Slovenija
20054 ogledov

Delodajalec bi mi dal minimalno plačo, ostalo pa na roke ...

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 07:44 26.februar 2023.

    Ko je gradbeni delavec prijavil delodajalca za neizplačan regres in onemogočanje koriščenja letnega dopusta je delodajalec plačal smešno zanemarljivo kazen. Ta je delavcu kmalu našel razlog za odpoved iz krivdnih razlogov. Izplen prijave je bila odpoved in stigma saj zaposlitve ...prikaži več v regiji ni več dobil. Tako je moral zaposlitev iskati v tujini.

    • tlacan 08:08 26.februar 2023.

      Dodal bi še: Kazni so prenizke, da se ne bi splačalo delati protizakonito. Kot poslovni subjekt sem dobil nešteto ponudb izobraževanja kako uspešno dati delavcu odpoved. Predavajo celo sodniki. Živimo v državi kjer morajo zakone upoštevati samo najšibkejši, drugim pa ...prikaži več je prepuščeno njihovim moralnim normam, ki so zelo poredko na pravičnem nivoju. Lep primer so gostinci, ki imajo zdaj težave z iskanjem kadra.

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:32 26.februar 2023.

      če je tuj državljan ima problem ja,naš pa ziher ne bi imel.

    • tlacan 09:43 26.februar 2023.

      Slovenski državljan, domačin s končano poklicno šolo za zidarja. Mogoče je bil problem, da je Slovenc.

    • Avatar NickMason
      NickMason 10:25 26.februar 2023.

      Zidarji so ponavadi bolj preproste narave in kaj dosti drugega ne znajo delat,potem pa dela do onemoglosti,so perfektni ljudje sam so zgarani do amena.Sprijazneni z usodo so.

  • rd2dmk2 09:10 26.februar 2023.

    prvič, par dni nazaj ste pisali, kako je anonimna prija -anonimna. drugič tu delavec nima kaj mislit. dobil bo manj in ob pokojnini sploh. naj to lepo pove delodajalcu da se s tem ne strinJa, ker bo imel manjšo pokojnino, ...prikaži več, drugo imel bo manjšo nadomestilo, na zavodu za zaposlovanje, ko bo izgubil službo. in tretje. malo kriminalno, ampak naj si dobiček delita. če že uzplačuje na roko, naj mu dal delodajalec pol tistega kar bo prihranil. A TO PA E GRE , kajne delodajalci.

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 08:51 26.februar 2023.

    Naš sosed je takšen primer...30 let ga je ena gradbena firma posojala podizvajalcem na gradbiščih po Slov. Danes pa ima 430€ inval. pokojnine star 64 let.

    • rd2dmk2 09:13 26.februar 2023.

      vse besede so drugače odveč, delavec naj gre na en razgovor z snemalnikov v žepu pa naj posname in da odpoved zaradi poslovnih razlogov. in to takoj stran od takega delodajalca. prej ko bo šel bolje bo, kajti delodajalec se ...prikaži večse tu ne bo ustavil. ko enkrat poklekneš , po naslednjič še lažje. saj bo težko malo, ampak naučit se je treba nekaj- samo enkrat živiš, zase, ne za druge.

    • optimist11 10:57 26.februar 2023.

      In ta bo šel z Ruparjem protestirat , da ima prenizko pokojnino. Pa vseeno mu želim / privoščim višjo pokojnino.

    • Avatar jate
      jate 11:03 26.februar 2023.

      saj lahko posname dialog ampak na sodišču ni verodostojen dokaz ,če pej delodajalca ne obvestiš da ga boš snemal...en začaran krog,saj sodstvo je največji kriminal pri nas...sam poglejte pedofili ,morilci,tajkuni dobijo smešno nizke kazni itd

  • slavko659 10:09 26.februar 2023.

    Topla voda ,ne vem kje vsi živite,pa to je že stalna praksa.

  • kapibara 10:37 26.februar 2023.

    Vzemi ponujeno ! Z minimalno živi (jest tudi..) ostalo pa po pameti obračaj za stara leta.. Penzija ti je pa tak al tak 687€ za 40/60

  • lojs 12:13 26.februar 2023.

    ni enostavno, ti gradbeni posli so včasih za marsikoga velik nateg ... keš brez papirjev lahko pride al pa tud ne ... potrebno je veliko zaupanje, kako je s tem pri nas, pa vemo

  • rd2dmk2 16:53 26.februar 2023.

    tukaj nekaj pozabljate. stvar je bolj kompleksna kot se kaže. namreč ta podjetnik ne izstavlja računov. zato pa hoče tudi plače na roko. in drugo, ker bo oseba imela nižjo uradno plačo, bo lahko dobila še kje drugje kaj, kot ...prikaži več je recimo nižji vrtec ali pa druge socilane prijemke - mogoče celo več popusta pri nakupu EV, heheh . ampak dragi moji to je pa že kraja državi. in sedaj boste vsi zaupili HURA TO NAM DELI, a ne

  • gregor31 19:36 26.februar 2023.

    Organi točno vedo, da se v Sloveniji uradno prikazujejo minimalne plače ostalo pa se daje na roke. Uredite zakon in ga spoštujte tako kot to delajo v drugih državah. Če pa ta gospod ni zadovoljen samo s prikazom minimalne plače ...prikaži veče in je slučajno voznik kamiona vem za njega za super službo,ki pa je prikazano vse kot mora biti. Jaz že delam tukaj 16 let in sem zelo zadovoljen. Lepo pozdravljeni.

  • ilija 21:24 26.februar 2023.

    99% gradbenikov v Sloveniji nakažejo minimalca ostalo pa na roke.

  • Naklonsky 09:38 26.februar 2023.

    Debela laž!

  • vzev 09:38 26.februar 2023.

    Če bi mi delodajalec ponudil to, isti trenutek vzamem. Toda v firmi ne delamo z gotovino, tako, da tudi ni denarja na črno. Kaj me briga če bom imel potem majhno pokojnino. V 40 letih delovne dobi si na ta ...prikaži več račun prihranim krepko več, kot bom potem imel razliko v pokojnini. Pa še potem ne veš kako dolgo boš dobival pokojnino. Nasploh ko vidim, koliko mora plačati delodajalec, kaj pa potem dobim ven. Dejansko bi bilo najbolj pravično, da vsak dobi celo plačo.

    • Plavi-mil 11:11 26.februar 2023.

      Ja, ko boš v penziji boš pa jokal , nič ne boš prišparal , s svojo miselnostjo boš vse sproti zapravil in na stara leta tolkel revščino .

    • evelux 12:05 26.februar 2023.

      Glede na to kako drzava žre in kako spreminja sistem niti ni tako noro razmisljanje

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 12:40 26.februar 2023.

      Taki nam zdaj protestirajo, da majo premale penzije. Vplacevali pa so premalo za kaj vec. Samo to zamolcijo... na protestih.

    • vzev 12:41 26.februar 2023.

      @Plavi-mil, jaz si že sedaj šparam za penzijo. Če pa ti ne znaš z denarjem, pa to ne velja za vse. Državi ne zaupam čisto nič. Ker vidim, da precej bolj podpira lenuhe, kot pa nas, ki nekaj delamo in ...prikaži več si tudi kaj ustvarimo. Potem pa davek tukaj, pa davek tam. Pa še tisto za kaj ti je država pobrala že dvakrat, bi sedaj še enkrat uvedla davek. Ne hvala.

    • evelux 13:36 26.februar 2023.

      Vzev …. ravno tisti ki so tukaj glasni in te obirajo se ravno napajajo iz tega korita …. ko macki stopis na rep zacvili

    • rd2dmk2 16:48 26.februar 2023.

      vzev, hm... da boš dobil minimalno plačo boš moral skleniti novo pogodboo zaposlitvi. tisto na roko pa ne boš nikjer zapisal. torej vzev, od jutri ne boš vzel amapk vinetou, ki zaupa na besedo. in men verjem, ki imam kakšno ...prikaži več leto več od tebe, da ne boš dobil niti dve plače z dodatkom. in kako boš potem komu kaj dokazal, ko boš imel- imel kaj ? no kaj ? pogodbo o zaposlitvi z minimalcem.

    • vzev 18:25 27.februar 2023.

      @rd2dmk2, sem že napisal, da ne poslujemo z gotovino, zato ni niti plačevanja na črno, zato tudi pogodbe ne bom menjaval. Sicer pa ne vem, ali si ti res vedno iskal same pokvarjene delodajalce. Jaz nimam takšnih izkušenj in mi ...prikaži več gre delodajalec vedno na roko, ko jaz kaj rabim in vidim, da me tam tudi spoštuje. Če tega nebi bilo, tudi mene tam več nebi bilo. Me ni strah menjati službo, ker vem da jo najdem takoj.

    • rd2dmk2 20:47 27.februar 2023.

      vzev.. meni se zdi da malo živiš v drugem svetu. ok imaš delodajalca, ki te spoštuje. torej ti bo dal plačo kot si zaslužiš , ti bo plačal 3 pokojninski steber in ti dal še kakšen bonus.ampak.. daj se postavi ...prikaži več v situacijo, da ti delodajalec ponudi kaznivo opcijo .. a ti verjameš, da te s tem spoštuje kot si sam dejal ? na pa te ne! ker kot sem dejal, ne bosta delila dobička in ne bo te poznal , ko boš vpenziji z malo penzijo in ti bo vsak mesec mal na roko dal.

    • vzev 21:57 28.februar 2023.

      Če dobim vsak mesec 500€ (pa je to še mali znesek, če upoštevaš koliko pobere država) na roko, se v 40 letih nabere ogromno denarja. Tako, da me niti malo ne briga če bi potem dobil 500€ penzije. S tistim ...prikaži več plačevanjem v pokojninski steber se pa samo polni državni proračun. Na koncu pa tako niti ne veš koliko pokojnin boš dobil.

    • rd2dmk2 09:42 01.marec 2023.

      ok, drugi in tretji steber nista državni sistem. in še enkrat. zakaj bi delodajalec bil pošten, če ti ponuja kaznivo opcijo ? ok jest bi sprejel naslednjo varianto, če bi firma zašla v kratkotrajne težave, delodajalec mi predlaga znižanje plače ...prikaži več na način negativne stimalacije- torej podjetej in delavec slabo delujeta in se lahko danegativni faktor, izplačana plača je nižja, razliko pa da za par mesecev na roke. ok tolk goljufanja prenesem.

    • rd2dmk2 09:45 01.marec 2023.

      vzev pa še neki , je to mislite da boste nabrali v 40 letih grozno bogastvo. samo ZAPRAVILI GA BOSTE. privarčevali pa nič. najdi mi prijatelja, znanca, ki imata kaj prišparanega. kolk tvojih znancev varčuje v drugem stebru ( tega ...prikaži več plačuješ ti osebno ), tisti tretji je že kar razširjen,pa ni vredendost več. in drugo ne govorit 40 let delat, jaa verjameš da boš ? kaj pa če se ti zgodi nesreča ?.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.