Slovenija
3890 ogledov

Drugi blok nuklearke le pod tem pogojem

Komentarjev 25
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pepe007 12:51 31.maj 2022.

    Ni mi čisto jasno, zakaj bi bila NEK2 neka strašno draga reč za državo. NEK obratuje že 2 tretjini svoje dobe, gotovo je poplačala vse kredite, sedaj pa se kopiči kapital, ki ga zagotavlja obratovanje za gradnjo naslednje generacije objekta. ...prikaži več Mar ni tako? Malo bomo še dodali in je to to. Tako to deluje v svetu kapitalizma, ki mu pripadamo.

    • popokatopetl 13:08 31.maj 2022.

      Pri novih NE razmere niso rožnate. Zadnjih par evropskih projektov je nasedlo tako časovno kot finančno NEKAJKRAT huje kot TEŠ6. Rastoče varnostne zahteve, problemi z izvedbo nove tehnologije (medtem ko stare ne maramo več). Westinghouse v bankrotu. Od Rusov ali ...prikaži več Kitajcev najbrž ne bi hoteli. Problemi z odpadki niso rešeni. Elektrika iz NEK se prodaja poceni, kapital se ne kopiči, z razgradnjo bo več stroškov...

  • Avatar Leon
    Leon 12:32 31.maj 2022.

    Če bo referendum o NEK2, se od projekta lahko poslovimo je prepričan Zvonko Černač (SDS). Tudi provizije bo potrebno vračati Westinghausu USA podjetju ,ki je v stečaju .

    • oneh 12:39 31.maj 2022.

      Koliko pa misliš, da je še živih od tistih kar nekaj zakrknjenih komunistov, kateri so spravili podkupnine od Westinghousa za TEŠ v svoje žepe? Očitno so ga pa morali precej olupiti, da je zaradi tega krepnil. Roko na srce- izropati ...prikaži veči in uničiti so edina dela, katera vam levakom gredo dobro od rok. Vse ostalo se sfiži.

    • Ender3 13:19 31.maj 2022.

      oneh, zopet mantra o komunistih, to je več kot samo opsesija. In o tem pišejo osebki, ki nimajo ne vedenja ne izkušenj komunizma ali socializma.Pišejo to, kar jim je naročeno, Adijo pamet !

    • Avatar Leon
      Leon 13:24 31.maj 2022.

      oneh ....Černač je prav gotovo še živ ! Njega vprašaj ti bo povedal saj sta prjatla .

    • Avatar Leon
      Leon 13:27 31.maj 2022.

      oneh ....tukaj je v slikah ,če ne razumeš zapisanega https://www.mladina.si/189499/nosili-so-rdece-zvezde/

  • bljitva 13:57 31.maj 2022.

    temu že na obrazu piše, da ni ravno preveč brihten.

  • Ender3 12:23 31.maj 2022.

    Ne vem komu so namenjeni hiringi, za preganjanje časa ali izživljanje posrancev SDS potem ko so izgubili volitve. Brezupno početje luzerjev, ki ne dojamejo poraza.

    • eminenca 13:26 31.maj 2022.

      ti bi očitno še to ukinil, ukinil bi vso opozicijo in uvedel enopartijski sistem kjer bo golob postal dosmrtni predsednik, ... se pravi golobizem oz. če smo bolj natančni - fašizem, na keterega se tako dobro spoznaš

    • Ender3 13:38 31.maj 2022.

      eminenca najprej bi ukinil sektaško stranko, ker povzroča več škode, kot enopartijski sistem. Imam dosti let in dokazov, da to odgovorno trdim. Ivek pa, med tem že posnema maršala kot večni vodja svoje d.o.o. Ne fašizem se ne spoznam toliko, ...prikaži več kot na janšizem psihopata. Sem apolitičen in versko neopredeljen vem pa, kdo sloveniji dela največ škode. Dokler bo osebek živ, miru pred njim nebo.

    • eminenca 13:52 31.maj 2022.

      če si ti apolitičen, sem jaz bodoči papež ... glede na tvoje pluvanje desne politične opcije, je to velika laž ... tvoji komentarji so zelo pristranski in vedno usmerjeni v levo ... golobček se ti lahko userje vrh glave al ...prikaži večl ti pa nabije visoke davke, pa ga boš še vedno zagovarjal ... baš ti koga druzga, mene ne morš

    • Ender3 15:15 31.maj 2022.

      eminenca, nisem zagovornik politike, posebno pa ne sektaške. Če so kaj, so tvoji komentarjo pristranski, enotirni. Meni novi mandatar lahko nabije davke, Ivekova sem ža plačal in odplačal, preživel ZUJF, močno dvomim, da bo slabše, kot je bilo. Pokojnemu očetu ...prikaži več so čez noč ukinili borčevski dodatek, ki je bil nezakonit in nikoli povrnjen.

  • mihatirs 13:01 31.maj 2022.

    Preoblikovanje distrib.omrežja? Če kabel ne pelje pač ne pelje...je treba zamenjat omrežje majstr...za to pa rabiš eure in pa veliko delavcev...v Lj. so kabli (srednjenapetostni) še iz leta 1950 v uporabi...o nizki napetosti pa se sploh še pogovarjamo ne. KOMEDIJA

    • eminenca 13:34 31.maj 2022.

      kablov ne morjo zamenjat ker uporabniki zadnje tri mesece nismo plačali omrežnine, tisto od prej je pa šlo bogsiga vedi kam ... tako kot na mnogih področjih javenga sektorja enostavno ni nikoli dost dnarje, ker neznano kam izpuhti

    • hudini 15:46 31.maj 2022.

      44.000€ bruto na mesec,tu je denar od omrežnin

  • marko345 17:33 31.maj 2022.

    Moj predlog je nova nuklearka, ampak elektrika samo za Slovenijo, vodne elektrarne na Muri- z ukopom cevi ter direktno na podzemne turbine- ni vidnega pisega v okolje, na vetrnih predelih postavit vetrne elektrarne, ter s 50 % subvencionirat sončne elektrarne ...prikaži več na strehah ali samostoječe.

  • ico8 13:05 31.maj 2022.

    Ko pisete "uspesno prestal", se spomnim najvecjih solskih kretencicev, ki so "po luft skakal" od srece, ce so dobili -2, za tiste brez OS-e, minus dve!!!

    • Svobodnež 13:19 31.maj 2022.

      Ico8, tvoji posti nič ne kažejo na to, da si neka vrhunska kapaciteta, kar se tiče izobrazbe. Nekako ne verjamem, da si prilezel skozi osnovnošolski sistem s samimi peticami.

    • Ender3 13:25 31.maj 2022.

      ico8 zanimivo, da si tudi ti v šolo hodil in zakaj si na koncu končal, kot honorarni trol ?. Menim, da zato ne rabiš kakšne šole in tudi po komentarjih sodeč ne kažeš kakšen, poseben intelekt.

    • ico8 13:28 31.maj 2022.

      Ojoj, saj vas nisem mislil zadeti v ponos oz. skrite resnice. Res ne, majke mi...

  • eminenca 10:55 31.maj 2022.

    prvega stavka v naslovu članka preprosto ne razumem oz. se mi zdi nekaj čisto abstraktnega ... še dolgo doldo časa bomo uporabljali vozila na fosilna goriva, sploh usranih dizlov mamo po cestah malo morje, kurili bomo plin, nafto, premog bo ...prikaži več še dolgo v uporabi, itd ... lepo se sliši zeleno gor dol ampak tega še dolgo ne bo ... lahko bi več uporabljali les kot gorivo, pa se očitno tudi to ne splača, ker žal sam ne pade v korilnico, tako kot priteče nafta ali pa plin ... skratka seznam želja, žal

    • ico8 13:15 31.maj 2022.

      Kako naj te razumejo tisti, ki te nocejo razumeti? Nekdo se z zabjesoroskim globalnim nasmehom samo smeji, ja in ce se nekje zatakne, se spomni kaksne Gretice ali na propadajoce milijarde, ce ne pomagajo rusiti meja med drzavami. Zelja po ...prikaži več njegovem pogrebu je prav tako absurdna kot misel, da njegov sin ne izvaja enake svinjarije ze leta dolgo v njegovi senci. Tudi, ko bo enkrat konec vojne putkine agresije, se na globalizaciji ne bo kaj dosti spremenilo.

    • eminenca 13:21 31.maj 2022.

      aha, zdej mi je pa vse jasno, malo je takih, ki človeka tako razsvetlijo ... vse čestitke

    • ico8 13:25 31.maj 2022.

      Skromno hvala...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.