Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
70802 ogledov

Hrup sosedove toplotne črpalke mi najeda živce. Kako lahko ukrepam?

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rd2dmk2 11:07 17.januar 2021.

    naprava dana v promet mora upoštavat predpise, torej ne more biti preglasna. je pa velikokrat problem, kako "mojstri" to postavijo. lahko naredijo jerihonske trobente, namesto kvalitetne montaže. to pa meritve takoj pokažejo, če se le pravilno merijo. je pa tako, ...prikaži več, spomnim se primera, ko je cela vas slišala, kdaj je delala peč na olje, ker je dimnik deloval kot zvočnik. če so sosedje normalni ljudje, bodo hitro pristopili, ki sanaciji, kajti naprava verjetno tudi njih moti.

  • brigita7 14:35 17.januar 2021.

    Kupi dražjo toplotno črpalko, pa je problem rešem. V to skupino spada Kronotermova ADAPT črpalka. Vsi gledajo samo na cene.

  • robi79 14:36 17.januar 2021.

    No,ti bom jest povedal,kaj naredi...malo potrpljenja in malo manj ljubosumnosti,ker ma sosed T.Č.,pa bo,majke mi🤪

  • Avatar Krizar53
    Krizar53 19:37 17.januar 2021.

    To pizdijo tisti, ki se ogrevajo na kolm in nafto, pa so fovš!

  • ode 19:36 17.januar 2021.

    COP je razmerje med pridobljeno energijo in električno energijo, ki jo potrebujemo za delovanje toplotne črpalke. Z vložkom 1 kWh električne energije in 4 kWh iz okolja (zemlja, voda, zrak) pridobimo 5 kWh toplotne energije, torej je COP 5. Najvišji ...prikaži več COP imajo toplotne črpalke, ki uporabljajo vodo kot vir energije, najnižjega pa tiste, ki črpajo energijo iz zraka.

    • ode 19:59 17.januar 2021.

      Pri "zračnih" TČ z nižanjem temperature zunanjega zraka COP strmo pada in pri cca -15 stopinjah znaša lahko tudi 0, torej TČ nima nobenega izkoristka.

  • Avatar karjola
    karjola 21:26 17.januar 2021.

    Nekateri imajo šum v glavi.

  • dare326 21:55 17.januar 2021.

    Pred par leti sem kupil najtišjo in zato najdražjo TČ. Ker sem v strnjenem naselju in se hrup odbija od sten in nisem hotel spora s sosedi. Stalo me je jurja več, toda če grem k najbližjemu sosedu jo sicer ...prikaži več slišim, sosed pa ne, ker ne loči mojega hrupa od splošnega mestnega hrupa. Ob tem sem tudi predimenzioniral pumpo, tako, da nikoli ne dela pri max moči.

  • romy 11:40 17.januar 2021.

    To še ni nič,kaj pa nam,ko sosed na drugi strani stene igra klavir...v bloku. Načenja nam zdravje...

    • mario0 14:33 17.januar 2021.

      isto pri nas, zapit in zadrogiran sosed nad nami v bloku prbija muzko in skače s svojim psom kot da je zunaj na travniku, najbolj smešno je pa to, da je že bil opozorjen, pa nič ne zaleže, skisani možgani pač

    • Avatar Michel Franco HD
      Michel Franco HD 00:02 19.januar 2021.

      To mas zastojn klavirsko glasbo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.