za osmino finala. Real Madrid je doma pričakovano ugnal Borussio Mönchengladbach (2:0) in si po slabem začetku sezone zagotovil celo prvo mesto. Oba gola je v prvem polčasu, po predložkih z desne, z glavo zabil Karim Benzema.

A Nemci so kljub porazu napredovali. Inter je na San Siru namreč le remiziral z ukrajinskim Šahtarjem (0:0) in tako ostal na četrtem, "rudarji" pa na tretjem mestu. Samir Handanović se je dvakrat izkazal v italijanskih vratih, na drugi strani pa njegovi soigralci kljub številnim napadom niso našli poti do odrešilnega zadetka.

Konec kariere? Pogrom! To je najbolj osovražen človek v nogometu

Skupina C je bila v veliki meri odločena že pred zadnjim kolom. Prvo mesto si je zagotovil Manchester City, ki je za slovo od skupinskega dela doma ugnal Olympique Marseille (3:0) in ga obsodil na zadnjo pozicijo.

Iz skupine C bo v Ligo Evropa potoval pirejski Olympiacos, kljub domačemu porazu proti Portu (0:2). Portugalci so si napredovanje, tako kot Man City, zagotovili že prej.

Snidenje pove vse Ronaldo povedal resnico o Messiju: "Vprašajte ga, rekel bo isto kot jaz"

V skupini D si je Liverpool že pred zadnjim kolom zagotovil prvo mesto. Angleži so v kombinirani postavi gostovali pri danskem Midtjyllandu in iztržili le remi (1:1).

Druga tekma v tej skupini je bila precej bolj pomembna. Atalanta je za napredovanje potrebovala točko na gostovanju pri Ajaxu, prišla pa je do popolnega izkupička (0:1). Odločilni gol je v 85. minuti zabil Luis Muriel, potem ko so Nizozemci malce prej ostali zgolj z deseterico. Josip Iličić je tokrat obsedel na klopi moštva iz Bergama.