Svet
39167 ogledov

Avstrija zeleno luč Slovaški, Sloveniji ne

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • bobubob 19:12 05.februar 2023.

    Avstrijci se vsaj delajo, da jim ni vseeno, kdo vdira k njim. Naši organi pa niti ne skrivajo svoje nemoči oz. nezainteresiranosti za varnostno problematiko svojih državljanov. Komaj so čakali, da se znebijo še šengena, ki jim je doslej edini ...prikaži večni nudil možnost, da oprijemljivo ovirajo vdor bogatiteljev evropske kulture, kolikor je je sploh še ostalo ob vseh teh hlapčevskih nevretenčarjih, ki smo jih desetletja pošiljali v Bruselj. Sedaj smo Svobodni, ne šengen niti zdrava pamet nas ne ovirata več.

    • robi2107 19:26 05.februar 2023.

      V osnovi se strinjam. Rad bi le spomnil, da NIHČE pri nas ni bil proti odpravi šengna na južni meji. Tudi prej, ko je bila Nesvoboda, nihče ni stopil na bremzo. So se eni in drugi zmenili da nas družno ...prikaži večo zajebejo na veke vekov.

    • ico8 21:31 05.februar 2023.

      Super, mislim, da smo zadnji in edini, ki se imamo nadzorno EU interno mejo. Tak ti je to, ce se plese z ptici... Sedaj pa odgovorite na vprasanje: Kdo je bil proti ograji, kdo je bil proti dobro zastrazeni meji, ...prikaži več kdo je iskal pomoc vojske in KDO JE VSE TO BOJKOTIRAL, KDO!??????? NOOOOO, A BO KAJ!?????????

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:36 06.februar 2023.

      Morda ste pozabili eno malenkost...Mi nismo ciljna država za migrante in dejansko je najbolša taktika, da jih spustimo naprej v Avstrijo in Nemčijo...Če opravljamo z njimi postopke imamo samo stroške z njimi, še posebej v zbirnih centrih od koder imajo ...prikaži več prost izhod ali uidejo in delajo zunaj probleme..Avstrijci se temu ustrezno odzovejo, kot tudi Nemci na avstrijski meji...Ni tu neke prilike za politično agitacijo kreteni podkleteni..

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 19:11 05.februar 2023.

    Slovenija bo za te južne Nemce vedno prva država na Balkanu. Čeprav je skoraj cela Slovenija bolj zahodno od Dunaja se imajo oni za zahodnjake ,nas pa silijo na vzhod in balkan

    • h4ck3r 09:24 06.februar 2023.

      Hahahahahha...ker vzhod - zahod, se še vedno glede le na geografsko lego. :-D Že dolgo ne...razvitost, miselnost, itd. Pa če priznaš ali ne smo mogoče po razvitosti še nekje na meji zahoda, po miselnosti pa smo še vedno na balkanu ...prikaži več in nekako ne kaže, da se bo to v kratkem spremenilo.

  • marko345 20:10 05.februar 2023.

    Migranti v Abstrijo nemozeno vstopajo iz Italije kjer pa ni nobene konzrole. To lahko vsakdo vidi, samo peljite se po avtocesti iz Trsta v Avstrijo. Kombi pri kombiju.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 04:44 06.februar 2023.

    Schengenska meja s sabo prinaša le probleme, verjetno se še spomnite kolon migrantov, ki smo jih kot prva država EU morali oskrbeti in evidentirati...To naj sedaj počnejo Hrvati..Poleg tega mi hvala bogu nismo ciljna država ampak tranzitna in niti tedaj ...prikaži več ko smo jih imeli par tisoč dnevno na meji, jih nismo mogli zadržati v državi ampak so nam vsi ušli na sever.:))---Vaše jamranje je torej odraz nevednosti in politične bebavosti..

    • Avatar zoo
      zoo 21:49 06.februar 2023.

      Seveda, da se jih spomnimo. Imeli smo jih polno vas, po 2000 vsakih tri, štiri ure... In ne misli, da je danes kaj boljše. Samo ta vikend , 113 migrantov.

  • Stajerc 18:45 05.februar 2023.

    Pa še mi uredimo kontrolo za jodlarje

    • SlavkoKrizman 18:47 05.februar 2023.

      nobena vlada nima jajc tega narest...žal

    • Avatar torolino
      torolino 18:52 05.februar 2023.

      Jodlarji imajo prav. Tisti naj živi čudne inženirje, ki jih vabi. Oni vedo kaj je sranje, pri nas pa je svoboda in svobodnjaki si jih vzamite domov...za popestritev monotonosti.

    • oneh 18:55 05.februar 2023.

      Avstrija nima nadzora meje zaradi Slovencev ampak zaradi nezakonitih migrantov. Pač delujejo po načelu- če Slovenci vabijo nezakonite migrante k sebi jih očitno imajo radi. Z nadzorom meje nam zgolj pomagajo, da ne bi tisto, kar obožujemo slučajno zatavalo čez ...prikaži več mejo in se potem navleklo kapitalistične mentalitete. Še posebej sedaj, ko imamo svobodo in levaki plešete.

  • jakec1575 20:51 05.februar 2023.

    niso problem migranti. mafija je problem.

  • Toma 21:43 05.februar 2023.

    Bravo jodlarji! Mi imamo svobodo in vsa svetovna gamad lahko svobodno pripleše k nam!

    • Avatar Jurič Zvonko
      juric 22:44 05.februar 2023.

      Če bi bil malo razgledan, potem bi ugotovil da mi nismo več zunanja meja Šengena, tak da ne bluzi nekaj na pamet...

    • Toma 07:09 06.februar 2023.

      Veliki penis če je Lijepa njihova zunanja meja! To Ostarajharjem ne pomeni nič, kvečjemu je lahko še slabše!

  • smoljo 22:54 05.februar 2023.

    Pravkar čez 2 mejna prehoda z avstrijo ,ups ne duha in sluha o kakšni mejni kontroli ....

    • h4ck3r 09:25 06.februar 2023.

      Odvisno kje...štajerska ima pokrite bolj kot ne vse mejne prehode. ;-)

    • smoljo 10:59 06.februar 2023.

      H4....to je res,sicer pa kdo se lahko boji pokazat dokument na meji ? Jaz ne....pa lahko recem ,da če je že kakšna kontrola,samo zamahnejo ....cudi me da se narod buni ,ce so se oni tako odlocili,naj diplomacija pokaze svoje delo....p.s. ...prikaži več verjetno pa policaju 2km za mejo ,ce te ustavijo vsi pokazemo dokumente,mar ne ....

    • h4ck3r 11:15 06.februar 2023.

      smoljo...res je. Ampak težava ni v kazanju dokumentov, bolj so moteče kolone, ki pri tem kazanju nastanejo. Meni je do sedaj še vedno zamahnil, razen na začetku pri kazanju Covid potrdil. :-) So pa ponedeljki v določenih jutranjih urah in ...prikaži več poletna sezona zelo problematični.

  • ales317 11:58 06.februar 2023.

    Čisto enostavno, glede na to da je v A cca. 50% in več tujcev, se to lahko utemelji kot potencialne nevarne v tranzitu čez Slo ozemlje. Posledično se SAMO vozilom z avstrijsko registracijo naredi temeljit pregled. Najraje poleti ko bodo ...prikaži več skozi Slo hodili na morje. Bodo hitro uvideli, da se vrača

  • kapibara1 12:39 06.februar 2023.

    Pozno.. naši so ga ukinili kuj, ko so prevzeli komando paličico

  • QSprm 10:33 07.februar 2023.

    Nasa severna soseda kot dobra in zgledna nacisoidna drzavna tvorba uvaja nadzor in meje, kajti brez ograjenosti, ki vsaj delno spominjajo na delovna taborisca, jim ziveti ni. Sicer so svojo degeneriranost dokazali pred casom, ko so kot eni redkih uvajali ...prikaži več obvezno vbrizgavanje une brozge. V pomanjkanju zidov, so dobri tudi lastni "notranji" sovrazniki.

  • Kmodri 18:54 05.februar 2023.

    Avstrijci so nemški kmetavzarji.

    • leonardo 07:07 06.februar 2023.

      Kmodri. Upam, da sem te prav razumel. Nemci jih ne marajo. Tako da, niti malo nisem užaljen, da nas Avstrijci ne upoštevajo, pa četudi se gredo neke napredne Evropejce, nas pa opredeljujejo med Balkance. Če si dovolj ponosen, te briga ...prikaži več kaj misli en "jodlar".

    • Toma 07:10 06.februar 2023.

      Bolje biti jodlar kot švaba! Z enimi smo živeli v skupni državi, drugi so nas hoteli iztrebiti!

    • h4ck3r 09:30 06.februar 2023.

      Sami zaplankani eksperti...delam z ljudmi iz veliko različnih držav in ne eni ne drugi se ne morejo uvrstiti med nestrpne ali netolerantne. Obstajajo pa izjeme tako kot vsepovsod. Kar pa zadeva zgodovino...tudi mi imamo z bivšo republiko svojo ne tako lepo.

    • leonardo 10:25 06.februar 2023.

      Toma, ne bi bil rad niti jodlar niti švaba. Bil pa sem v Nemčiji, pa večina ljudi ( s katerimi sem govoril) nimajo lepega mnenja o Avstrijcih. Preveč so naduvani in ne bi vedel zakaj? Mogoče zato, ker smo k ...prikaži več njim na veliko hodili po prašek in kavo? Švabi tega niso delali, torej?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.