Slovenija
18649 ogledov

"Dva otroka sem morala preživeti s 1500 evri manj"

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • greenhorn 09:01 15.maj 2019.

    To je pa javni sektor....delajo za ljudi in z našim denarjem in če bi to kaj veljalo si nihče ne bi smel privoščiti, da so že sedem let v takšnem zaostanku. V realnem sektorju si nihče ne more privoščiti, da ...prikaži več bi sedem let zaostajal z svojim delom, ker bi že po nekaj mesecih ostal brez službe!

    • MK 10:34 15.maj 2019.

      Vse je kriv javni sektor?! Težko verjamem, Če ne bi bilo v realnem sektorju toliko "socialcev" bi tudi v javnem sektorju delo lepše teklo. Gospe iz CSD res veliko delajo. Imam pa predlog. Ukinimo vse socialne transferje in na ta ...prikaži veča račun zmanjšamo davke za 10%. Vrst na CSD ne bo. Zamud tudi ne.

    • mph 11:56 15.maj 2019.

      Največji dosežek neoliberalcev, kapitalistov, .... je, da je uspelo narod prepričat, da je za vse kriv javni sektor. Glede na umski domet večine, niti ni tako težko delo.

    • joža 12:03 15.maj 2019.

      Pa ukinimo CSD. Teh nekaj 1000 mandeljcev damo na borzo in v realni sektor. V mesecu napolnimo bolnišnice zaradi izčrpanosti...

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 19:54 15.maj 2019.

      mph, predlagam da si pogledaš risanko Asterix and Obelix: The place that sends you mad, boš morda na enostaven način razumel problem birokracije.

  • romzy 20:31 15.maj 2019.

    Točno tako kot praviš Alioness,plačujemo neučinkovito birokracijo ,katera je plod socialnih transferjev sprejetih v parlamentu. MK-ja pa sploh ne razumem kaj bi rad povedal.Nekaj bluzi ;takšna je zakonodaja in kje se počuti oškodovanega ? Ljudje pač zahtevajo za otroke kar ...prikaži večar jim po zakonu pripada in to ni nobeno izkoriščanje proračunskega denarja.

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 19:49 15.maj 2019.

    Če bi meli urejeno tako kot v Avstriji, kjer vsi plačujemo enako višino vrtca, in to ne 400, 500€ kot v Sloveniji, temveč 100, 200€, kjer vsi dobimo enako višino otroških dodatkov, kjer nobena stvar ni odvisna od višine prihodkov, ...prikaži več potem bi vsa ta birokracijska drhal odpadla. Tak si pa samo sebi delo delajo in otežujejo ljudem življenje.

  • marsal 09:50 15.maj 2019.

    otroci so naše bogatsvo ! Nekateri bi radi , da jim država v celoti financira to bogatsvo !

    • janez.zalaznik 11:13 15.maj 2019.

      Nekateri pa bi samo radi, da nosilci javnih pooblastil pravilno in v rokih, ki so si jih sami predpisali, odločajo.

  • Avatar Iliazarra
    Iliazarra 01:22 16.maj 2019.

    Želite najti žensko za eno noč? Dobrodošli v >>> www.3xDate.top

  • MK 10:32 15.maj 2019.

    Lepo in prav, draga gospa. Jaz recimo 10 let nisem imel otrok, ker si jih nisem mogel privoščiti. Zdaj, ko si jih lahko pa imava težave. In kaj zdaj?! Mi bo država dala 1.500 EUR letno, da se potolažim? Npr. s počitnicami?

    • janez.zalaznik 11:15 15.maj 2019.

      Spoštovani, če imata s partnerko težave z zanositvijo, najbrž koristite zdravstvene storitve, ki bi vam pri tem lahko pomagale. Zelo verjetno bodo stale več kot 1500 evrov.

    • MK 12:02 15.maj 2019.

      In, če jih ne koristiva. Dobim 1.500 EUR za počitnice? Ne gre za to kaj kdo koristi, gre za to, da eni ves čas tulijo država naj da. Medtem ko delajo otroke, ki jih ne moremo vzdrževati, gradijo na poplavnih ...prikaži večh in plazovnih območjih, rinejo v vse mogoče težave in tulijo država naj pomaga. Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. Se strinjam, da se revežem, ki se znajdejo v težavah pomaga. Ne strinjam se pa da greš zavestno v težave in potem tuliš kako si bogi. Mogoče pa članek na to temo.

    • MK 12:09 15.maj 2019.

      Pa še to. Ko sem imel zelo zelo dobro plačo in sem veliko plačeval za vsa zavarovanja ter kasneje ostal brez službe, je bilo moje nadomestilo seveda omejeno navzgor. Sam sem pred tem 2 leti 4-kratni takšen znesek plačeval vsak ...prikaži več mesec državi. Kje je tu pravica?! Da dobim 800 EUR, kot tisti, ki je imel 1500 bruto plače. Hvala Bogu, da je zdaj to vse mimo. Pošteno pa ni. In spet plačujem 4-kratno za takšne primerke, ki tulijo država naj pomaga.

    • janez.zalaznik 13:38 15.maj 2019.

      Razprava, ki jo odpirate, je vsekakor relevantna, to je stvar politične razprave oziroma še širše, družbenega dogovora. Ko so rešitve enkrat uzakonjene, pa je stvar izvedbe in članek je bil o tem, kako šepa izvedba, ne pa, da bi si ...prikaži več ta mama zaslužila višji otroški dodatek ali pa nižji. Problem je, da državni aparat ni sposoben odločiti v zakonskem roku, ki si ga je sam postavil, od nas vseh pa pričakuje, da bomo roke spoštovali.

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 13:43 15.maj 2019.

      Najlažje je naredit otroke in čakat,da ti jih država redi!! Mnogi pa še živijo na račun otrok!!

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 19:52 15.maj 2019.

      Ja, Janez, točno to, sm jst doživela pri zahtevku za odškodnino pri otroku, ki ga je povzročila država s svojimi zakoni. Od mene so zahtevali 30 dnevni rok za odgovor, oni pa kljub temu, da jim piše 30 dni za ...prikaži več odgovor v zakonu, so si lepo vzeli za vsako mojo dopolnitev 6 mesecev.

    • MK 08:28 16.maj 2019.

      hvala vsem za kulturno debato.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.