Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
172 ogledov

"Kdo je čefur? Vsi smo čefur!"

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Tomaž Lipovšek 21:06 12.december 2011.

    tvoj članek je tipičen primer nestrpnosti

  • Tomaž Lipovšek 21:07 12.december 2011.

    ko pa pluvate po nas katolikih je pa vse vredu ha..............................................................................................................

  • Kika 10:30 13.december 2011.

    Sem rojena Ljubljančanka in izraz čefur zame pomeni ljudi vsakega porekla južneje od Kolpe - kaj trosiš neumnosti, da to pa Srbi niso? Kr neki, res!

  • Glas-ovir 06:50 13.december 2011.

    Rdeči apartheid si daje duška in je v ofenzivi, uporablja dvojna merila in podžiga sovraštvo prvorazrednih državljanov do drugorazrednih. In kaj sledi? naslednji Barabarin rov? Teharje? Kočevski rog? Drugega ne znajo, kot diskvalificirati in likvidirati svoje politične sovražnike (ker nimajo tekmecev).

  • Bojan Jurišić 14:10 13.december 2011.

    sori po men pluvajo 2x več kot razberem iz tvojih besed... sm čefur, pa še katolik omg... še mal pa bom čarovnica pa me bote zažgal na grmadi... kmeti zahojeni?!!!

  • Bojan Jurišić 14:12 13.december 2011.

    raj zapri gobec... pa prej premisli kaj govoriš... če že tok sovražiš priseljence, me zanima tudi zakaj ne sovražiš izseljencev, verjetno zato ker so bežali pred tebi podobnimi slovenci... reševali svoje življenje...

  • tralala 15:17 13.december 2011.

    Ne bluzi. To, kar si napisal, je čisti nonsens in ne laskaj si s tem, da misliš, da poseduješ Resnico. Z izrazom čefur je mišljeno vse, kar je nižje od Kolpe.

  • margarer 13:02 22.december 2011.

    res si zaslužna za to kje si se rodila, napuh je slaba lastnost

  • samo.jst 08:11 13.december 2011.

    "Ljudje v trenirkah niso priseljenci, ampak vsi tisti, ki so v tem sistemu oropani dostojanstva. Tisti, ki se nočejo le boriti za preživetje in obstoj, ampak hočejo živeti. Novi politični obrazi jim tega verjetno ne bodo prinesli, a signal je ...prikaži več jasen." ...hvala za napotke! Zdaj vem kako se moram obleči, ko bom nameraval oddati vlogo za kakšno subvencijo oz. državno stanovanje (?!!). wtf, najprej označiš nekoga praktično za brezdomca, za nekoga ki spada na samo socialno dno samo zaradi obleke, ki jo nosi in to v članku, ki naj bi bil nekakšna replika drugemu članaku, ki te iste ljudi označuje za balkance oz. jih tako ali drugače "rasistično" označuje? Mislim, resno? Tjaša, ti nisi na nivoju Janše, ki ima toliko veze s prekomerno-debatiranem SDS člankom, kot jaz pri tvojem, ampak na nivoju Tomaža Majerja... pa ne si misliti, da sem zagovornik desnih, ker osebno mi je Janša enakovredno odvraten kot Janković.

  • mojemnenje 22:12 13.december 2011.

    Tolk o tem kaj pomen ČEFURČefur je slogovno obarvana beseda, ki slabšalno označuje prebivalce Slovenije, ki so po narodnosti po navadi iz drugih držav bivše republike Jugoslavije.Izraz se je v Slovarju slovenskega knjižnega jezika pojavil leta 1991, ...prikaži več v naslednjih izdajah pa je bil odstranjen. Izhaja iz turcizma čifut (turško Cühut, arabsko Yähud), ki je turški izraz za Juda.

  • jureh 00:15 13.december 2011.

    Članek z napačno postavljenimi tezami in zaključki. Žal taki manipulatorji, kot je gospa Platovšek, krojijo javno mnenje, ki vodi večino državljanov na rob preživetja.

  • mirko 10:25 13.december 2011.

    Razjasnimo pojme: v Ljubljani se izključno naziv Čefurji, uporablja za Albansko (Kosovsko narodnost) in nikakor ne za Srbsko, Bosansko narodnost. Plus tega trditev, da so volilci Jankovića z dna družbe, nikakor ne drži, vsaj za ljudi Srbske narodnosti ne. Prav ...prikaži več nasprotno, Ljudje srbske narodnosti v sloveniji zasedajo visoke in veliko tudi vodilna delovna mesta v naši državi. Dejstvo je, da so imeli srbi v jugoslaviji pred ostalimi narodi privilegij pri zasedbi na visoka in vodilna delovna mesta. Tako seje v Jugoslaviji izvajala politika načrtnega delovanja in se je na vodilna in pomembna delovna mesta zaposlovalo ljudi srbske narodnosti pod pretvezo, da se stem krepi bratstvo in enotnost. Tako imamo danes v sloveniji kritično maso ljudi na visokih položajih srbskega porekla, ki zelo močno vpliva na politično življenje v državi. Zato zadnji odziv na spletni članek o analizi Jankovićevih volilcev sploh ne čudi.

  • Gigii 21:00 12.december 2011.

    ma za bruhat.Te nove državljane in ostale (cigani) država in mediji prikazujete kot ljudi ki so bogi in nevem kaj še vse. Koliko naših slovenskih državljanov pa živi skoraj na cesti? O tem pa nič, priseljenci so očitno ...prikaži več pred vašim narodom. PFuj

  • mirko 10:52 13.december 2011.

    Ne ne Kika, motoš se. Če sva čisto natančna čefur pomeni cigan. Pri nas se je pač privzelo, da je vse južno čefur, kar še pa zdaleč ni res. Ne verjamem da bi se stem strinjali ljudje srbskega porekla pri ...prikaži več nas, ki so visokošolsko izobraženi in zasedajo visoka in vodilna delovna mesta v naši družbi. Zelo veliko jih je prav v sodni veji oblasti, kar je kar precej zaskrbljujoče.Sam osebno nasprotujem kakršni koli nacionalni nestrpnosti. Problem je v tem da ta narodnost južnega porekla, hoče s tem poudarjanjem, da so diskriminirani pridobit privilegije v družbi.

  • čivava 18:40 13.december 2011.

    Ja, saj v Beli krajini že prepevajo prepesnjeno narodno Pastirče mlado i milo.... v "Čefurće mlado Jankovićevo..."

  • Stolp 22:55 12.december 2011.

    Citat: "Tako imenovani ljudje v trenirkah niso toliko volili za Jankovića, kot so glasovali proti politikom, ki so jih 20 let s svojimi potezami sistematično odrivali na socialni in ekonomski rob."Ker je bila od osamosvojitve desnica bolj malo ...prikaži več na oblasti, jih je na socialni in ekonomski rob potisnila točno tista opcija za katero so glasovali. In, da razumel sem vašo poanto, da to niso bili samo južnjaki. Saj to je tisto! To so bili tudi slovenčki, ki volijo stalno za iste. Ko pogori ena stranka, levica spretno nastavi drugo in folk nasede.To, da so južnjaki volili za njega ni nič novega. Oni pravzaprav po defaultu glasujejo za levico in je to pravzaprav razumljivo. Ampak to je da Slovenci nasedajo in to tisti s socialnega in ekonomskega dna!

  • Kika 11:07 13.december 2011.

    OK, Mirko, saj meni je vseeno, jaz raje ne bom komentirala, ampak moti me generalizacija, ki se staaaaalno pojavlja v teh komentarjih. To, da imamo v Ljubljani samo Kosovca za čefurja, enostavno ni res. To je vse, kar sem hotela ...prikaži več povedati. Drugače pa "u easy" s temi definicijami, izraza čefur v SSKJ-ju še ni, tako da načeloma lahko pomeni komurkoli karkoli. In še nekaj - če se Srbi v Sloveniji ne zavedajo, da jih imamo Slovenci za čefurje, so si pa sami krivi - ankete kažejo, da se v Nemčiji veliko auslanderjev vedno zaveda, da so auslanderji oz. gastarbeiterji.

  • čivava 18:37 13.december 2011.

    Ne vem, kakšne občutke bodo zdaj gojili do mene moji sosedi, ko me bodo ob 05.00 uri videli v trenirki, kako tečem po Vošnjakovi proti Tivoliju. Do zdaj so najbrž menili, da skrbim za svoje dobro počutje, da se grem ...prikaži več jogging. Šment! Zdaj, po objavi Majerjevega doktorata, bodo najbrž mislili da sem čefur, in da že teden dni iščem svoje volišče ker bom pogledoval na zapestje, seveda moje Suunto ure za merjenje utripa in pretečnih metrov ne bodo opazili. Sicer pa, roko na srce, "Čefurji" me niso še nikdar opetnajstili, kleni Slovenci(tisti s pedigrejem) pa so me že ničkolikokrat. Ne se bat čefurjev. Bojte se nas samih!

  • Žurnalček 02:47 14.december 2011.

    Edino kar sem se v življenju naučil je to, da si svoboden samo toliko , kot je svoboden zadnji zatirani ali segragiran. Če bi to upoštevali vsi , vojne v YU nikoli ne bi bilo.Je pa Mayer z to svojo ...prikaži več izjavo želel , da pride do napada in uničenja njigovega Glavnega stana od revoltiranih prebivalcev Ljubljane. Kako bi pa to v EU obrnil sebi v prid , si pa lahko samo mislite!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.