Slovenija
489 ogledov

Gasilcem interventna modra luč tudi za osebna vozila?

Komentarjev 39
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • zdrej 22:41 19.april 2017.

    @Stanko Potem morajo vsakemu ki je vozil 50% hitreje od omejitve ali nqapihal več kot recimo 50% od dovoljenega vzeti izpit doživljensko. Pa je smiselno? NE, ni. Po drugi strani pa me prehiteva policijski avto, dirka brez luči, pa ...prikaži več ga potem vidim, da gre na intervencijo. To ni smiselno preveč komplicirati. Če bodo luči s sistemom za beleženje časa, je že dovolj za preverbo zakonitosti uporabe, saj vemo, kdaj je bil klic na intervencijo.

    • Bergdoktor 15:53 24.marec 2020.

      Zloraba modrih luči nima nobene veze z stisko, ki jo doživljajo gasilci in reševalci , ki odhajajo na mesto nesreča ali zbirno mesto. Naj ne bodo kršitelji predpisov vzrok za večjo ogroženost reševalcev in gasilcev. Kdor zlorablja pooblastila, naj dobi ...prikaži več kazen, če se mu to dokaže. Da pa zaradi kršiteljev, ki zlorabljajo zakone ne bi omogočili večje varnosti na cesti za reševalce in gasilce pa je totalna neumnost.

  • stanko75 12:30 17.april 2017.

    S tem ni nič narobe ampak ker smo največji balkanci ki bi izkoristili vsako priložnost naj v zakonu napišejo še da se uporaba luči v nedovoljeih primerih (ko ni intervencije) kaznuje z izključitvijo iz gasilskih vrst ter 10 tisoč € denarne kazni.

    • vzev 13:17 17.april 2017.

      Enako bi moralo veljati tudi za policaje.

    • KOJAK 19:22 17.april 2017.

      Kolikor sem bral predlog, bi vsak moral imeti v avtu GPS, d abi lahko kasneje sledili kje se je vozil z modro lučjo ravno zaradi eventuelnih zlorab.

    • zdrej 22:41 19.april 2017.

      @Stanko Potem morajo vsakemu ki je vozil 50% hitreje od omejitve ali nqapihal več kot recimo 50% od dovoljenega vzeti izpit doživljensko. Pa je smiselno? NE, ni. Po drugi strani pa me prehiteva policijski avto, dirka brez luči, pa ...prikaži več ga potem vidim, da gre na intervencijo. To ni smiselno preveč komplicirati. Če bodo luči s sistemom za beleženje časa, je že dovolj za preverbo zakonitosti uporabe, saj vemo, kdaj je bil klic na intervencijo.

  • Robert Jurovič 09:46 17.april 2017.

    Sam sem gasilec - operativec že 30 let, veliko izkušenj imam na tem področju in verjamem, da bi marsi kje ta odredba prav prišla imam pa resne pomisleke glede zlorabe modre luči. V tem delu se strinjam z g.Lovšetom, ki ...prikaži več ima določene pomisleke in predloge za ureditev tega. Vsi pa pozabljamo eno zadevo... modra luč ti ne daje prednosti!!! z modro lučjo prosiš za prednost in opozarjaš na sebe. Z modro lučjo ne smeš brezglavo divjati (žal marsi kje to vidimo, kot v gasilstvu, policiji ali reševalcev NMP). Res je da v tujini imajo nekje tako urejeno imajo pa tudi zakonsko urejeno, kdo lahko vozi tako vozilo, hitrost interventnega vozila je omejena in nima pravice noreti po cestah.Moj predlog je, da bi to bilo omogočeno določenim ljudjem, ki imajo že dovolj izkušenj, da so odaljeni od svoje matične enote in da so nepogrešljivi v takih situacijah. Poklicni gasilci so izjeme, ker se z tem dnevno srečujejo in imajo nekaj izkušenj za sabo. Prostovoljni pa v soglasju z občinskim povelj

    • Janez_53 10:50 17.april 2017.

      Robert, čestitam. Zelo pošteno napisano. Iz tega se vidi, da si zrela in odgovorna oseba. Takim je treba prisluhniti, ko se iščejo rešitve za razne probleme!

    • Avatar Leon
      Leon 14:08 17.april 2017.

      Robi ne pozabi mi smo BALKANCI in vedno najdemo luknjo v zakonu !

    • Bergdoktor 16:06 24.marec 2020.

      Robert, vemo, kaj pomeni modra luč. In tisti, ki vozi z modro lučjo, se mora zavedati, da mu to ne omogoča brezglavega prehitevanja v nepregleden ovinek ali na polno čez rdečo luč. Za to najbrž ne rabiš posebnega izobraževanja. In ...prikaži večn tu ne gre prednostno za preprečevanje zlorab. Če pa že omenjamo nevarnost zlorab, pa naj bo kazen 3000 evrov pa me zanima, kdo si bo privoščil modre luči izven sklica na intervencijo. Pošteno?

  • tlacan 09:32 17.april 2017.

    Res bi nam prišlo prav, ko gasilci s svojimi avti hitimo v gasilske domove ali v službo, na intervencijo. Je pa med nami ogromno nadebudnežev, ki bi te oznake zlorabljali saj jih že sedaj s službenimi vozili a jih je ...prikaži več sedaj lažje izslediti. Poveljnik bo moral podeliti dovoljenja vsem operativcem, ker se bodo v nasprotnem, mladeniči užalili in jih ne bo več v društvo. Kdo bo kril škodo, ki jo bodo povzročili mladeniči z brezglavim divjanjem v dom ? Sami se namreč te odgovornosti ne zavedajo. Ob naravnih nesrečah divjajo po mokrih ali zaledenelih cestah z modro lučjo in sireno, čeprav je tako stanje že več ur ali celo nekaj dni, ko ni več nobene potrebe hiteti. Je pa to marsikateremu mladeniču adrenalinsko šport, ker je doma zdolgočasen saj nima kaj delati in komaj čaka malo adrenalina po klicu iz 112. Zato si upam trditi, da bi bilo zelo nevarno podeliti taka pooblastila, kljub usposabljanju saj je to samo pot do možnosti uporabe. Vprašanje pa je, koliko mladeničev bi upoštevalo naučeno

    • Bozidar.Frelih 09:44 17.april 2017.

      Zanimivo "insajdersko" razmišljanje. Posebno mi je všeč tisti del o užaljenosti. Sploh mi ni prišlo na misel ... :-)

    • Janez_53 10:52 17.april 2017.

      Tudi tebi vse čestitke za odgovoren in zrel pristop k oceni stanja!

    • Bergdoktor 16:11 24.marec 2020.

      Aha, to pomeni, da bodo zaradi gasilskih nadebudnežev, ki jih poveljniki ne znajo obrzdati nastradali pošteni gasilci in reševalci, ki gredo na intervencije. Pa dajte no mir in ne klatite takšnih neumnosti.

  • Milos Cerar 09:14 17.april 2017.

    v SDS-u se zavedajo, da je v Sloveniji cca 140.000 gasilcev, kar je ogromna volilna baza. Dajmo jim bonbonček, pa bodo volili za nas. To je edina namera SDS-a

    • Avatar roksa
      roksa 09:37 17.april 2017.

      ha ha ha ha, kaj bi mi brez domišljija.....

    • Bergdoktor 16:23 24.marec 2020.

      Iz kakšnih vzgibov se je dal predlog ne vem, vsekakor pa je predlagatelj nekdo, ki zna prisluhniti resničnim potrebam. Če bi bilo več takšnih, bi bilo marsikaj boljše. In če ne znaš drugega, kot kritizirati, bodi raje tiho.

  • izRODEk 09:21 17.april 2017.

    Že res, da imate radi gasilce ampak drži pa tudi to, da imajo gasilci v malih vaških skupnostih priviligiran status in se večini od njih spregleda, če se vozijo pijani. Modra luč na osebnih vozilih bi torej pomenila POZOR - ...prikaži več PIJANI GASILEC na cesti.To dejansko stanje s spoštovanjem do gasilskega dela nima prav nobene resne povezave.

    • zdrej 11:37 17.april 2017.

      Ti pa moraš biti sigurno iz mesta, ko kvasiš take bedarije! Ne s takimi bedarijami, pa nekaj na pamet čez palec! Zato so knjige. Vozim od Horice v Pomurje, pa me ustavijo policaji ustavijo samo v Pomurju (ko odhajam in ...prikaži večn ko se vračam ), ki je en velik skupek vasi. Sam sem operativec in sem že večkrat vozil na intervencijo nekaj 10 kilometrov. Takrat sem si zaželel, da bi lahko tem nesposobnim voznikom prižgal plavo luč, ko se ti nočejo ali ne vejo umakniti pa vozi par kilometrov skupaj po prehitevalnem pasu, kljub levemu smerokazu.

    • Bergdoktor 16:20 24.marec 2020.

      Za pijane gasilce veljajo ista pravila kot za vse ostale. Modra luč in pijani gasilec??? Če si reševalec ali gasilec v pravem pomenu besede ti mora iti ob takšnih izjavah že na bruhanje. In zaradi takšnih kvazigasilčkov naj reševalci in ...prikaži več resni gasilci ostanejo brez varnosti, ki jo omogoča plava opozorilna luč? Kje je tu logika? Ker policija ne zna narediti reda, naj nasrkajo pošteni. Sicer pa ne verjamem, da imajo pijani gasilci popust.

  • stanekos 14:37 17.april 2017.

    SDS bo dala tudi predlog, da lahko po avtocesti vozijo traktorji, na postajah avtoradija pa obvezno radio veseljak. Moškemu, ki bo dokazal, da je imel med pretepanjem partnerke alkohol v krvi, pa ne bo kaznovan, saj je bil kriv alkohol, ...prikaži več, ne on. Ni ga čez pravo domoljubje.

    • maresem 19:44 17.april 2017.

      Ti pa si kreten prve vrste na tem forumu.

    • zdrej 22:37 19.april 2017.

      Pri alkoholu je vedno kriv človek. Če se že ne more nadzorovati, potem pa naj nadzoruje pitje. Alkohol je samo katalizator resničnega človeka od znotraj navzven (po domače, ta človek tak je). In vsak alkoholik svoji okolici povzroča gorje, tako ali drugače!!

    • Bergdoktor 16:29 24.marec 2020.

      Seveda bo zakon dovoljeval ženskam, ki jih pretepajo pijani moški, da jih brez opozorila postrelijo. Potem pa navali, Joža.

  • rogixl 11:32 17.april 2017.

    Naslednja faza bo, da tudi poslanci dobijo modro luč, da nebi zamudili na seje.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.