Popotnik
36181 ogledov

Direktor Hrvaške turistične skupnosti: "Mislim, da se od Slovenije lahko marsikaj naučimo"

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Detel5ica 11:29 26.februar 2023.

    Skupni projekti s Hrvati ??? Oni razmišljajo le o tem,kako bi nas nategnili

  • Kojak 10:22 26.februar 2023.

    Dokler v lokalih ne bo menujev v slovenskem jeziku mene NE VIDITE.

    • SlavkoKrizman 11:01 26.februar 2023.

      res misliš, da bodo zaradi tebe naredili slo menuje?

    • robi2107 11:09 26.februar 2023.

      Lahko bi. Glede na številčnost slo gostov.

    • Kmodri 15:03 26.februar 2023.

      Ker ni v menijih slovaščine s tem izražajo nespoštovanje in prezir do slovenskih gostov.

    • Avatar NickMason
      NickMason 15:26 26.februar 2023.

      Kojak,Hrvati imajo zelo problem s slovenščino,preprosto jo ne razumejo,dolgo časa sem dol službeno vozil po celi dalamaciji ,pa jim slovenščina dela preglavice.Drugo je to ,če se trudijo slovenslo napisat ali zgovorit,jih pa zmerjate ,tretje pa jebe se njim za tiste ...prikaži več ki dol ne pridejo,drgač si pa dobrodošel vedno za njih.Prav fajn da ne greste na hrvaško taki ki se ne znate obnašat spoštljivo.

    • robi2107 16:15 26.februar 2023.

      Nick, slo slovnica je eno, jedilni list v slo jeziku je drugo. Nihče od njih ne zahteva, da obvladajo perfektno slovenščino. Ampak če znajo napisat špajze karte, bi lahko znali napisat tudi "jedilni list". Gre enostavno za omalovaževanje slo gostov, ...prikaži več ki vržejo lep kup denarja v njihov proračun. In nisem prepričan, da nas imajo tako blazno radi. Naš denar že. Osebno dol zapravim minimum. V bifeje ne hodim, precej hrane prinesemo s seboj.

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:21 26.februar 2023.

      robi2107,v vsakem primeru mu ne boš denarja nosil,saj če greš na slovensko obalo,ne boš puščal denarja ,boš isto vse sabo prnesu.To cepidlačenje je brez veze,zakaj to ne počnete v Grčiji Italiji itd.Še nekam te pošljejo ker ne razumeš pa se ...prikaži več jim smehljate .Ogromno je takih primerov.Če greš nekam si spoštljiv in vljuden ,kaj zaboga nekam rineš ,če te nervira,še huje ,da te moti ,ker drugi grejo tja???.

    • robi2107 17:32 26.februar 2023.

      Govorim zase. Nisem nikjer pisal o drugih, ki grejo oz. ne grejo tja. To je njihova stvar. Sam hodim dol, ker je žena cepljena na tisto njihovo morje, meni niti ni do njega. Še najboljši del morja mi je pot ...prikaži več do tja s kolesom (250 v kosu). Drugi razlog pa je, da imam dol svoje. Sem kupil še predno so cene podivjale in sem zaslužil na njihov račun, ker so šli cegli vmes krepko gor. In še bolj bodo šli, zdaj ko so kockasti v šengenlandu.

    • robi2107 17:35 26.februar 2023.

      P.S. Še en razlog je: če je kaj zdravstvenega, smo v dobrih treh urah v Lj. Iz Grčije ali Italije se to ne da. Da niti ne omenjam kakšne exotike, kjer me niti najmanj ne mika, da bi se svaljkal ...prikaži več ob hotelskemu bazenu (ali na plaži, ker kot rečeno nisem preveč za morje).

    • Detel5ica 18:01 26.februar 2023.

      Hrčkofil Nick: zakaje se ne preseliš v njihovo ljepo ?

    • Avatar NickMason
      NickMason 18:32 26.februar 2023.

      Detel5ica ,zase govori,meni je vsepovsod lepo z spoštovanjem,ampak doma je najlepše,pa čeprav imam sodržavljane ,ki jih vse mogoče moti in nikdar nič prav.

    • Mehtilda 15:29 28.februar 2023.

      Pa saj menda nekaj od jezikov razumeš? Zakaj bi morali biti meniji v slovenščini, saj tudi v npr. češčini niso. To se mi pa res ne zdi nek pameten razlog, sploh pa ne omalovaževanje slo. gostov. Pomemben je prijazen natakar ...prikaži več in dobra hrana. Sicer pa, vsak naj gre tja, kjer mu je všeč in kjer se dobro počuti.

    • robi2107 17:30 28.februar 2023.

      Seveda razumem. Ampak gre za princip. Zakaj pa dajejo menije v nemščini in italijanščini? Saj tudi oni večinoma razumejo angleško (ajde, Italijani v povprečju slabše) in bi lahko natisnili samo jedilni list v angleščini. Ampak ne. In koliko je dol ...prikaži več čeških gostov? Seveda so, ampak še zdaleč ne tako številčno, kot slovenskih. Z zadnjim delom tvojega zapisa se pa strinjam.

  • jakec1575 12:06 26.februar 2023.

    beseda hrvat je beseda za nateg. lastne poslovne izkušnje. sicer pa imamo že leta prazen hotel v portorožu v lasti hrvatov. Gre za namerno uničevanje slovenskega že tako bogega morskega turizma.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:31 26.februar 2023.

    Ha ha to je povedal slovenskemu novinarju. Hrvaškemu tega nikoli ne bi rekel. Sicer so nas pa Hrvati vedno žejne peljali čez vodo.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 15:41 26.februar 2023.

    Dva Hrvata, tri tata..

  • Kmodri 15:01 26.februar 2023.

    Hrčki so zahrbten narod, ne vsi pač pa večina. Govorijo nekaj, delajo pa ravno obratno!

  • jakec1575 12:06 26.februar 2023.

    hrvatm veliko obljublja in malo naredi.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.