Slovenija /slovenija/intervjuji
19719 ogledov

Dejan Paravan: Pravi vihar pri elektriki šele prihaja po 1. januarju

Komentarjev 52
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PaPajapopi 07:53 22.oktober 2022.

    Sami švercerji in prevaranti ! ! !

    • lojs 13:19 22.oktober 2022.

      navajeni iz prejšnjega režima, ko je bilo vse naše ... vzemi čim več, kdor pa ne upa, si je pa sam kriv

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 07:51 22.oktober 2022.

    Če bogatun kaj zgubi je cel halo,mi navadni smrtniki smo skozi v šoku ,sam to ni važno a ne.Treba cene v nebo dvignit,potem pa ploskat ko malo zbijejo ,ena in ta iste poteze odkar smo osamosvojeni

  • Kmodri 09:19 22.oktober 2022.

    Špekulanti!

  • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 11:05 22.oktober 2022.

    Najbolj bedno pa je, da nam zdaj ti cepoti govorijo, da porabimo prevec, a v bistvu so nas vsa prejsnja leta spodbujali, da to pocnemo. Tiscali so nam elektricne avto, nove in nove naprave, obljubljali udobje, itd. Zdaj pa smo ...prikaži več mi potratni? Mi se moramo zacet odrekat? Pismo vam materno...

    • jakec1575 14:26 22.oktober 2022.

      Nihce te ni silil v vecjo potrosnjo. Sam si kupoval robo in bil priden potrosnik. Sebe v ogledalo najprej poglej

    • lojs 14:40 22.oktober 2022.

      poznam precej lastnikov hibridov, ki se z el. filanjem ne ukvarjajo , tankajo benz, vozilo se pa jasno po bregu sam polni ... res je več ali manj vse na elektriko, ampak vsega naenkrat ne uporabljaš, pravi problem so veliki ...prikaži več porabniki, industrija ... in tam se bomo moral odrekat, hrana predraga, ker je proizvodnja dražja, to je bistvo

  • lojs 13:10 22.oktober 2022.

    največji zavožen projekt v zgodovini, ki se imenuje eu, bo mogoče pa le ugotovil, da se pa splača imeti tudi kaj doma in (mogoče) delat , ne vem al pa mogoče še ne, ampak kmalu bo tako ... "ne bom ...prikaži več od tebe kupil, ker si baraba, rajš plačujem dražje, ampak jaz bom določil ceno" ... pa te eu babe so znorele ... predlagam, da se vrnejo v kuhinjo in naj bodo tiho ... kako super izgovor za leta nesposobnosti je zdaj ta ukrajina ... ja noga me boli odkar so rusi napadli ukrj. prej me ni nikoli

  • Avatar GeorgeLincolnRockwell
    GeorgeLincolnRockwell 16:02 22.oktober 2022.

    "Morali se bomo privaditi na novo realnost" Srat me prime, ko slišim tole "novo realnost"..

    • lojs 18:46 22.oktober 2022.

      tud mene srat, zato sem si nabavil wc papir , malo rezerve

  • Gandi123 11:12 22.oktober 2022.

    Preklopite na zeleno. Vozite se z električnimi avtomobili! 🙃😂

    • lojs 13:20 22.oktober 2022.

      hec mora bit, ni kaj

    • Avatar NX11
      NX11 23:20 22.oktober 2022.

      Gandi, verjameš ali ne. električni avto je dobra ideja. Ključ je v izkoristku in možnosti izbire kdaj ga boš polnil. Elektro motor ima izkoristek kakih 90%, dieselski 40, bencinski 35. Električni avto bi vedno polnil ponoči, ko je elektrike na ...prikaži več pretek, ker večina industrije stoji, folk pa spi. Elektrarne delajo 24 ur na dan, zato je ponoči presežek energije, ki je nimaš kam shranit (zato je el. ponoči in čez vikende polovico cenejša), lahko pa jo v baterije v el. avtih.

    • lojs 08:42 23.oktober 2022.

      nx11, tokrat komentar na tvoje izvajanje... kot prvo, v bistvu imaš prav, teoretično... z energijo je pač tako, da jo rabimo, ko jo rabimo in najbolje je, da je vedno in povsod na razpolago ... el. vozil je vedno več, ...prikaži več torej ni to več neka igračak za razkozavnje, kar pa pomeni, da je težko predvidet kdaj bo spet prazno, uporabniki se peljejo tudi kam dlje ...

    • lojs 08:42 23.oktober 2022.

      praksa, kot jo ti navajaš, pride bolj v poštev za kolesarje, skiroje in invalide, kjer je dnevni domet relat. kratek ... seveda se pa strinjam in upam, da to uporabniki počnejo tudi z avti

  • Pierre 12:08 22.oktober 2022.

    Tega plina pa elektrika imamo vsi že pun k.....!!!!!! Kje najdete te pametnjakoviče????

  • rd2dmk2 14:22 22.oktober 2022.

    in zakaj ne bi cena spet padla pod 50€/megavaturo ? zato, ker ste pogruntal da smo pripravljeni plačat več, ker mormo plačat več. TČ, el. avti, klime, ja dragi moji, to vse gre v smeti, pa bo mir. ko bo ...prikaži večo štroma preveč in se bo vse zapiral. zamenjajte star sesalnik ki pokuri 3000w z tistim, ki vam leži na podstrhi in pokuri samo 1200w pa enako, če ne bolje sesa prah, TV ne rabite plazmo in še kaj, kupte novo ki pokur med 60 in 80w ne pa ona mrcina ki zamenjuje steno..

    • lojs 14:34 22.oktober 2022.

      malo se pozanimaj koliko pokurijo elektro peči za taljenje jekla, recimo žel. jesenice, predem boš stran metal sesalec ... jaz imam plazmo tv, ker je najboljša slika in je ne mislim menjat, gledam jo pa malo, mogoče jo bom zdaj ...prikaži več pozimi, me ne briga

    • rd2dmk2 14:47 22.oktober 2022.

      lojs, jeseniška pokuri 120MW delovne moči in 90 megavarov jalove. bo v redu ? ma kot da ne bi vedel. sem bi preveč časa zraven da ne bi vedel, pa še kaj drugega, kar se tebi ne sanja. ampak bluziš ...prikaži večš pa . spet. pejt no gledat tvojo plazmo, lahko si še omisliš plazma kekse da boš dal mir zraven pa te bo grela namest radiatorja. če boš pa na vrh postavu še kafitiero si boš pa še kafe lahk skuhov. in jest nisem vrgu starga sesalnika stran, mi še dobro in poceni sesa prah.

    • lojs 14:59 22.oktober 2022.

      v prvem izdelku govoriš malo o porabi in malo o moči, se pravi W/h ali pa samo W ... kaj imajo pa sesalci vezo, pa ne vem ... mi naj doma šparamo in naj se odrekamo in po možnosti brez ...prikaži več ogrevanja al pa naj zlezemo v iglu ... plačujemo naj pa drago hrano zaradi industrije in še temu naj se odrečemo, pa da pocrkamo ... medtem ko nekateri mešetarji služijo z elektriko ... ne vem kdo je zdej glub, golob je zadnji

    • rd2dmk2 20:18 22.oktober 2022.

      lojs , ko tebe berem, se mi utrne nekaj misli iz Murphy-evih navodil. ena od njih je da če bi dali neskočnemu številu opic pisalne stroje in bi jih pustili tipkat nanje neskončno časa, bi jim uspelo natipkat (vsaj) eno ...prikaži več od shakespearovih del. ti si isto.. tipkaš, in tipkaš pa ti neki (velik poudarek na neki ), pa ti neki rata natipkat, kakšen pomen ima , pa ne ve niti vesolje.

    • lojs 20:25 22.oktober 2022.

      te tvoje neumne primerjave so samo zato, ker ne razumeš moje vsebine ... če preberem tvoj začetni post, je pa res, kot da bi to ene opice tipkale ... brez repa in glave

  • lojs 13:05 22.oktober 2022.

    eu je eden največjih zavoženih projektov v tej zgod. civilizacije ... na vrhu eu se najde ograbek bab, ki pametuje kako bodo zrihtal cene ... a smo lahko malo bolj kmečki za razliko od tistih bab, ki se imajo za ...prikaži več pametne in še lepe ... žal nič od tega ... če kruha doma ne spečem, ga moram kupit, mogoče imam tudi njivo, pa nekaj plačam za mlin in še kombajn ... še lažje pa je vse skupaj prodati in vse kar rabim dobim v marketu ... kupim dražje in ko kruha ni več, začnem jamrat ... kaj zdaj?

  • Naklonsky 10:53 22.oktober 2022.

    Lahko je biti špekulant in terminsko prodajati elektriko vnaprej za višjo ceno preko državno-privatnih družb. Samo hudič je, ko se elektrika terminsko podraži, ti si jo pa že prodal po nižji ceni in moraš zagotoviti dobavo svojim potrošnikom po višji ...prikaži večji kupljeni ceni ... OK, bo pa 'država' pomagala!

    • jakec1575 11:51 22.oktober 2022.

      Naklonsky. Se enkrat gen-i ni gen. Gen-i od nekdaj po milisekundah preprodaja viske. Najprej so to poceli doma, zdaj to pocnejo v celi evropi. Njihov promet je 3mrd evrov. Imajo vrhunsko razvit programski sistem prodaje. Ne mesaj jabolk in hrusk.

    • jakec1575 11:53 22.oktober 2022.

      Kaj je pocel gen je drugo. Mislim pa, da nuklearke ne prodajajo ven, ker je najcenejsa in je sliselna za doma. Na drugi strani skusajo izvazat tes6 energijo italijanom. Megavatna ura je bila pred korono in vojno 3x drazja od nek.

    • lojs 13:18 22.oktober 2022.

      naklonsky , a ti mogoče dvomiš v svobodo in vrhovnega poglavarja osvoboditeljev? toliko bluzijo o sektaštvu, medtem ko sami ustvarjajo kult in že versko skupnost "svoboda" ... ko gre za verske sekte, dvoma ni, je samo neomajeno prepričanje

  • miha.z 07:40 25.oktober 2022.

    Čudno, da je draga, elektriko prodajamo v tujino potem pa jo po dražji ceni kupujemo. Za nas zelo slabo za nekatere pa pri koritu pa dobro.

  • jakec1575 11:48 22.oktober 2022.

    Ruski preiskovalni portali pisejo o naslednjem. Rusija ibdiji in kitajski nafto prodaja po polovici ali tretjini cene. Indijci polnijo zaloge do fula. Kitajci isto. Kp bojo polne, bojo rusijo stisnili za vecji rabat. Dolgorocno je rusija pecena brez evrope. Zato ...prikaži več pa se ponuja prodajati plin po severnem toku 2 in nafto preko posrednikov. Ruski portal.

    • lojs 15:13 22.oktober 2022.

      ne razumem, kako si prišel na idejo, da je rusija "pečena brez evrope" ... jest upam, da vsi uporabljamo enak atlas sveta, kuglo, globus, kar se tiče števila prebivalstva in o gospodarskem stanju, so pa podatki tudi javno dostopni ... ...prikaži več mogoče bi bilo bolje razmišljat v smeri, da eu nihče več ne rabi, ker imajo vsi vse doma, razen če si nekateri neznansko želijo obiskat antični rim in grčijo ... drugega razloga ne vidim

  • srecnii 00:00 25.oktober 2022.

    same laži!!!!

  • Jernej65 18:04 22.oktober 2022.

    Eu bo počasi zadeve okrog energentov stabilizirala. Še kakšni 2 leti bo potrebno, da se poblaznelega Putina popolnoma losajo. Putin je mislil, da bo izsiljeval Evropo. Obrnilo se bo tako, da bodo njega izsiljevali Kitajci, Indijci in še kdo. V ...prikaži več resnici se to že dogaja. Kitajcem že prodaja po dampinških cenah.

    • lojs 18:45 22.oktober 2022.

      zakaj je potem nastal tak problem, če nas je pa toliko izsiljeval? cene energentov so šle v nebo odkar nam rus več ne dobavlja ... kako je to možno?

    • lojs 20:27 22.oktober 2022.

      komu ti to?

    • Jernej65 23:17 22.oktober 2022.

      lojs, pantani je že pač znan po teh komentarjih, kaj drugega tako ne obvlada. Zanj je pač vsak, ki ne razmišlja tako kot on debil, bedak, zarukanec ali potreben psihiatričnega zdravja na ustanovi kjer je baje celo on zaposlen in ...prikaži več še marsikaj. Jaz ga ne jemljem več resno, saj je popolnoma zabluzil.

    • Avatar pantani
      pantani 19:42 23.oktober 2022.

      Ti bom še 1x razložil,ker vidim,da si počasne pameti!!!

    • Avatar pantani
      pantani 19:42 23.oktober 2022.

      Ceno zemeljskega plina ne določa EU pač pa tisti, ki razpolaga s plinom (Rusija). Predstavljajte si, da sami določamo cene najemnin, elektrike, izdelkov v trgovini.. ZDA so dosegle svoj cilj. Nismo več odvisni od ruskega plina (juhu) ampak kaj pa ...prikaži več zdaj? Spomnimo se cen ruskega plina in zanesljive dobave pred enim letom. Tega žal ne bo več. Kmalu se bodo zapirale tovarne ker ne bo zagonske energije. Potem sledijo odpovedi, shodi, nasilje...

    • Avatar pantani
      pantani 19:43 23.oktober 2022.

      Koliko vas je pripravljenih pustiti družino, službo, Slovenijo in se boriti v Ukrajini za tuje interese? Hmm.. Se mi je zdelo...Potem nehajmo s to uničevalno politiko, ustavimo vojno v Ukrajini dialogom in ne pošiljanjem orožja (ker očitno dolivanje olja na ...prikaži več ogenj do zdaj ni dalo rezultatov) in se dogovorimo z Rusijo da nam dobavlja plin po ceni katero smo nekoč imeli.

    • Avatar pantani
      pantani 19:43 23.oktober 2022.

      Vprašanje za vse liderje EU - ali menite da bodo dobavitelji plina upoštevali vaše želje? Glede plina, škarje in platno sta v rokah Rusije..

    • lojs 20:39 23.oktober 2022.

      pantani z marsičem se strinjma, vsekakor, pa ne bi šel v UA pod nobrnim pogojem ... že desetletja potakajoi razne vojne okupacije, ni bilo nikjer toliko solidarnosti, ... oni niso ne člani eu, ne nato, zakaj tolikšna pomoč ...tiste 4 ...prikaži več državice naj bodo pač ruske, potem pa konec vojne in to je vse , ukinit sankcije in vse ostalo

    • Jernej65 22:39 23.oktober 2022.

      pantani, a sedaj boš tele litanije trajbal. A ti bi Putkota na kolenih prosil, da še ti da malo plina in celo po isti ceni. Halo, svet gre naprej, Putko Evropo sovraži z dna duše. Poskušal jo je razbiti a ...prikaži več jo je praktično še bolj združil. Evropa ga že skoraj ne rabi več. Še malo in ga tudi Rusija ne bo rabila več. Putko Evropi ne bo več postavljal cene. Škarje in platno ima v rokah Kitajska za ceno ruskega plina. Evropa gre naprej, Putko je prešaltal v rikverc.

    • Avatar pantani
      pantani 07:10 24.oktober 2022.

      Če vedno nisi dojel,da je to vojna za energete,debil zarukan!!!

    • Avatar pantani
      pantani 07:11 24.oktober 2022.

      "Poskušal jo je razbiti a jo je praktično še bolj združil. Evropa ga že skoraj ne rabi več." Pa ti si res z Marsa padu,zato pa je vse več protestov po celi Evropi,a ne!!!

    • Jernej65 08:03 24.oktober 2022.

      Protesti po Evropi so bili in bodo. Zanimivo, pri nas jih ni.

    • lojs 08:57 24.oktober 2022.

      razbitje in uničenje eu je v interesu amerike in dokler bo ta dementni biden na vrhu, bo samo še slabše ... nikoli nisem imel občutka, da nas rusi sovražijo, če je pa krim in teste državice cena za destabilizacijo eu ...prikaži več in energ. krizo, potem pa na juriš, do konca ... ne strinjam se s takim načinom, ampak enkrat se bo treba ustavit

    • Jernej65 09:07 24.oktober 2022.

      Razbitje EU je bilo v interesu Trampa. V interesu Bidena ni. Sicer pa EU nekateri razbijate že odkar smo notri, pa še vselej obstaja. Glede Rusov, te pa občutek vara. Še Tito je vedel, kam se je bolje obrniti.

    • lojs 09:29 24.oktober 2022.

      imamo pač različne poglede, meni se zdi polj pomembno kako mi živimo, kot pa tiste ukraj. države ... prej ali slej se bo treba začet pogovarjat, ker tam ne bo za živet, sploh brez elektrike, milijoni ukrajincev pa tudi ne ...prikaži več morjo živet takole na tuj račun

  • srecko53 10:54 22.oktober 2022.

    Ni res da ruši nočejo. Ruši zaradi EU ne morejo. Ruši zaradi sabotaže Amerike na severni tok ne morejo.. Rusi zaradi sankcij tudi nočejo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.