Svet
3100 ogledov

John Mccain: Trumpa nočem na svojem pogrebu

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Vasilij Vasquez 12:17 06.maj 2018.

    Kaj pa je narobe s sistemom? Velike države (po prebivalstvu) so že nagrajene (vnaprej) z večjim številom elektorskih glasov. V NY ne rabi priti 10 mio. volivcev na volitve, pa zmagovalec še vedno dobi vse elektorske glasove. Tak sistem je ...prikaži veče smiselen zato, da ni ena država ljudi (npr. Vermont, Rhode island) ničvredna naproti NY. Ker ima vsaka država svoje elektorje, pač odloča večina v vsaki državi posebej, ne večina na splošno. Tak sistem daje večjo enakopravnost med samimi zveznimi državami.

    • Vasilij Vasquez 12:20 06.maj 2018.

      Če bi imeli tak sistem kot mi, bi en NY povozil Vermont, Rhode Island, Havaje.. Res bi odločila večina ljudi, ampak gledano z vidika vsake zvezne države posebej, bi se najmanjše počutile nepomembne ker bi jih vedno preglasovala ena večja ...prikaži več država. Federativni sistem nebi dolgo deloval.

    • mph 13:36 06.maj 2018.

      Iz tega vidika bi se strinjal, ampak predsednik Amerike je predsednik VSEH, mar ne? Ne govorimo o predsedniku posamezne države, ki sestavlja celoto. In iz vidika demokracije bi bilo verjetno prav, da svojega predsednika izberejo vsi in da šteje vsak ...prikaži več glas ne glede na vrtičkarsko razdelitev. Amerika je celota.

  • kapibara1 13:55 06.maj 2018.

    Komu bo lažje: udeleženci pogreba ali NE udeležencu popgreba.. briga enaga za drugega.. Škoda cajta za na tak pogreb..

  • ode 18:07 06.maj 2018.

    Pogreb bo krajši od truge. Morda Johan noče nikogar na pogrebu. V ZDA je prvič prišlo tako daleč, da, če tam hočeš biti IN, moraš kritizirati Trumpa, ki je trenutno predsednik države in se iz njega norčevati.

  • matermila 18:05 06.maj 2018.

    Tudi jaz si ga ne želim,raje bi jaz bil na njegovem.

    • kapibara1 18:12 06.maj 2018.

      On o tebo ve : NADA... Ti ga imaš pa v jetrih in ti žolč načenja..

  • mph 11:09 06.maj 2018.

    Kje so si Američani izbrali najbolj norega predsednika do sedaj, mi ni jasno. No, hmm, ... pravzaprav ga niso izbrali Američani, saj je dobil 3 milijone MANJ glasov kot Hillary, izbral ga je njihov čudoviti elektorski sistem.

    • Avatar vec
      vec 13:37 06.maj 2018.

      dej link ampak verodostojen ne fake news, ker temu jest ne verjamem, pa pomojem nisem edini, če maš link posreduj. LP

    • kapibara1 18:14 06.maj 2018.

      @mph Isti kurac je za našimi priskledniki Kdo je bil po tvoje pravi ljudski.. turĆin- pahorči- KDO ? Vedno so mi - nam več- vsiljeni..

    • mph 18:23 06.maj 2018.

      Kaj je zate "verodostojen" news? Kar čivka Trump preko svojega twitter accounta morda? Drugače pa vprašaj malo strica Google, vtipkaj npr. "hillary won by 3 million votes" ali kaj podobnega.

    • Avatar vec
      vec 17:11 08.maj 2018.

      ne ne ti dej, ti trdiš, torej ti išči in dokazuj, jest pač samo NE VERJAMEM, in men ni trba nič, ker bi ti rad dokazal nekaj kar je v nasprotju z splošno znanim. Torej link al pa never happened.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.