Slovenija
2300 ogledov

Katastrofalni rezultati vzorcev tal: "Se bodo otroci še lahko igrali na travi?"

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec1575 11:47 30.avgust 2023.

    Dragi zurnal. Objava rezultatov meritev, katerih odvzem ni izvedla strokovna in za to pooblascena oseba je zgolj primitina senzacionalnost. Ne pravim, da rezultati morda niso resnicni, a kljucen je profesionalen odvzem vzorca. Obcan ni profesionalec.

    • h4ck3r 12:31 30.avgust 2023.

      Če bi vedel, kakšna je proizvodnja po toku navzgor in kakšne težave z onesnaženostjo npr. v Žerjavu so imeli že do sedaj, ne bi dvomil v rezultate. Sicer pa kakšen strokoven odvzem? Saj pa vzorec je vzorec, dokler posoda pred ...prikaži več tem ni kontaminirana. Saj pa je vseeno ali je vzorec vzet na površju ali 50 cm pod površjem, ker otroci se igrajo na površju, sadi se na površju, itd. Pomembna je edino natančnost analize in rezultatov.

    • jakec1575 12:35 30.avgust 2023.

      Se kako pomemben je nacin vzorcenja. Mesto vzorcenja, kolicino vzorcev iz ene lokacije itd. Ampak lej. Ti ves vec.

    • h4ck3r 13:09 30.avgust 2023.

      Res? Torej mene zanima vzorec na mojem vrtu in trati, kjer sadim in se igrajo otroci, to je za mene verodostojno, ne vzorec uradne osebe 500 m ali več od moje lokacije. Res je, da se ne morejo ti rezultati ...prikaži več posploševati na celotno območje, vendar dvomim da bodo rezultati na različnih lokacij poplavljenih območji vzdolž reke Meže, kaj veliko drugačni. Sicer pa je objavljena analiza verodostojna za naročnikovo parcelo in vsaj tam ima ekološko katastrofo.

    • Ender3 14:29 30.avgust 2023.

      Sedaj bo tekma, kdo bo imel bolj uporabne vzorce..Svašta !

    • Grof 23:13 30.avgust 2023.

      Prestavit Zokijev drekovod na Koroško dokler ješ čist in neonesnažen, pa bo tišler rešen, in nebo goflanja tja v tri dni o osemkolesnikih, o katerih sanja ….

  • MIHA 13:10 30.avgust 2023.

    Zdaj vem zakaj je vodstvo TAB-a v času ko smo skupaj z člani PGD-ja pomagali pri čiščenju skladišča, okoli hodili v Tyvec opremi. Najbrž zato, da se nebi umazali :)

  • Avatar Leon
    Leon 12:54 30.avgust 2023.

    To je stara zgodba o bolezni otrok in količinah svinca . Malo pobrskajte na Googlu.

  • Ender3 14:27 30.avgust 2023.

    To se je slutilo veliko prej..Bilo je samo vprašanje časa. !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.