Svet
20201 ogledov

Dvajsetletnemu dekletu covid-19 zacementiral pljuča

Komentarjev 65
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec1575 10:00 09.september 2021.

    kaj nam bojo zdaj golfi iz kleti, ce rabimo ECMO naprave???? Toliko o tej vladi. Koliko jih imamo v državi 2?

  • 209e2c6214dc81fb3f0c12ca0e235ef9e399b13a 09:27 09.september 2021.

    zanimivo virus se pa IJJ-ja izogiba kot hudič križa

  • Avatar _lolekbolek
    _lolekbolek 09:10 09.september 2021.

    Kje so slike krst in grobov? Se mi zdi, da ratujete površni s strašenjem, sem kar malo razočaran :(

    • krucefiks 09:13 09.september 2021.

      V Žalah delajo enako kot vsa leta prej,pogrebov nič več kot prej,se mi zdi da jih je še manj kot običajno.

    • sandi76 09:38 09.september 2021.

      Takile rabijo, da sami pristanejo na respiratorjih in potem na Žalah, šele potem spremenijo mišljenje !

    • krucefiks 10:48 09.september 2021.

      sandi,nismo vsi ovce,nekateri ljudje stojimo za svojimi odločitvami,za razliko od vas preplašenih ovc

    • popokatopetl 12:40 09.september 2021.

      Krste in grobovi pač pridejo z dobrim mesecem zamika glede na porast okužb. V njih bo največ ostarelih proticepilcev. Tudi nekaj cepljenih - cepivo sicer verjetnost zmanjša za nekajkrat, vseeno pri slabem imunskem sistemu vedno ne pomaga. Mladih prej zdravih ...prikaži več žrtev korone bo izjemno malo in vsak bo prišel v medije.

    • krucefiks 13:25 09.september 2021.

      popokatopetl ,to sem že to zimo slišal,kje so ti mrtvi,mam prijatla v Žalah pa ni nobenega bav bava bilo.

    • Avatar MS
      MS 14:00 09.september 2021.

      krucefiks, nehaj laprdat in se smešit! Kot da vse umrle pokopljejo zgolj na Žalah! Slovenija ima 212 občin in vsaka občina nekaj vasi ki imajo svoje pokopališče! Disperzija umrlih se rasteza od prve do zadnje Slovenske vasi! Meriti število umrlih ...prikaži več zgolj na Žalah in to prezentirati kot relevanten podatek zmore le kak ... ah ne bom žaljiv"

    • krucefiks 14:17 09.september 2021.

      koliko je pa krematorijev,a kar vsaka vas jih ima ,lahko merim po svojem kraju,nobenega bav bava

    • Avatar MS
      MS 14:40 09.september 2021.

      V letu 2020 umrlo 2891 ljudi s covidom-19, in čez palec vsaka od 212 občin 3 pokopališča = 640 pokopališč! 2891/640 = povprečno 4,5 dodatno umrlih na leto po pokopališču! 4,5 / 12 = 0,4 umrlih dodatno na mesec! Seveda ...prikaži veča ni bavbava če tako ozko gledaš!! Bavbav pa je za 2891 umrlih in za njihove svojce!

    • popokatopetl 14:55 09.september 2021.

      "kje so ti mrtvi,mam prijatla v Žalah pa ni nobenega bav bava bilo." --- Za zdaj jih še ni, ampak kot sem rekel žal pridejo z nekaj zamika. Predvidoma sicer znatno manj kot v prejšnji rundi, ker je starejših vseeno ...prikaži večo veliko cepljenih in poleg njih že znaten delež prebolelih. Hude katastrofe tako ni za pričakovat, bo pa še vedno nepotreben cirkus.

    • krucefiks 14:55 09.september 2021.

      MS -keri upaljenc si ti ,skozi dežuraš na komentarjih ha ha ha.si samo ena živčna razvalina

    • Avatar MS
      MS 16:31 09.september 2021.

      Mar res, kruci? Kadarkoli pridem na ta forum si ti vedno tu s svojimi traparijami! Sodeč po tvojih komentarjih se zdi da si ti precej bolj živčen kot jaz! Vsakič ko te opozorim na tvoje traparije ti naraste pritisk in ...prikaži večn primitvno reagiraš z žalitvami! To je tvoj stil! Nobenega argumenta, samo psovke in žaljivke! Si mar v twiter šoli naših veljakov?

    • krucefiks 17:56 09.september 2021.

      ti mene opozarjaš ,ha ha ha ha ha ha ,ti se maš za koga ha ha ha,nadutež ,gledaš z viška ostale sam ti si neki bog,ubogi si res

    • Avatar MS
      MS 18:14 09.september 2021.

      kruci, ni težko biti bog tebi in tvojem okolju! Dokler boste verjeli šarlatanom, teorijam zarote, poceni rumenem tisku bolj kot znanosti, bo pač tako!

    • krucefiks 18:23 09.september 2021.

      z vsakim tvojim komentarjem se imaš ti za nekaj več,komu jaz verjamem pa imaš ti samo v tvoji naduti glavi in to je vse

    • Avatar MS
      MS 18:58 09.september 2021.

      Ok kruci pa dajmo tako: Ali verjameš da cepivo rešuje pandemijo? Da je znanost kljub relativno kratkem roku uspela razviti RNK Ali pa verjameš da je cepivo sredstvo za redukcijo prebivalstva! Ali verjameš da so se vse svetovne vladerazličnih političnih ...prikaži več opredelitev, različnih ver in različnih stopnjah razvoja 100% uskladile in sinhrono izvajajo gerontocid nad svojimi ljudstvi! NO, kruci?

    • krucefiks 19:04 09.september 2021.

      verjamem v plandemijo ja,cepivo pa rešuje farmacevtski žep ,no zdaj pa znori ,piši,privošči si ha ha ha

    • Avatar MS
      MS 19:06 09.september 2021.

      kruci, ubogi stvor! Ne norim, POMILUJEM!

    • Jernej65 23:28 09.september 2021.

      Že v šoli so nas učili, da moraš vsako trditev dokazati. Dokazano je da virus razsaja, da ljudje zaradi njega umirajo, dokazano je da cepivo pomaga in da ima minimalne stranske učinke. Kdor pa verjame v teorije zarot bo pa ...prikaži več zmerom našel način da bo to izpodbijal, ker si je pač tako zabil v glavo. Glede na vse dokaze, seveda verodostojne, sem se pač cepil, ker mislim da je tako prav in toplo priporočam cepljenje tudi vsem ostalim.

  • krucefiks 09:11 09.september 2021.

    ravno tako lahko rečem,če se ne bi sosed cepil bi bil še danes živ.V bolnici najdete nekoga in dajete neumne izjave,če ne bi bilo ČE bi v WC-ju pel ne čepel.Bolnice so zato da se zdravijo in ne da si ...prikaži veči delate reklamo na testno cepivo.

    • sandi76 09:39 09.september 2021.

      Si ti FB diplomant medicine ?

    • krucefiks 10:47 09.september 2021.

      ne ,sem zaskrbljen državljan ,ko vidim samo skorumpirano zdravstvo ,vlada pa že itak 30let nas žejne čez vodo peljejo.Jim ne verjamem več oz. nikoli več.

    • Naklonsky 21:39 09.september 2021.

      Prej butl. Žal ti ni pomoči. Si razmišljal, da si poiščeš kakršnokoli strokovno pomoč?

    • krucefiks 22:52 10.september 2021.

      sem že,ne gledam tv-ja že dolgo dolgo,vse OK nobenega straha in bav bava

  • Ender3 11:23 09.september 2021.

    Prispevek je zelo tendiciozen,s povdarkom,če se cepimo,do tega ne bo prihajalo.Nihče ne relativizira,da virus oziroma posledice niso nevarne,ampak tudi cepljenje je samo profilaktičen ukrep,kot ostali, če se jih odgovorno upošteva.Ko pride do okužbe, je to tekma s časom,če se v ...prikaži več startu ne ukrepa,to lahko povzroči pri nekaterih težave.Pogrešam strokovna navodila, kako postopati, kdaj in kako poiskati zdr.pomoč.Nekateri še do zdravnika ne morejo, diagnoze pa se ne da postaviti telefonično.

    • Ender3 11:59 09.september 2021.

      https://predlagam.vladi.si/predlog/13734

  • igorgeus 11:04 09.september 2021.

    očitno je to edina bolezen na svetu zaradi katere umirajo tudi mlajši

  • rd2dmk2 21:28 09.september 2021.

    tole povem vsem vam cepljenim cepilcem, pa p..i..z..d..a rajš umrem od covida, kot pa od stranskih učinkov cepiva..bom umrl kot junak, z zadnjo mislijo da sem pomagal sočloveku obogateti na moj račun ( beri na mojo smrt), kajti zdravniki si ...prikaži več bo pisal masten dodatek ko je mene zdravil ( le kako in s čim, ko pa nima zdravil , razne enga kompresorja za gume pumpant).. ja od krvnega strdka bom pa crknil ko povožen pes za plotom. ne hvala.

    • Naklonsky 21:42 09.september 2021.

      Takih kot si sam, ni škoda. Zato ti dam prav - ne se cepit!

    • matermila 06:08 10.september 2021.

      Želim ti vso srečo na poti,ki si si jo začrtal.

  • TistoPravo 08:23 10.september 2021.

    Najboljš da kar poštarjim naročite pa bodo pocepili vse enostavno...pol mim, pol pa zdravn ;)

  • LukaMB 19:07 09.september 2021.

    Čedalje več bo tega, na koncu bo pa jokanje in stokanje, ker se niso cepili prej. Zelo mi je žal teoretikov zarote, ponavljam, vse je super in lepo, dokler se to ne zgodi vam ali vašim bližnjim. Nikoli ne pomanjšuj ...prikaži več ne ene ne druge, vsak je imel izbiro in ljudje, ki so se cepili, niso zabiti.

  • Naklonsky 21:35 09.september 2021.

    Na žalost si je pač sama kriva. Res, človeška nevednost oziroma neumnost me pozna meja!

  • Plavi-mil 10:05 09.september 2021.

    Saj v UKC je menda tudi umrl 19 letni maturant, pa se o tem ne piše nič.

    • igorgeus 11:05 09.september 2021.

      sem ziher da v zgodovini gripe za grip tudi umrl kakšen 19letnik ali celo mlajši, pa tudi za čem drugim ali misliš, da je to edina bolezen na svetu, kjer se to lahko zgodi?

    • Plavi-mil 11:55 09.september 2021.

      Sigurno, ampak za Covidom ne bi bilo treba umirati, imamo cepivo, tudi če zboliš je potek bolezni lažji.

    • Ender3 12:07 09.september 2021.

      Plavi-mil ali imaš osebne izkušnje, ali verjameš številkam, ki jih zagovarjajo proizvajalci. Številke umrlih pred in po začetku cepljenja ne kažejo kakšnega večjega učinka.

    • krnekina12 15:32 09.september 2021.

      Za Enderja ne stejejo studije in statistike, ampak osebne izkusnje (ampak morajo biti v nasprotju s studijam seveda). Pravi doktor in pol - fejsbukologije.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 17:51 09.september 2021.

      Številke lahko govorijo kar hočejo, rajši se stegnem od cepljenja kot pa od zabetoniranih pluč od enega virusa. Hudo mi je, ker anticepilci mislite, da ste pametnejši od cepljene populacije. Sicer pa bomo videli, prej ali slej.

    • Ender3 19:45 09.september 2021.

      krnekina12 revež je tisti, ki se v izobilju študij, vedenju o virusu in njegovi evoluciji, ukvarja s statističnimi podatki in analizami še posebno, od naših strokovnjakov in IJS. Nisem uporabnik FB, ne drugih omrežij, ker ne rabim dialoga s troli ...prikaži več tvojega tipa. Nisem nasprotnik cepljenja ampak ne s cepivi, ki jih ti propagiraš, kot sveti gral proti epidemiji. Enoumje tu ne pomaga dosti !

    • krnekina12 20:29 09.september 2021.

      A mas ti ze demenco mal? Al pa sam namenoma pozabs vse, kar sm itak ze povedu 10x in obracas in spreminjas temo. Ti ne mislm vec razlagat. Vzem tablet ivermectina dokler je se popularn.

    • Ender3 20:49 09.september 2021.

      krnekina12, pri 70 imam pravico imet demenco, kot ti pubertetniško mentalno inferiornost. Da, Ivermektin je dobra profilakcija pri kovida, za ostale žal, ne veš 😌Ker pa reklamiraš cepivo, preberi si kaj o križni imunosti in BCG cepivu /tuberkuloza/in njenem potencijalu ...prikaži več pri kovidu. Malo se razsvetli, da boš kaj koristnega napisal na forumu. Jaz pa bom do tedaj jemal Bilobil 120mg na dan .

    • krnekina12 21:08 09.september 2021.

      Ja, res morm bit mentalno inferiorn, ker podpiram znanost. Aha, torej cepivo prot tuberkuloz bo nova muha med antivaxerji zdej? xD Samo nevem, ce se bo prijel, ker navsezadne je le cepivo. Ah ne, itak da se bo. Kot da ...prikaži več obstaja inteligentn antivaxer. xD Evo spet ena stvar, ki jo boste loh pr veterinarju kupoval, hahahahha.

    • igorgeus 08:21 10.september 2021.

      seveda, s cepljenjem so s svojo možnost, da pristanem v bolnici iz 0,5% zmanjšam na v najboljšem primeru 0,2%. mega cepivo, ful se splača.

    • krnekina12 08:35 10.september 2021.

      igorgeus, zascita pred hospitalizacijo se giblje okoli 90%. Tako, da se moznost zmanjsa cca 10x.

    • igorgeus 19:43 10.september 2021.

      potem imas ti drugacne podatke od nase stroke, krneki, kr receno je bilo za pfizer, da sciti 70%, ostali manj. Sicer NIJZ na svoji spletni strani podatka o tem kaksno zasciti nudi cepljenje nima.

    • igorgeus 19:46 10.september 2021.

      zadnje raziskave kazejo, da asimptomatski bolniki prakticno ne okuzijo nikogar, manj kot 1% svojih druzinskih clanov, simptomatski bolnik okuzi 18% svojih druzinskih clanov. druzinskih clanov pomeni, da gre za dom, okolje, kjer ni zascitnih ukrepov, pa tudi stiki so tesnejsi.

    • igorgeus 19:51 10.september 2021.

      krneki, vceraj na tarci je bil dan podatek, da 4% vseh zbolelih potrebuje bolnisnicno zdravljenje. vecina jih je starejsih od 65 let. glede na zadnje objavljene podatke lahko trdim, da je teh vsaj 3% od 4. ce se moj 1% ...prikaži več verjetnosti zmanjsa za, po tvojem, 10x, si moznosti se vedno ne zmanjsam za toliko, da bi se mi splacalo cepiti

    • krnekina12 21:13 10.september 2021.

      Point je, da telo natreniras, da mas se manjso sanso za razne posledice, ki so sicer ze tko mejhne ja. Drug zelo pomembn point je pa to, da je za skupno dobro - vec kot je cepljenih, tezje se virus ...prikaži več siri, tezje mutira, itd. Ospic ni (no zdej so spet zarad antivaxerjev) sam zato, ker je pac 90%+ precepljenost. V tem je fora. Ne gre se samo za posameznika.

    • krnekina12 21:14 10.september 2021.

      Da dodam, nekateri se pac tud ne morjo cept, zarad zdravstvenih tezav itd. Vsem takim nrdis uslugo.

    • igorgeus 07:57 11.september 2021.

      seveda, ker cepljen ne prenasas virusa. valjda. se enkrat preberi dejstva o cepljenju> s cepljenjem sebi zmanjsas moznost, da zbolis za tezjo razlicico virusa. in cisto nic drugega. s tem ne pomagas drugim, ampak samo sebi. s tem, da je ...prikaži več verjetnost za tezjo obliko bistveno visja pri starejsih od 60 let, pri vseh ostalih je redka. cepivo pac nima smisla za mlajse in zdrave ljudi, ker imajo statisticno vec moznosti za stranske ucinke kot da jim cepivo spremeni potek bolezni

    • igorgeus 07:57 11.september 2021.

      ocitno danes clovek se zbolet ne sme

    • igorgeus 08:30 11.september 2021.

      cepivo pac ni dovolj dobro. ce ne preprecuje bolezni, nima nekega posebnega smisla, razen morda za rizicne, tem verjetno lahko rahlo zmanjsa moznost hudega poteka, ampak za vecino pa je dolgorocno bolje, ce prebolijo, ker bo tako prej mimo. ne ...prikaži več govorimo tukaj o bolezni, ki bi pokosila pol prebivalstva, taksne se pridejo, bolje da imamo imunski sistem v dobrem stanju, imamo vec moznosti. in ne vidim razloga zakaj se ljudem tega ne pusti, ce se sami tako odlocijo.

    • igorgeus 08:30 11.september 2021.

      poleg tega imamo veliko hujse posledice na ostalih zdravstvenih podrocjih, ki jih zaradi tega zanemarjamo. da ne gre za zivljenja, smo pa itak ugotovili lani, ko so jih pustili hladnokrvno umret v dso-jih. raje naj se dela na zdravstvu, da ...prikaži več se porihta, ce je v tem problem, bo vec od tega za vse.

    • krnekina12 15:08 11.september 2021.

      Pa kva je s tabo narobe? U najslabsem primeru 50% cepljenih ne prenasa virusa ne. Ugasn fejsbuk za en mesc pa ti raj preber dejstva. "poleg tega imamo veliko hujse posledice na ostalih zdravstvenih podrocjih, ki jih zaradi tega zanemarjamo" ...prikaži več - lol, resno? Zanemarjamo jih pa zarad takih butnglavcev, ki se ne cepjo. 80% je vas antivaxerjev hospitaliziranih.

    • igorgeus 09:43 14.september 2021.

      tvojih podatkov ni najti na nijz, predlagam, da ti ugasnes facebook, ker je več kot očitno, da so jih izmišljuješ.

    • krnekina12 10:05 14.september 2021.

      https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19 Evo, tle mas slikce, da bos lazje razumel. Loh pa tud na vir kliknes pa potegnes dol .csv. To je vas problem - ne znate poguglat ene pametne stvari, butaste pa znate ponavljat 5 sekund zatem ko jih sliste za sankom.

    • igorgeus 10:17 14.september 2021.

      nič izza šanka, ampak vse iz zadnje tarče, ali to ni bil kredibilen vir? se opravičujem, prosim, če mi ga potrdiš

    • krnekina12 10:25 14.september 2021.

      Kredibilen vir je lahko karkoli, ce povzema dokazane stvari. Drugace pa ne, lahko po TVju govori nevem kaksen doktor, pa ce govori v nasprotju z dokazi, nima nobene kredibilnosti. A je res to tolk tezk razumet?

    • krnekina12 10:26 14.september 2021.

      Tko, da kdorkol, kjerkol trdi, da "cepivo pac ni dovolj dobro. ce ne preprecuje bolezni, nima nekega posebnega smisla, razen morda za rizicne, tem verjetno lahko rahlo zmanjsa moznost hudega poteka, ampak za vecino pa je dolgorocno bolje, ce prebolijo", ...prikaži več ni kredibiln vir, ker je tono studij, ki kazejo nasprotno.

    • igorgeus 10:55 14.september 2021.

      po podatkih sledilnika je v sloveniji doslej uradno zbolelo 277.853 ljudi, hospitaliziranih jih je bilo 3288 oziroma 0,84%. povprečna starost hospitaliziranih je nad 60 let, najbrž imajo še kakšne druge zdravstvene težave. lani so jih pustili umreti. jap, za življenja gre.

    • krnekina12 11:52 14.september 2021.

      Spet spreminjas temo. Z vami se sploh ne da niti pogovarjat. Je tko kot da bi govoril kaseti, ki se predvaja. Pa btw, od kje ti podatk da je blo samo 3200 ljudi hospitaliziranih? Dej pomisl za sekundo, predn napises ...prikaži več kaj takega. A se zavedas da je 4500 ljudi umrlo?

    • igorgeus 17:32 14.september 2021.

      Podatki so iz sledilnika. Ja, se zavedam. Pustili so jih umreti. Niti v bolnici niso bili. Spadajo v skupino, ki jim cepljenje morda pomaga. Jaz bi se na njihovem mestu tudi. Meni pa cepljenje ne koristi toliko da se bi mi splačalo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.