S testnimi palčkami preverjajo ribe na covid-19

Foto: Youtube
Foto: Youtube
Ta teden so na kitajskih družbenih omrežjih zaokrožili videoposnetki kitajskih zdravstvenih delavcev, ki vtikajo vatirane palčke v usta rib in rakov. To je sprožilo pritožbe, da je šla državna politika Covida-19 predaleč.
Oglej si celoten članek

Od pandemiji Covid-19 se je Kitajska zanašala na množična testiranja, obsežne karantene in hitre zapore, da bi preprečila kakršen koli ponovni izbruh koronavirusa. Toda zelo nalezljiva različica omikron je prinesla še strožje ukrepe proti okužbam s koronavirusom.

V kitajskem obalnem mestu Xiamen testirajo sveže ujete ribe, rake in celo kozice na Covid-19. S tem si prizadevajo zajeziti spiralno izbruh koronavirusa. To je izzvalo posmeh na spletu in kritike strokovnjakov, ki pravijo, da s tem "zapravljajo čas in vire."

Zdravje Nova dognanja glede dolgih težav po covidu

Preprečili bi radi uvoz okužb iz morja

Med ribiči v provinci Fujian in na čezmorskih ladjah se je razširi koronavirus na Kitajsko. V Xiamenu so v petek poročal o 10 primerih koronavirusa, s čimer se je skupno število v zadnjem izbruhu povečalo na 65. Pristaniško mesto je za svojih pet milijonov prebivalcev od srede uvedlo tri kroge množičnega testiranja. Taihainet.com, državno novičarsko spletno mesto v Fujianu, je poročalo, da je bila izvedena zahteva po testiranju tako za ribiče kot za njihov. Namen je okrepiti pomorsko obrambno črto proti epidemiji in strogo preprečili uvoz epidemije iz morja.

Zdravje Nova odkritja glede dolgega covida

Zgrešena politika

Jin Dongyan, profesor na šoli za biomedicinske znanosti hongkonške univerze, je za CNN povedal, da gre za zgrešeno politiko. "Osredotočiti bi se morali na ljudi in ne na ribe," je dejal. Po Jinovih besedah je testiranje ulova "popolnoma neuporabno", saj so možnosti, da bo test ribe pozitiven in da se bo virus razširil na ljudi, "zelo majhne". "100- ali 1000-krat večja je možnost, da so se ti ribiči okužili od drugih ribičev. Ni dokazov, da lahko ribe prenašajo virus," je dejal za CNN. Kitajski uradniki so pred tem za izbruhe Covid-19 v državi krivili različne uvoze, vključno z zamrznjenimi morskimi sadeži, kar kaže, da bi ljudje lahko zboleli po rokovanju z okuženo embalažo.

Zdravje Koronavirus: Karantene ukinjene

Tveganje zanemarljivo

Svetovna zdravstvena organizacija od leta 2020 trdi, da ni dokazov, da bi se ljudje lahko okužili s koronavirusom prek hrane ali embalaže živil. Januarja letos so iz Centra za zdravje in dobro počutje živali na mestni univerzi v Hongkongu pojasnili, da je tveganje, da bi živali dobile koronavirus "zanemarljivo".

Foto: Youtube Testiranje rib na koronavirus

Zdravje Umrl je 22-letni covidni pacient

Pred tem so se pojavila poročila o testiranju morskih sadežev, živine, sadja in celo pridelkov na koronavirus na Kitajskem. Oblasti so uvedle tudi stroge ukrepe za testiranje embalaže uvožene hrane na sledi virusa, pri čemer so povzročili zamude.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 6

  • 12:29 20. Avgust 2022.

    Kitajci že vedo...Tajvanci namreč okužujejo ribe in jih iz podmornic spuščajo v kitajsko morje. Taka 'nova gripa' oz novi novi …

  • 11:02 20. Avgust 2022.

    Covid je navadna prevara. Človek malo zakašlja, pa je takoj diagnoza Covid. Kako naj pa vemo, če ne spravljajo na …

  • 10:26 20. Avgust 2022.

    Sej pri nas pa ovce testirajo oziroma se same hodijo testirati.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.