Zdravje /zdravje/aktualno
44162 ogledov

Kadilcem odklenkalo: V veljavi zaenkrat zadnji protikadilski ukrep

Komentarjev 54
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • anton55 09:21 01.januar 2020.

    Ko bi tako skrbeli za zdravo prehrano,meso polno antibiotikov zelenjava polna pesticidov itd.

  • Laznivi 10:25 01.januar 2020.

    Ta zakon so spisali enako visoko solani butalci kot oni na prometnem ,ki po mega studijah ugotavljajo da niso ceste preozke in nicvredne ampak da je problem ker je na cestah prevec vozil...... Koliko moras biti prif..uknjen da lahko ugotovis ...prikaži več tako velicastno ugotovitev ???? Samo v sloveniji se caka da se bo stevila vozil prilagajalo cestam ,ne pa ceste prometu.....in ti ljudje so na zalost tudi placani.....vsak mesec.....

  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 08:38 01.januar 2020.

    Zaradi mene jih lahko namažejo z drekom!

    • matjaz18 13:16 01.januar 2020.

      Če te ne briga še ne pomeni, da se te ne tiče.. ju3 si ti na vrsti..in tako naprej.

    • Avatar drecos
      drecos 11:07 02.januar 2020.

      zarad tebe ze ne bom nehal pa nehaj nabivat neumnosti

  • nostradamus 07:31 01.januar 2020.

    sem kadil,kadim in bom kadil in se naprej bom cigarete kupoval tam kjer so najcenejse pa srecno in zdravo 2020

    • mph 09:37 01.januar 2020.

      Zelo inteligentno. :-) Pa varnostni pas v avtu je tako ali tako bedarija, cepljenje tudi, kakšna čelada neki za motoriste in kolesarje, ... vse nepotrebna navlaka.

    • Naklonsky 10:22 01.januar 2020.

      Enako je govoril moj prijatelj. Od oktobra ga ni več, rak na pljučih pri 52 letih. Srečno!

    • vzev 11:30 01.januar 2020.

      Naklonsky - Moj prijatelj, je celo življenje gledal kaj je, nikoli ni pil alkohola, nikoli kadil, pa je že dve leti pokojen. Komaj 37 let, pa ga je pobral rak. Po drugi strani pa če pogledam mojega dedka. Strastni kadilec, ...prikaži več do svoje smrti. Umrl v 92 letu. Tako, da res ne vem kaj si hotel s tem povedati.

    • mph 13:42 01.januar 2020.

      @vzev, jaz pa se ne morem takim kot ti načudit. Dokazano, kot redkokaj, od milijon pljučnih rakov jih 900.000 zboli izključno zaradi posledic kajenja. Ostali pa onesnaženje, geni, industrija, .... Nekaterim tudi geni pomagajo, da jim ne škodi tisto, kar ...prikaži večr škodi vsem drugim. Vsekakor raje vzamem rizik 100.000 kot pa 900.000. Isto čelade, varnostni pasovi, ... ista zgodba. Kaj si torej hotel ti povedat?

    • vzev 14:12 01.januar 2020.

      To, da lahko tako skrbiš za svoje življenje pa kljub temu umreš hitro. Ali pa delaš tisto kar ti je všeč pa živiš kratko ali pa dolgo življenje. Meni je drug način precej bolj všeč, pa tudi če zaradi tega ...prikaži veča umrem pri 50 letih. Pa nisem kadilec.

    • fiston 00:40 02.januar 2020.

      Naklonsky. Imaš prav. No fotru so odrezali pol pljuč, ko je imel raka. Pa je še naprej kadil in dočakal čez 80 let. Je rekel, da ga ne prepričajo, ker je na onkološkem videl polno otrok z rakom na pljučih. ...prikaži več Je rekel, da ti sigurno ne kadijo... No pri cigaretih pomp, pri zraku pa nobenega problema. Recimo azbestoza... itd. Sigorno vse to prispeva in se sešteva, ko gre enkrat čez..., no odvisno je tudi koliko je kdo odporen. Nekdo lahko tudi vse poje pa mu ni nič, kakemu pa dosti stvari škodi.

  • Laznivi 10:20 01.januar 2020.

    Upam da so uvedli se eno delavno telo ki si bo polnilo zepe in bo po enem letu porocalo za koliko se je zmanjsalo kajenje ,koliko denarja je zdravstvo prihranilo.... In upam da bo serpentinskov mizarcek po objavi negativnih rezultatov ...prikaži več te brezvezneze razpodi z delavnih mest nepotrebnih fikusov. Autor tega clanka nisi napisal koliko je se butalskih drzav ki so ta zakon ze upeljale da si ocenil da zmansuje porabo tobaka ???

  • 3ae2ba73631a6af2916f37016aa7b6aec4a9ed7a 23:17 01.januar 2020.

    Vsak ukrep, ki bo zmanjšal število kadilcev, je OK.

  • Avatar vec
    vec 07:13 01.januar 2020.

    Odklenkalo bo kmalu državi, ker bo folk nehal kaditi cigarete ki se prodajajo pri nas, in kupoval samo še na črnem trgu, država bo morala to vzeti drugje.

    • Naklonsky 10:26 01.januar 2020.

      Kadilci so večji strošek za zdravstvo kot prihodki od davkov kadilcev in trošarin. Vsaj toliko bi lahko bil fer, da bi delček svojih dolgov do nas, davkoplačevalcev za tvojo neumnost poravnal sam z nakupi v trgovini ali trafiki.

    • Avatar vec
      vec 10:48 01.januar 2020.

      Tole si ga pa krepko pihnil kolega, škatla cigaret ki jih jest kadim je 4.20 eur, od tega prouzvajalec dobi 1 euro, vse ostalo spoka v žep država, zdej pa zračuni, kok prispeva kadilec ki kadi dve škatli kar bolj ...prikaži več kot ne povprečje, a PLUS tega plačuje še vse ostale dajatve in zavarovanja. Pa zračunaj na leto, in dvajset let kolk povprečno folk kadi preden neha sam ali zaradi zdravja, niso pa redki ki kadijo že 50+ let.

    • Avatar vec
      vec 10:48 01.januar 2020.

      Drugo pa je ZAKAJ bi kupoval od države ČE ONA NOČE da kadim, torej tudi denarja ne rab od mene ? AL je kaka druga logika ?

    • mph 13:48 01.januar 2020.

      @vec, ja, država kar služi na neogovornih ali brezbrižnih ljudeh, ... pa vendar so stroški zdravljenja te in drugih razvad, bistveno večji. Jasno jim je, vsakemu zdravemu v glavi, da, če vsi kadilci (enako alko in drugo) nehajo kadit, bodo ...prikaži več prihodki upadli, prihranki pa še bistveno bolj narasli. Poglej si malo kako imajo na zahodu to urejeno, kjer vse gledajo skozi denar.

    • Avatar vec
      vec 14:56 01.januar 2020.

      Na zahodu špila marsikaj, pri nas pa nič kar dela na zahodu ne dela, in tudi tole ne bo, v AVstraliji je škatla čikov 25 dolarjer pa tudi 36, pa veš zakaj tam špila ? Ker ima folk plačo s ...prikaži več katero lahko preživi mesec plača vse in še ostane mu kaj za na stran pa imajo konkretno NIŽJE denarne kazni kot pri nas. Probaj tole implementirat pri nas oz. razmisli kako bi to delalo pri nas ?

    • fiston 00:45 02.januar 2020.

      @Naklonsky Pravijo tako, no sigurno imajo prav, da so kadilci večji strošek za zdravstvo kot prihodki od davkov, ker prihodki od davkov gredo vsi v integralni proračun, nič ne gre za zdravstvo. Predlagaj vladi naj te davke preusmeri v zdravstvo ...prikaži večo in zniža prispevke za zdravstvo, samo kaj bodo pa potem obdavčili, da bodo siti, pa nimam pojma. Mogoče bodo pa potem obdavčili kaj kar bo tebe zadelo, recimo nepremičnine, pa kake hišne ljubljenčke, nekje bo treba dobiti denar.

    • Avatar vec
      vec 10:51 02.januar 2020.

      ja lahko bi obdavčili neprofirne ki dobijo stanovanja free, ali pa te ki so po jazbinšku nagrabili stanovanja za dobesedno drobiž, tukaj je država skadila miljardo garant če ne več, cela naselja so prešla čez noč iz državnih rok v ...prikaži več privatne, za ceno kopalnice si dobil 2-3 sobno, za rabljenega jugeca pa garsonjerco ali 1 sobno.

    • fiston 17:35 02.januar 2020.

      To bi mogli že prej, zdaj je malo pozno. Prej bi ti lahko plačevali, zdaj so pa v glavnem v penziji z mizernimi penzijami. Pri nekaterih bi morali to že otroci plačevati. No oni najbolj talentirani, ki so pokupili po ...prikaži več več stanovanj, so jih pa verjetno že prodali, tako da teh pa sploh ne bi mogel obdavčiti.

  • ode 08:38 01.januar 2020.

    Noben prepričevalni ukrep niti cena ne bo odvrnilo verižnega kadilca od kajenja ampak le strah pred matildo, ko ga bo čedalje pogosteje začela obiskovati sredi noči in nato tudi zjutraj in podnevi. Sicer pa bi morali trošarino na tobak potrojiti ...prikaži več in s tem kriti stroške zdravljenja, bolnišk in izpad delovnih ur zaradi številnih čikpavz med delovnim časom.

  • matermila 10:10 01.januar 2020.

    Zraven vseh problemov,ki jih v zdravstvu imamo,oni najdejo cigaretne škatlice.Se že dolgo ne čudim več,ko gledam kako drvimo v brezno.

  • duc1 10:39 01.januar 2020.

    Kdor ni razčistil sam pri sebi v svoji glavi ne pomagaJO NOBENE SLIČICE IN ENOTNA EMBALAŽA.

  • Avatar drecos
    drecos 10:17 01.januar 2020.

    zarad mene je lahk narisana driska, če bom hotel kaditi bom tudi to delal

  • Lavdan 17:15 01.januar 2020.

    Ko bi bila proti orožarska gonja tako močna kot je proti tobačna, bi bil tudi kakšen manj mrtev.

  • 3ae2ba73631a6af2916f37016aa7b6aec4a9ed7a 23:20 01.januar 2020.

    Sicer pa bi morali kadilcem ter pretiranim alko-pivcem nabiti zavarovalnine.

  • matjaz18 13:01 01.januar 2020.

    Sem nekadilec in menim, da so se na kadilce res preveč grdo znesli. Veliko več stvari je , ki so še bolj škodljive. Samo vprašanje kdaj lahko pričakujemo kaj podobnega na sokovih, sladkarijah, alkoholnih pijačah... Skratka trgovine bodo postale vežice. ...prikaži več Takoj bi morali prenehati stem! Kdo zagovarja to sranje naj si sam lepi te slike na izdelke, ki jih uporablja. Mene osebno bi motilo slika jeter na pivu in odrezana noga na čokoladi. Moje mnenje - ničvrednega državljana.

    • Majazmaja 14:20 06.januar 2020.

      Če pri sosednji mizi nekdo pije sladek sok, v katerega vsuje še 3 vrečke sladkorja, se mene to ne tiče, ker zastruplja zgolj in izključno sebe. Če pa nekdo pri sosednji mizi kadi, pa zastruplja tudi mene. V tem je poanta prepovedi.

  • Avatar TruthWillPrevail
    TruthWillPrevail 23:42 04.januar 2020.

    Podobne slikice... jih je polno v skupinah, kjer mamice takoj po obiskih prodajalcev farmacevtskih zvarkov slikajo otročke na pumpicah, z dermatitisi, paralizami, tudi raki in ostalimi navedenimi stranskimi učinki... bi morale biti na embalažah cepiv. Konec koncev, gre za identično ...prikaži več proizvodno mafijo, ki prireja statistike za svojo prodajo. Še danes obstajajo statistike, kako kajenje preprečuje raka. Realni primeri, ki bi jim eni rekli anekdote, pa govorijo drugače ane.

  • Fronius 13:48 01.januar 2020.

    Nisem kadilec, več, me pa moti, da počnejo to samo pri tobačnih izdelkih. Kaj pa verske ustanove. Tudi tukaj vidim enako potrebo, saj vera diskriminira, ponižuje, zlorablja, laže, hujska, pobija,... Skratka je nevarnejša in škodljivejša od tobaka.

    • AnzeSmolej 15:28 01.januar 2020.

      ...samo predstavljaj si pri muslimanih to.,.. hehe ni variante. kristijani so pa itak že precej na poti umiranja

    • Avatar TruthWillPrevail
      TruthWillPrevail 23:47 04.januar 2020.

      Uf ja... ogromno različnih ver poznam. Tudi vero v farmacijo, ki pobije tolko ogromno ljudi, da je praktično na tretjem mestu po umorih - namernih ali nenamernih, gledano na priznane vzroke smrti farmacevtskih zvarkov. Najprej te naredijo bolnika, potem ti ...prikaži več prodajajo dodatne zvarke, hkrati ponarejajo statistike in plačujejo medije, folk pa kupuje z vedno višjim zdravstvenim zavarovanjem... Kolko bi bilo šele mrtvih, če bi VSE vzroke farmacije priznali. Stavim da bi bla farmacija na prvem mestu.

  • diflati 22:51 01.januar 2020.

    www.Badoo.red - spletna stran za zmenke za odrasle, ki želijo najti partnerja za seks

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 23:08 01.januar 2020.

    Se to oblastem zdi demokratičnmo?? Spravljajo se nad kadilce kot,da so zločinci!! Kako jih ni sram pa toliko denarja prispevajo v proračun!! Sam nisem kadilec pa me zelo moti odnos države do teh ljudi!! Postali smo država v kateri je ...prikaži več prepovedano vse razen plačevanja davkov!!

  • Avatar praufo
    praufo 18:54 01.januar 2020.

    kakšne bedastoče ... in ti veleumi razlagajo, da vse to deluje, jeset poznam preccej folka, pa kdor je prej kadil še vedno kadi, ogromno mladine kadi, po bolnicah se kadi in vsepovsod ... tole s tem škatlicam je pa samo ...prikaži več dodatno delo za trgovke, ki bodo še težje našle ustrezne čike, če bo vse enake barve ... sam nisem kadilec, me pa včasih moti, da čakam na blagajni ko se iščejo določeni čiki, ... po novem bo še slabš ... res pretiravate

    • Avatar praufo
      praufo 18:57 01.januar 2020.

      človk ne sme nič popit, ker potem se gama test poslabša in bi te dohtarja najraje poslali v sanatorij na zdravljenje, medtem ko ga sami lahko žlampajo, ne smeš kadit, oz. ne smeš konzumirat nobenih opojnih psihoaktivnih substanc, razen tablete ...prikaži več oz. antidepresevi, to pa lahko žreš neomejeno, lahko žreš hamburgerje in se nalivaš s sladkimi pijačami, ki od vsega še najbolj zasvojijo

    • fiston 00:49 02.januar 2020.

      No nekaj vpliva bo sigurno imelo, ampak samo med onimi, ki še ne kadijo. Kdor kadi sčasoma ne bo niti opazil škatlice. Ko prižgeš škatlice sploh ne gledaš, gre vse avtomatsko. Drugače pa edino kar bi delovalo so višje cene. ...prikaži več Povsod najbolj zaleže, ko udarijo po žepu. No saj kazni so recimo tudi nizke, sploh za podjetja, pa jih tako brez problemov kršijo, ker dosti več pokasirajo, kot plačajo kazni. Recimo za velike firme so one kazni par jurjev evrov drobiž. Tukaj bi država tudi lahko kaj naredla

    • Avatar praufo
      praufo 13:59 02.januar 2020.

      dvig cen bi povzročil samo še več črnega trga, tako kot prohibicija, potem se bo pa švercalo, kar se že sedaj, potem pa še bolj ... ker niso vse države v eu in cene so različne in različna je zakonodaja ...prikaži več ... zakaj je v psihiatričnih bolnicah dovoljeno kajenje in to celo v notranjih prostorih na nekaterih oddelkih?

    • Avatar praufo
      praufo 13:59 02.januar 2020.

      tobak je danes drugačen kot je bil 30, 50 let nazaj, nekaj dodajajo, da še bolj zasvoji, tako kot v pivo nekaj dodajajo ... to je samo biznis, služi pa farmacija, trgovci, država, dohtarji, državljani pa dovijo višje davek, pa ...prikaži več nič več zdravja, žal

    • Avatar praufo
      praufo 14:09 02.januar 2020.

      je pa verjetno vse to veliko povezano z genetiko in z družinskimi navadami, fotr je pred davnimi leti kadil, pa se sam nisem navleku tobaka, čeprav sem v vojski kadil, potem mi pa ni več pasal ... sama sreča, da ...prikaži več nimam še tega stroška ... pivo mi paše, ne da bi se nalival, ampak kakšen pa vseeno paše ...

    • Avatar praufo
      praufo 14:10 02.januar 2020.

      je pa tako, da če človek ne bi nikoli imel dostopa do teh substanc, ne bi mogel poizkusit in začet, tako kot indijanci, ki so žlampal alkohol, ki so jim ga prinesli pač osvajalci amerike, prej tega niso poznal, vsaj ...prikaži več žganih pijač ne, tobak je bil pa za njih nekaj do česar so imeli odnos, veliko so kadili ampak imeli so odnos do (pravega) tobaka

    • fiston 17:30 02.januar 2020.

      Črni trg bi sigurno bil, saj je bil že prej tudi ko se je podražilo in je verjetno še vedno. Samo vsak se ne znajde..., pač enako kot grde škatlice, nekaj jih bo odvrnilo od kajenja, ampak v glavnem tiste, ...prikaži več ki še ne kadijo. No saj meni je bolj logično, da se dela na onih, ki še ne kadijo, da ne začnejo. Je bolj učinkovito, kot pa druge odvajat.

    • Avatar praufo
      praufo 18:39 02.januar 2020.

      jest recimo (še) ne kadim, torej me bo grda škatlica odvrnila, priznam da ko včasih vidim pri nekaterih kadilcih te škatle z gnilimi zobmi in raznimi bolniki, mi je to ogabno gledat, sam v tisti škatli so pa čiki, ki ...prikaži več so še vedno isti ... je pa spet potrebna meja, ki je nekateri nimajo tako kot pri vseh stvareh, nekaj čikov na dan ne more bit tako hudo kot 2-3 škatle vsak dan, no to pa je problem ...

    • Avatar praufo
      praufo 18:42 02.januar 2020.

      ampak vseeno malo pretiravajo, v avstriji imajo šele zdaj prepoved kajenja v javnih lokalih, pa tko so razviti ... hmm, čudno, ne vem a je zarad tega pri nas folk bolj zdrav, ker pri nas bi vse prepovedal, po drug ...prikaži več stran pa odpiral še nove štacune, kjer je obilo sladkih pijač in odpiral lokale s hitro hrano, razne mcdonalds burgerje in podobno sranje ... seveda to pa je zdravo

  • wingspan15 09:51 02.januar 2020.

    Sprašujem se, kdaj bodo tako odločno nastopili proti alkoholikom, ki na cestah pobivajo, doma pa uničujejo družine. Pa sem nekadilec, da se razumemo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.