Zdravje /zdravje/aktualno
25074 ogledov

Država nad kadilce, NIJZ predlaga še strožje ukrepe

Komentarjev 46
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • robi2107 14:52 13.marec 2023.

    Brezveze. Omejitev je dovolj. Kogar vse to ni prepričalo, da naj neha kaditi, ga tudi nič drugega ne bo. Še najhuje je, če ti navijejo ceno v nebo. Ampak potem bo pač cvetel črni trg in korist bo imela mafija. ...prikaži več Pustijo naj tako kot je in raje delajo na preventivi, da bodo otroke odvrnili od tobaka in vejpanja.

  • Pierre 15:32 13.marec 2023.

    Važno je, da bo teklo vino, šnopc, pivo....brez posebnih ovir.

  • Decko 14:11 13.marec 2023.

    Legalizirajte travo pa ne bomo rabili tobaka

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:01 13.marec 2023.

      To že itak lahko

    • robi2107 16:44 13.marec 2023.

      Decko, z nečim jo bo treba mešat, da ne bojo čistaki. Kamilice se obnesejo.

    • Avatar NickMason
      NickMason 17:11 13.marec 2023.

      ha ha ha

    • Avatar Leon
      Leon 19:39 13.marec 2023.

      Hercegovec je zakon

    • robi2107 19:46 13.marec 2023.

      Kaj pa če ne kadiš tobaka?

    • Avatar Leon
      Leon 19:55 13.marec 2023.

      robi2107...če rabiš nasvet za joint pobrskaj na spletu .

    • robi2107 20:45 13.marec 2023.

      Leon 😅😅. Recept za žbeje brez tobaka sem že zgoraj napisal. Dela.

    • Avatar pantani
      pantani 06:34 14.marec 2023.

      Mislim da je že ene dobrih 20. let minilo od zadnje role, ki sem si jo pripravil. Ej Robi,Tomota so pa na Metelkovi migranti razsul (prodajajo drogo),se je spiču z njimi,pa jih je kar naenkrat bilo preveč, ima 4x zlomljen ...prikaži več gleženj + mobitel so mu vzel in to mi uvažamo in hranimo, banda politična!!!

    • robi2107 08:13 14.marec 2023.

      Jeba. Nič ne vem, kaj se zadnje čase tam dogaja. Me že ene 10 let ni bilo tja. A Gala hala, Jalla, jalla, Menza, Mariča, hangar, Channel zero, tifani, lezbe... to še obstaja, ali je to bolj ghost town? Včasih ...prikaži več je bilo tam varno pa folka je bilo ogromno, povsod si lahko uletel, pa neki varnostniki so bili tam pri vhodu z Masarykove, če se prav spomnim. A so še? Če ne, se bodo mogli metelkovci sami zorganizirat. Kolikor jih sploh še je. Kje so ga pa sploh nalomili? Ni se tam za zapletat.

    • Avatar pantani
      pantani 11:45 14.marec 2023.

      Če sem ga prav razumel,se je to zgodilo pred Džunglo.

    • robi2107 12:16 14.marec 2023.

      Uh, toliko časa me ni bilo tam, da za to sploh prvič slišim. Gor sem naštel place, ki so mi znani iz tistih časov, ko sem še zahajal tja. Vidim sicer na netu, da to večinoma še obratuje. Ta Džungla ...prikaži več mi pa ni znana. Kaj pa je to zaen plac? Oziroma kje je lociran. Mi bo bolj jasno.

    • Avatar pantani
      pantani 13:51 14.marec 2023.

      Tudi sam ne vem točno, ker me že nekaj časa ni bilo tam!!!

  • dani5 14:09 13.marec 2023.

    Avtohtone sorte indijskega tobaka imajo zdravilne učinke in ne škodijo. Sedanje cigarete in umetne cigarete pa vsekakor ubijajo zaradi dodatkov in industrijske pridelave in so podobno nevarne kot novodobna cepiva.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 15:03 13.marec 2023.

      Ne verjamem, da ima kakršnokoli kajenje oz kajenje česar koli lahko pozitivne učinke. Dim v pljučih ni dober za nič.

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:00 13.marec 2023.

      vse po zdravi kmečki pameti,pa je vse OK,tudi alkoholne pijače lahko vsak dan piješ,samo moraš imeti pod kontrolo

    • robi2107 16:40 13.marec 2023.

      Frida, Peter Tosh pravi, da je dober za astmo. Samo mora bit taprav dim. Legalize it.

    • robi2107 16:42 13.marec 2023.

      Nick, moj frend je imel mejo pri pitju. Samo je bila zelo visoka. On je že zdržal, samo jetra niso. Zdaj ga že peto leto ni več med nami.

    • Avatar NickMason
      NickMason 17:14 13.marec 2023.

      robi ,to ni pod kontrolo,to je meja zdržljivosti ,kup prijatlev že umrlo zaradi tega,ker njim nič nikoli ni bilo,če se do 30 leta ne skuliraš,ti se slabo piše,pa še dolgočasen postaneš in moteč za okolico.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 16:23 13.marec 2023.

    Marsikaj škodi, pa ni prepovedano, najbolj škodi življenje, ker od njega sigurno umreš...Sicer pa gre za ukrepe diktirane iz EU..

  • Avatar NickMason
    NickMason 13:38 13.marec 2023.

    prav fajn,že leta kupimo tobak iz bosne,ogromno prišparamo in še kvaliteten je,nič drugega niso naredili,samo zakompicirajo za brez veze

  • albert 17:55 13.marec 2023.

    Arome v cigaretih niso dovolj raziskane cepivo za covid pa je . Kako zgleda delovnik na Nijz-ju a kdo ve?

  • neznani 16:52 13.marec 2023.

    AN27 vedi da alkohol bolj smrdi kot cigarete in zaradi cigaret še nihče ni ubijal kot to počno zaradi alkohola in zakaj ni na steklenicah alkohola slika kot na cigaretah da bi ljudje videli kaj lahko naredi alkohol. sem kadilec ...prikaži več in ne da se mi zdi ampak vem da smo v podrejenem položaju napram alkoholikom

  • Avatar Leon
    Leon 19:17 13.marec 2023.

    Ko nekaj zapiše NIJZ se spomnim Kreka in stvar začnem gledati z drugimi očmi .

  • Ender3 14:10 13.marec 2023.

    Krotit kemično odvisnost je, misija nemogoče..!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 15:01 13.marec 2023.

      Meni je uspelo, pa kar nekaj jih še poznam. Je pa res, da je neumno sploh začeti. Naj se res bolj dela na preventivi in do neke mere tudi na zastraševanju. Otrokom kazati slike kaj naredi kajenje iz pljuč, kaj ...prikaži več naredi rak na različnih organih, ki je posledica kajen ja, kaj naredi kajenje lahko celi družini.

    • Avatar SS666
      SS666 15:51 13.marec 2023.

      Pa drago je tudi... .Jaz,ko imam "svoj" dan spijem 18 piv,kar je velik strošek,pol pa še 3 škatlice cigaret... .

    • robi2107 18:25 13.marec 2023.

      Od začetka 2014 brez čikov. Prej pa 30 let. Da se, če se hoče.

    • Avatar SS666
      SS666 23:37 13.marec 2023.

      V glavnem grem 50-im in sem še "nedolžen".Na ženske porabim 0... .Na ostalo pa😖...,sam med nami.

    • Avatar pantani
      pantani 06:36 14.marec 2023.

      Sam že več kot 20. let ne kadim, končal sem pa čez noč,sploh ni bilo nobene drame!!! Danes mi pa cigareti smrdijo za popizdit!!!

    • robi2107 07:12 14.marec 2023.

      Isto.

  • nakit_j 20:33 16.marec 2023.

    Čim večje kazni za kadilce toliko boljše! Še na kakšnih javnih površinah bi bilo treba prepovedati in obvezno v avtomobilih!

  • Skias 20:28 15.marec 2023.

    Manj, ko bo kadilcev večji bodo drugje davki in ogromno novih bo prišlo saj treba izgubo v proračunu nadoknaditi! Res interesantna prihodnost

  • Avatar Antikrist3
    Antikrist3 18:22 13.marec 2023.

    Kajenje sploh ni škodljivo. Zaradi kajenja ni še nihče umrl!

  • Plavi-mil 08:08 14.marec 2023.

    FAŠIZEM _GOLOBIZEM se dogaja v Sloveniji, vse prepovedano, pa ljudje kje mi živimo ? V Severni Koreji, kmalu ne bomo smeli več dihati zrak, bo treba golobnjak vprašati, če lahko. Ta ptičja vlada, do danes ni naredila še NIČ, samo ...prikaži več prepoveduje: mesno hrano, kajenje, vožnjo ljudem od 70 let naprej, itd. itd.,

    • Milan Jancar 12:11 15.marec 2023.

      Saj bi polemiziral z vami,pa ne bom..Ne bom pa iz čisto preprostega razloga.Ko prebiram vaš post ,me spreletava misel,da zelo verjetno ne znate brati.S tem ne mislim,da ste nepismeni.Črke namreč poznate ,to pa je tudi vse.Če samo preberete in ne ...prikaži veče veste,kaj ste prebrali je nesmiselno komentirati stvari,ki jih ne veste,razumete.Meso ni dobro jesti vsak dan.Oziroma dobro je ni pa zdravo.To je povedal gospod Golob .Glede novega protikadilskega zakona je pa Evropa podala direktive,

    • Milan Jancar 12:23 15.marec 2023.

      Prav tako ne vem,kje ste prebrali,da se bo prepovedala vožnja za starejše od 70 let in od kje vam ideja,da gospod Golob ne mara starejših.Če se izraža njegovo sovraštvo do starejših z skrbjo za njihovo zdravje in zdravniške preglede na ...prikaži več 3 leta posledično dobro vožnjo,potem smo vsi na pravi poti.Razen ,če želite,da bi imeli starejši vozniki več nesreč ,ker sedaj ne umirajo množično kot med korono,ko je vlada J.J.zaprla skupaj zdrave in bolane v domove za ostarele.l.p.Milan

  • marko345 19:50 13.marec 2023.

    Zastav vam vprašanje, če veste kaj najdražje na planetu?

  • Avatar R_D
    R_D 15:36 13.marec 2023.

    Zdaj bomo do volitev brali samo še članke o raznih omejitvah, represiji, omejevanju, višjih in novih davkih itd. Vedno je tako pod levaki. Ampak zdaj je Svoboda in ste pričakovali več svobode. Zamenjali ste Svobodo s svobodo.

    • Milan Jancar 06:46 14.marec 2023.

      Ej desnosučni osebki.Komentirate samo tisto,kar vam naj bi bilo v prid.Seveda je poudarek na, naj bi bilo.V svoji silni želji nagajati,diskreditirati in prirejati podatke,zaradi svoje neukosti-neumnosti v veliki meri spregledate bistvo novic.Vi desnuharji zagovarjate Evropsko Unijo.Ti tobačni zakoni so posledica ...prikaži več Evropske direktive.Tako,da ustavite konje in poiskusite z amebjimi možgani malo razmisliti,kdo je odgovoren za to stanje?

    • Avatar R_D
      R_D 09:52 14.marec 2023.

      Ko se gre za vaše, vam nikoli ne zmanjka izgovorov. Večinoma je kriv janez, včasih pa tudi EU. Levuharji so nam že večkrat lagali, da tako zahteva EU. Ti opica si volila Svobodo v upanju, da boš imela več svobode, ...prikaži več ko si šla na volitve pa si spregledala veliko začetnico. Svoboda ≠ svoboda.

  • AN27 16:35 13.marec 2023.

    To je vse skupaj premalo. Nekaj je treba spremeniti, da se ne bodo gnetli in razširjali smrad pred vhodi v javne stavbe in na terasah gostinskih lokalov.

    • Bojan Lavrencic 17:56 13.marec 2023.

      An27 imas dovolj prostora v lokalu in tam te nihce ne bo mogil z dimom. Predvsem pa ti kot nekulturen nekadilec ne bos motil z svojo prisotnostjo kadilcev zunaj. Verjetno pa si nekoc bil strasten kadilec in kadil povsod neglede ...prikaži več na ostale. Sedaj su pac spreibrnjenec in od nekdaj je veljalo da najslabsi so " poturice".

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.