Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
29011 ogledov

Eko sklad: Subvencije lahko dobijo zgolj te sončne elektrarne

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Anja1956 19:24 12.januar 2023.

    Dokler je še možen priklop po sistemu Net Metering, se izplača! Kasneje na Off Grid , bo efekt le poleti !

  • QSprm 10:11 12.januar 2023.

    Nova epizoda in presezek norosti te birokratske sodrge.

    • h4ck3r 15:04 12.januar 2023.

      QSprm...tukaj se pa ne bi strinjal. Dejansko ena boljših potez za zmanjšanje birokratskega dela. Torej v tem primeru, odpadejo vsa dodatna preverjanja skladnosti in dejanske izvedbe in priklopa sončne elektrarne. Ker dodaš račun odpade preverjanje o izvedbi, ker dodaš pogodbo ...prikaži več o priklopu z dejanskim stanjem in preverjanjem ustreznosti s strani elektra, je še ta del rešen. Torej ostane samo pregled če so vse priologe zraven.

  • becar 12:24 12.januar 2023.

    Hvala, ne rabim ne sončne elektrarne ne subvencije ne bilo katerega objekta iz vreče zelenega natega.

    • Svobodnež 12:36 12.januar 2023.

      Saj te nihče ne prosi za to! To je tvoja stvar. Ne vem, čemu se potem sploh ubadaš z branjem takih novic. A ni škoda časa?

    • h4ck3r 15:06 12.januar 2023.

      becar...kakor za koga, meni osebno so E-avti neuporabni in predvsem predragi, mi je pa montaža takšne elektrarne kar zmanjša strošek elektrike. Res da je amortizacijska doba nekje 7-8 let, bom pa potem v konkretnem plusu.

    • becar 15:28 12.januar 2023.

      h4ck3r nikar! Imam kolege podjetnike, ki so šli v sončne elektrarne že pred leti. Z vsemi temi izračuni amortizacije, zavarovanj, čiščenja, garancij so bili nategnjeni!

    • h4ck3r 19:11 12.januar 2023.

      becar...jaz samo govorim za lasten primer. Zavarovanje je dražje za 110€, letni račun za elektriko je med 1300 in 1600€, celotna investicija z zavaravonajem in še brez subvencije je 13000€. Računam še na subvencijo okoli 500€ in na trenutno stanje ...prikaži več na trgu je danes odplačilna doba 8 let. Sam sicer dvomim, da bo elektrika kdaj v tem obdobju cenejša, tako da bo ta doba kvečjemu še krajša kot pa daljša. Garancije na posamezne dele so pa od 10 do 25 let, tako da vsaj 2600-3200€ bom v plusu.

  • Mikuz 10:38 18.januar 2023.

    Jaz sem oddal za subvencijo December 2021 zagnali so mi elektrarno 07.07.2022,denarja še sedaj ni obljubili 2100evrov,zdej pa pravjo 50E na1kw,to je četrtina.Gen-i vse obljubil,pa sam krši pogodbo,saj so ko sem not padel v to bili prijazni sedaj sama aroganca,konec ...prikaži več leta 2022 December so mi pridobljeno energijo dobeseno ukradli(1MWh),saj s 1.Januarjem spravijo na 0.Sedaj pa še obvestilo da bodo šele Februarja poslali poračun,pa tudi ni mesečnega stanja porabe saj imajo letno obračun.Razočaran!!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.