Avto > Testi
554 ogledov

Opel astra po dieti izničila prednost tekmecev

Astra
1/35
Anže Petkovšek
Opel astra je imela v prejšnjih generacijah eno veliko pomanjkljivost – preveliko težo. Ta je vplivala tako na porabo goriva kot vozno dinamiko. V novi generaciji je izgubila 200 kilogramov. Prav zaradi tega se pelje veliko bolj dinamično in končno v tem pogledu resno konkurira tudi golfu. Pika na i je nov uglajen turbodizelski motor.

Nova opel astra me je prepričala že na prvi vožnji v okolici Bratislave. Videl sem jo že veliko prej. Od oblike sem pričakoval še več, predvsem na fotografijah je delovala bolj dinamična, v resnici pa deluje bolj zrelo. To ni slabo, samo poglejmo Volkswagnovega golfa – evolucija se nadaljuje iz generacije v generacijo, kar se je pri kupcih vedno izkazalo za dobro. Astra morda na cesti z dizajnom ne bo izstopala, a z detajli, kot je zatemnjen C stebriček, ki daje vtis plavajoče strehe, poudarja dinamiko in taka v resnici tudi je.

Ta vsebina je na voljo le naročnikom.
Prijavite se s klikom na spodnji gumb.
Ta članek je del naše premijske ponudbe. Žal vam celotna vsebina trenutno ni na voljo, saj je dostopna le naročnikom našega premium paketa. S premium naročnino dobite neomejen dostop do vseh naših poglobljenih člankov, ekskluzivnih intervjujev in strokovnih analiz. Vabimo vas, da razmislite o naročnini in si tako zagotovite popoln vpogled v to in številne druge zanimive teme.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.