Avto
161056 ogledov

Kdo ima prednost? Rdeči ali beli avtomobil?

Komentarjev 18
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sam1 07:43 03.julij 2022.

    V tem primeru,je vprašanje,kdo je takšne znake postavljal in v primeru nesreče,bi moral on odgovarjati za nastale posledice.....

    • Avatar Leon
      Leon 10:09 03.julij 2022.

      Se strinjam !

    • vzev 11:00 03.julij 2022.

      Saj, kaj pa je narobe z znaki. Če rdeč avto pripelje do križišča, mora ustaviti in preveriti če lahko zapelje na prednostno cesto. Če bel avto pripelje, se pelje in gleda, če ima prosto. Če ima prosto samo zapelje na ...prikaži več cesto brez ustavljanja. Če pripeljeta oba, pač beli ustavi, ker nima prosto.

    • wolfenstein 11:06 03.julij 2022.

      Točno tako. Takšnih križišč v praksi ne boste videli, ker nastajajo le v pokvarjeni domišljiji preizkuševalcev znanja. Kot v našem šolskem sistemu, kjer je teorija skregana s prakso v realnem življenju.

    • vzev 12:37 03.julij 2022.

      To pa vsekakor ni res. Takšna križišča obstajajo. Najbolj pogosto pa je takšno križišče, v križiščih, kjer prednostna cesta ne gre naravnost, temveč zavije v eno smer. Potem pa imaš eno križišče s stop znakom, drugo pa s križišče z prednostjo cesto.

    • Nico_T 12:55 04.julij 2022.

      Dragi wolfenstein - ne samo, da ne drži, kar si rekel. Na pamet poznam vsaj ene 7 takšnih križišč po vsej Sloveniji (eno je celo pred mojo bajto).

  • Avatar Jaka Steiner
    jaka4 12:24 03.julij 2022.

    Kdor vozi rdeč avto ima prednost. Beli zavija levo in ima rdeči avto ne desni strani in mu mora pustiti prednost.

  • rd2dmk2 09:34 03.julij 2022.

    tole kaže na to da si strokovnjaki ne zaslužijo svoje plače. gremo po sistemu recimo matematike. redukcije na najmanjši imenovalec. torej kot je zapisano v članku, sta znaka iste veljave. sta ? sta! torej smo dali na skupni imenovalec, oduzeli ...prikaži veči znake in kaj dobimo na cesti. previlo ki pravi da vozilo ki zavija levo nima prednosti. in kaj sedaj ni jasno ? kaj boste sedaj pri semaforiziranem križišču ob zeleni luči morali še dodatne znake postavt. da bo stručkotom jasno . pa BMW šoferjem!

  • Avatar Zoran
    StarMačk 17:03 03.julij 2022.

    Predvidevam, da z razlago tega primera tisti z zdravo šofersko logiko nimajo težav saj vedo, da če ni s prometno signalizacijo določeno, ima vozilo, ki vozi naravnost prednost pred vozilom, ki zavija preko njegove smerne linije! Prednosti med okroglim znakom ...prikaži več stop in trikotnim znakom za nevarnost ni, saj znak stop vozniku predpisuje obveznost ustaviti in se previdno vključiti ali prečkati, znak za nevarnost pa na to opozarja, prednost samo pa določa pravilo srečanja, ki je v prid rdečemu vozilu!

  • vanc7 21:09 05.julij 2022.

    Jbg, kam vrnem izpit...

  • Toma 11:25 03.julij 2022.

    Prometni strokovnjak,kije postavil table mora na sončno upravo1

    • Avatar Zoran
      StarMačk 17:01 03.julij 2022.

      Zakaj, a za to, ker ni ob znaku stop narisal npr. še "žive meje"!? Gre zgolj za teoretično vprašanje in ne za konkreten primer!

  • vzev 09:51 03.julij 2022.

    Rdeči bi moral imeti prednost. Saj stop znak samo pomeni, da mora voznik ustaviti preden zapelje na cesto, pri znaku križišče s prednostno cesto, pač to ni potrebno če imaš prosto. Prosto pa nimaš, če imaš nasproti vozilo. Stop znak ...prikaži več in križišče za prednostno pa bi morala biti enakovredna, vsaj tako so včasih učili.

  • Avatar VINOVERITAS
    VINOVERITAS 13:18 03.julij 2022.

    Ja , takole pravim. V tej situaciji če bi jaz bil rdeč voznik bi peljal pred belim, saj je za pričakovt, da ima tudi beli stop znak, in je cesta na katero sva oba pravokotna nanjo prednosta cesta!!!!!!!!!!!! Ne morem ...prikaži več pa jaz opazovat kakšen znak ima nekdo nasproti mene!!!!!!!! To razumem ko semaforsko križišče.🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇

  • Toma 08:35 04.julij 2022.

    Pri nas je podobno križišče s tem da na levi in desni manjkata znaka prednostna cesta. Po pravilih se ustavljam pri znaku prednostna cesta (kot beli). Turist, ki mi pripelje z leve po prednostni, pa ne vidi mojega znaka, ker ...prikaži več vidi le rob in ne oblike. Ker sem mu desni upošteva desno pravilo in me spusti, domačin pa gre.

  • Avatar @narhist
    @narhist 15:47 03.julij 2022.

    Beli, upoštevaje tudi talne označbe.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.