Slovenija
11285 ogledov

Bodo mame zaradi zahtev EU manj časa na porodniški?

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • alen009 09:50 04.april 2019.

    Kaj nam je bilo treba tega sranja od EU,? Vsako stvar pošiljamo v Bruselj v pregled, oceno, potrditev. Smo brez samoodločanja, integritete že davno nimamo več......Če bi bil razpisan referendum o odcepu iz EU, sem takoj za. Kaj nam je ...prikaži več manjkalo v naši Sloveniji????

  • MaloNor 09:43 04.april 2019.

    Bomo pač enkrat rekli Bruslju: Naša ureditev je boljša, vztrajamo pri njej in basta.

  • sam50 08:49 05.april 2019.

    Ja, EU nam vsili vse,kar si zaželi,le plače in standarde nam drži na ravni siromakov in naši vrli poslanci,kateri naj bi nas za evropske bajne plače zastopali v evropskem parlamentu,slepo izvajajo te bolane direktive in nam povzročajo še večjo bedo..

  • kapibara 09:26 05.april 2019.

    Nekje sem bral, za kaj, so po večini v Rusiji otroci po 3 leta narazen . Da imajo v Rusiji, ženske lahko 3 leta porodniško, (nadomestili jim za časom pada), imajo pa zato, družine po 3 ali več otrok, in ...prikaži večn so ženske doma 10 let in več.. vse na račun otrok..

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 23:54 05.april 2019.

      Nekaj podobnega v Avstriji. Otroci gredo v vrtec lahko s 3. letom starosti. Ženska pa se lahko odloči ali bo 1, 2 ali 3 leta na porodniški. Od tega je odvisna višina porodniške. Ni mi pa jasno v čem vlada ...prikaži več vidi problem... samo pač podaljšajo očetovski dopust iz 30 dni na 60 dni.

  • softundsicher 08:03 04.april 2019.

    "...oče pa ob rojstvu otroka pravico do 15 dni plačanega dopusta in od maja lani še dodatnih 15 dni, ki jih lahko koristi do takrat, ko otrok konča prvi razred osnovne šole. Če pravice 15+15 ne izkoristijo, ta dopust propade." ...prikaži več +15 dni propade tudi če vlogo oddaš, ko je otrok starejši od treh let. Kljub temu, da bi jih lahko koristil do sedmega leta. Samo pri nas...

    • Majazmaja 08:42 04.april 2019.

      Ko sem se zaposlila na novem delovnem mestu, mi je šef iz Velike Britanije rekel, naj se zavedam, da več kot 3 mesece ne morem biti odsotna. V ostalih državah mame nimajo po 1 leto porodniške, pač pa se vrnejo ...prikaži več že po enem do treh mesecih. In v tem času ne dobivajo nikakršnega nadomestila. Slovenija je v smislu porodniškega varstva v samem vrhu. Upam, da bo tako tudi ostalo in da se ne uklonijo birokratkom iz Bruslja (ne, nimam otrok).

    • 345123 11:03 04.april 2019.

      To je res, da imajo marsi kje samo kak mesec. Smo pa po statistiki v samem vrhu med državami, po številu mamic, ki hodijo v službo. Mogoče bi bilo tudi drugje tako, če bi imeli pogoje kot pri nas.

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 23:56 05.april 2019.

      Maja... taki šefi se lahko poslovijo od lojalnih delavk. To so izkoriščevalci in zahrbtneži, kapitalistični dobičkohlepneži ki morajo čim prej na smetišče zgodovine.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.