Svet
184 ogledov

Če pet let bomo uživali največ piščančjega mesa

Komentarjev 5
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Igor Đukanović 17:51 07.december 2014.

    Svinje so nam najbolj sorodna bitja med domačimi živalmi. (Ne le politikom ;) ) Tako da z njih najlažje prenašamo okužbe in bolezni nasploh. Tako da zmanjševanje porabe svinjskega mesa bolj razveseljuje kot zmanjševanje prehranjevanja z ostalimi mrtvimi živalmi.

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 14:58 07.december 2014.

    malo sutra ,raje žrem samo krompir kot pa piščanca .ko bi vsaj na svetu bilo manj predelave svinjskega mesa ,bi spet začeli z domačo rejo prašičev ,pa bo spet vse ok oz.krepko boljše

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 15:03 07.december 2014.

    kaj a še ni? u madona...očitno se preveč z tamladimi družm k povečini ne jejo svinjine...ampak radi pa prisegajo na piščančje meso. ne res si ne bi mislu da je svinjina še vedno tok popularna....mi je kr mal čudn

  • spizdygonzales 18:00 07.december 2014.

    meso enkrat ne mesec je čist dost :) ko sta pa sir pa zelenjava toliko bolj njami :)

  • Simon Rajgl 22:55 07.december 2014.

    Pozdravljeni!Načeloma ne komentiram člankov na raznih internetnih straneh, vendar je moja dolžnost kot strokovnjaka na tem področju, da podam komentar oz. pojasnim nekatere stvari, ki so tukaj napačno, nestrokovno napisane. Moti me predvsem del, kjer svoje (nestrokovno in ...prikaži več zavajajoče) mnenje podaja nutricionistka. Mnenje nutricionistke ni nikakor kredibilno na živinorejskem področju! Kar je jasno v citatih, ki so morda le delno resnični oz. je novinar napisal le del resnice. Zakaj? V EU že leta (desetletje) velja prepoved vseh antibiotikov, rastnih hormonov in podobnih dodatkov v PREVENTIVNE NAMENE. Živali so ob primeru bolezni seveda zdravljene s strogo določenimi antibiotiki, pri katerih je potrebno upoštevati karenco (živalski produkti niso dovoljeni za uporabo v prehrani za predpisano obdobje v času samega zdravljenja in v obdobju po zadnji aplikaciji zdravil). Tako je v EU. V ostalih državah pa se ne soočajo s tako ostrimi predpisi oz. jih ni (ZDA, Kitajska…) Kar se pa

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.