Slovenija
14926 ogledov

Astronomski stroški za ogrevanje vode

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jona 08:28 27.december 2017.

    Pri topli vodi so stroški v blokih praviloma še višji kot v hišah, saj v cirkulaciji ves čas nastajajo izgube (cca 1/3 toplote tople vode gre v nič oz. segreva stavbo). Poleg tega je količina porabljene tople vode stvar posameznikov ...prikaži več in ne lastnosti stavbe (nekateri se tuširajo 5 minut, nekateri pa 30 minut).

    • Avatar praufo
      praufo 08:43 27.december 2017.

      ... in nekateri celo vodo pozabijo zapret ..., življenje v skupnosti zahteva nek red, če je edini kriterij delitve po osebah, seveda to rešujejo števci, ampak to je pri novih gradnjah, pri starih pa ... spet ena investicija, v kolikor ...prikaži več je tehnično možna (vertikalni vod in odcepi za stanovanje)

    • Avatar yigoslavija
      yigoslavija 09:02 27.december 2017.

      Sam sem se soočal z to zadevo.V bloku smo si bili vsi enotni in padla je dokončna odločitev:nameščanje bojlerjev vsak stanovalec za sebe.Imeli smo tudi komisijo,katera je ventil tople vode dokončno zaprla in odžagala tesno ob zidu višek ventila. Od ...prikaži več takrat je cena porabe vode občutno strmoglavila.Enako je z gretjem / kurjavo.Dokler nismo imeli števcev smo plačevali po"160 €".Od kar imamo števce ne plačujem več kotˇ"75-80€"Na sestanku hišnega sveta se bo moralo o tem dokončno skleniti,druge varian

  • Rado Stajnko 15:01 27.december 2017.

    .. bi rada imela bpoceni vodo in ogrevanje, kot jo imasjo v hišah. Vhišah je v vsakem primeru dražje, saj so si lastniki morali sami uredit kotlovnico in jo sami tudi vzdržujejo in sami nabavljajo takšno, ali drugačno kurjavo, ter ...prikaži več vsemogoče preglede. Zato je v blkih glede na njihov vložek ogrevanje in voda skoraj zastonj.

  • mojglas 17:18 27.december 2017.

    Svašta....ljudje se preselijo v blok, kjer je najnovejši lift, topla voda, požarni sistemi in ni da ni....prej vaaav kak fajn, pol ko pa dobijo položnice pa na upravnika če je nor. Ne nori so ljudje ko ne vejo v kaj ...prikaži več se spuščajo. Ja dragi moji to stane in zelo veliko. Ne rečem da je prav, ampak to je slabost teh novejših blokov...energetsko varčni a zelo dragi za denarnico.

  • McClain 19:17 27.december 2017.

    jona in ostali, dejstvo je, da goljufajo ljudi in kradejo. Mene v hiši z ogrevanimi 270 kvadrati stane kom plet elektrika, ogrevanje in ogrevanje sanitarne vode skupno 150 evrov pozimi. Ogrevanje me je kostalo 7.000 evrov in mislim, da sem ...prikaži več ze po 7ih letih na boljsem, kot sem bil v bloku s 65 m2. Nekaj sigurno ni v redu. Sam seb pač ne kradeš, a ne?? IN ne rediš raznih upravljalskih GNID!!

  • oldii 11:22 28.december 2017.

    imam 43m2 stanovanje in smo plačevali cca 150€ stroškov z ogrevanjem vred... stanovanje sedaj oddajam, v hiši 2 stanovanjski imamo mesečno za 130m2 z ogrevanjem vred cca 150€ stroškov. pa si zračunajte kje je ceneje...

  • jakec1575 14:30 27.december 2017.

    Bodimo posteni. energetika je spremenila obracun in tako podvojila ceno in prihodke, ker so zaradi globalnega segrevanja ob dohodke iz naslova ogrevanja. Zraven obcasno palamudijo se upravniki in cena je tukaj. Ne vem zakaj toliko ljudi, ki delajo za upravnike ...prikaži več mizijo. Zal si nadzorni odbori razen direktnih tozb tudi po ugotovljenih "napakah2, ki so v resnici poslovne goljufije ne morejo privosciti. Zakon pisejo upravniki sami, dobavitelji in sekretar na ministrstvu. Svobodna in postena država.

    • mojglas 17:23 27.december 2017.

      Upravništvo je naslabši biznis kaj je lahko. Zasluži se tako ne veliko, po drugi strani pa imaš ljudi ki mislijo da zaj lahko upravnih naredi vse. No ne rečem da so vsi upravniki pošteni, veliko pa je takih ki so, ...prikaži več a za vse ima svojo ceno. Nori so tisti ki plačujejo drago upravnika pa nič ne nardi. Veliko pa je takih ljudi kjer upravnik dosti naredi pa oni tega ne vidijo oz. hočejo še več in več, ko pa dobiš ceno na mizo pa jih kap. Je pa res da ni pa zakonodaje ki bi nadzirala upravnike.

    • jakec1575 12:51 28.december 2017.

      Popravek. mojglas imas prav. Moj komentar cilja na 5-6 velikih, ki si zaradi veliko denarja lahko privoscijo tozbe. So pa tudi posteni upravniki. Zal pa zamenjati upravnika ni lahko. Ker se zavarujejo z raznimi forami.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.