Slovenija
2859 ogledov

Kako do poštene odškodnine, če Pošta izgubi vašo pošiljko

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Žurnalček 17:44 22.april 2016.

    Kupil sem avto v Splitu in orginal račun poslal s priporočeno in vrednostno pošiljko v Ljubljano . Ker je bilo lastništvo novega avta možno vpisati samo z orginalnim računom , sem na pošilki navedel vrednost 11.000 DM . Kaj me ...prikaži več je gledala na okenčku , ker ji ni šlo v račun , da denarja v kuverti ni , ampak samo račun !

  • asmas 20:07 22.april 2016.

    tale možakar je sam kriv.Napisal naj bi vrednost 500 eur pa garantiram da se nebi izgubilo.Imam izkušnje na to temo in vedno pretiravam s vrednostjo in zato ni problemov.

  • asmas 20:09 23.april 2016.

    v prvotnem naslovu je bilo rečeno,da je "možakar"izgubil večjo vrednost.Če nekdo izgubi potem to ni prejemnik temveč pošiljatelj.????a si ti ne zdi??

  • Boggs 19:45 20.julij 2016.

    Popravek: v Uradnem listu ni člen 39 ampak 52 (Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o poštnih storitvah (ZPSto-2B)).

  • Boggs 19:46 20.julij 2016.

    Pa še en popravek: "Zakon o poštnih storitvah (ZPSto-2)"

  • malonaokoli 17:27 22.april 2016.

    jaz sem imel srečo v nesreči, ko sem sinu kupil nek program z licenco in me opozoril, naj pošljem kot vrednostno pismo in to sem tudi storil. Ko pošiljka ni prispela niti po tednu dni sem uveljavil poizvedbo in terjal ...prikaži večl odškodnino ki je bila zapisana na potrdilu. Brez problema so mi izplačali znesek.

  • vogue 10:08 23.april 2016.

    Asmas, ne vem zakaj je možakar sam kriv. Saj si ni pošiljke sam poslal. Krivdo ev. lahko pripišemo tistemu, ki mu je pošiljko poslal, kajne!!

  • Boggs 18:54 20.julij 2016.

    Podatek o odškodnini v tem članku je napačen!15-kratnik poštnine je NAJVIŠJA možna višina odškodnine za priporočeno pismo oziroma paket (glej 41. člen splošnih pogojev oziroma 39. člen zakona o poštnih storitvah, Uradni list RS). Seveda pa ti pošta ...prikaži več 15-kratnika ne bo nikoli izplačala. Običajno ti dajo recimo 2-kratnik poštnine. Sam bi res rad videl lestvico po kateri določajo višino priznane odškodnine.Sicer pa mora pošta poleg same odškodnine povrniti tudi dejanski znesek plačane poštnine.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.