Slovenija
21569 ogledov

Albanščina in srbščina v slovenske šole? NSi: "Ne moremo verjeti!"

Komentarjev 135
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • leonardo 07:00 01.marec 2024.

    Čudno. Ko smo živeli v skupni državi nas ni nihče nagovarjal, da bi se učili albansko. Prav vsi pa smo znali precej bolje slovensko kot današnji povprečni novinar zna naš jezik. Torej, pobrigajte se najprej, da bo naš šolar, ko ...prikaži več bo zapustil 9 razred znal vsaj za silo slovenščino. Ja Levica tudi jaz spoštujem vse narode v bivši jugi ( malo manj Albance ker sem delal z njimi), ampak navijajte za slovenski jezik!

  • Avatar SS666
    SS666 23:29 29.februar 2024.

    Albanščina je tuj jezik,srbščina je tudi tuj jezik,hrvaščina pa ni jezik,pač pa mix srbščine in nekaj malega slovenščine.

  • Avatar jate
    jate 05:47 01.marec 2024.

    Ni kaj bo treba volit NSi,ni druge.

  • miha.z 07:59 01.marec 2024.

    Tuji jezik je še vedno najbolj pomemben Angleški! Slovenija bi lahko po več kot 30 letih samostojnosti dobila Slovensko tipkovnico!

  • Evropski Slovenec 06:44 01.marec 2024.

    Premier in njegovo Gibanje Svoboda, SD in Levica so si s tem predlogom zakona začeli izkopavati lasten grob na političnem parketu. Naj premislijo v tej smeri, če bi Slovenci šli s trebuhom za kruhom v Albanijo, Srbijo, Črno Goro, itd.... ...prikaži več ...bi se v teh državah tudi to dogajalo, da bi za slovence prilagodili učni program? Čakam samo še na odziv Janeza Janše in njegovega SDS. Golobova stranka se prav trudi, da jo strmoglavimo še pred njihovim zaključkom mandata. Zahtevam referendum na ta predlog.

    • andrija 04:08 03.marec 2024.

      tu se gre samo za 11% novih golobovih volilcev

    • Evropski Slovenec 08:24 05.marec 2024.

      andrija, nasrkala bosta tudi Levica in SD (slednji ima še eno afero s sodno palačo za vratom). Referendum in pika. Pa naj ljudstvo odloči.

  • radovednica 08:37 01.marec 2024.

    Ve se kdo in kaj je pravi in edini dejanski slovenec. To ni falanga priseljencev z juga, ki so "kot državljani Slovenije" in govorijo največ spakedrano slovenščino, med seboj pa seveda "kaako si mi". Vsi priseljenci, ki so administrativno, ne ...prikaži več ve se zakaj, pridobili slovensko državljanstvo, bi to lahko pridobili, vendar z omejitvami, šele takrat, ko bi znali tekoče in izključno govorili le slovensko in se s podpisom obvezali, proti sankcionirani odgovornosti, da sprejmejo izključno slovenstvo.

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 06:42 01.marec 2024.

    Tele vaterpoliste bo treba počasi izgnati,so se razapasal kot muhe po dreku!!!

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 10:55 01.marec 2024.

    Nisem ne ksenofob in ne nestrpen . Sem pa odločno proti uvedbi Srbščine in Albanščine v osnovne šole . Ti jeziki naj bodo v šolah prisotni le v obliki krožkov. sem pa mnenja , da se otroci od prvega razreda ...prikaži veča in to brez ocenjevanja morajo učiti vsaj dva svetovna jezika. To pa sta Angleščina in izbirno Nemščina ali Italijanščina.

  • Soljatar 12:31 01.marec 2024.

    ta podgana od Vatovca bi mogla bit tepena 3krat na dan,...prokleta izdajica nagravžna...

  • AN27 11:23 01.marec 2024.

    To je protiustavno! V Sloveniji imamo samo dve narodni manjšini. Srbi in Albanci to niso. To so samo priseljenci.

  • AN27 11:24 01.marec 2024.

    Že vidim, kako bomo na naslednjih volitvah brez problema prešli nazaj na desno...

  • jakec42 17:17 01.marec 2024.

    Naši politiki hočejo uničiti Slovenijo in narediti in so že naredili mini jugo,dol z njimi!!!

  • andrija 04:03 03.marec 2024.

    svoje volilce je goloib izgubil,zdaj si hoče pridobiti sfrj volilce

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:01 01.marec 2024.

    Da bomo evropsko nastrojeni je treba uvesti albanščino kot glavni jezik v sloveniji,in pogoj,da ga že danes izvajajo v parlamentu,ker eden od njih ga že zna

  • koki 07:09 03.marec 2024.

    Sram me je, da sem Slovenka.

  • Friderik1950 11:39 01.marec 2024.

    Prej kot ksenofobijo opoziciji, je v tem primeru pripistai neko vrsto senofobije oziroma slamofobije koaliciji.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:02 01.marec 2024.

    Da jih pa vse zaje..mo pa naredimo uradni jezik angleščino

  • Kmodri_ 02:02 01.marec 2024.

    Vsi narodi bivše Juge nam zavidajo, da smo takorekoć brez vojne ušli iz balkanskega kotla morije! Zato bodo pričakovali, da smo jim nekaj dolžni! Saj so nas mozli prko Ljubljanske banke in pokojnin bivših gerneraklov JLA...pa še kaj drugega...

  • Pepe007 09:10 01.marec 2024.

    Jaz bi zlahka volil NSi, ampak albanščina in srbščina v šolah me ne motita. Ne more pa to biti krito iz javnega denarja. Naj plačajo vsi, ki se štejejo za govorce teh jezikov. Dodatni davek.

  • lojs 19:55 29.februar 2024.

    je predvsem malo vemo kar vemo, oz. kar nam prodajajo, da potem kao vemo ... prešeren je vedel marsikaj, ampak , ga je spet treba znati brat ... vedel je pa zato, ker je študiral na dunaju, tam je pa ...prikaži več marsikaj ... po svoje nite ne razumem, zakaj so se toliko borili za ta jezik ... seveda majhen, minoren, no to je to

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.