172 ogledov

Kontroverzna tekma s pričakovanim razpletom

Neymar PSG Başakşehir Epa
Z dnevom zamika se je končalo 6. kolo v skupini H.

Paris SG je na svojem Parku princev zanesljivo (5:1) premagal carigrajski Başakşehir in zasedel prvo mesto v skupini. Že v torek je po zmagi (3:2) nad Manchester Unitedom napredoval tudi RB Leipzig s Kevinom Kamplom.

V torek delegirana tekma v Parizu je bila prekinjena v 14. minuti po rdečem kartonu za Pierra Webója, pomočnika trenerja pri Turkih. Za incident je poskrbel četrti sodnik, ki je Weboja v komunikaciji z glavnim sodnikom v pogovoru v romunščini označil z rasističnim izrazom. Uefa je napovedala preiskavo, dogodek je imel velik odmev v športnem svetu in je sprožil številne odzive.

Sebastian Coltescu Konec kariere? Šport Pogrom! To je najbolj osovražen človek v nogometu

Dan kasneje presenečenj ni bilo. Srečanje se je začelo s 14. mkinuto, Neymar je že do konca prvega polčasa zabil dvakrat, tik pred odmorom je z bele točke zadel še Kylian Mbappé. Neymar je "hat-trick" dopolnil v 50. minuti, malce kasneje je častni gol za goste dosegel Mehmet Topal. Končni izid je po dobri uri igre s svojim drugim golom postavil Mbappé.