Slovenija
41610 ogledov

Pozor: Ne bodite presenečeni, če ne dobite pokojnine!

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 08:26 24.november 2023.

    Sem 1 mesec pred upokojitvijo oddal vse potrebno. Zdaj sem že dva mesca doma in odločbe zavoda še nisem dobil kar pomeni da bom prvo penzijo dobil šele naslednje leto. Še dobro, da imajo vse v digitalni obliki in ti ...prikaži več izračuna v par sekundah. Tako izračunavajo popravke 3 - 4 mesce. Si predstavljate, da bi morali vse podatke iskati v kartotekah? Moj oče je dobil penzijo 1. naslednji mesec po upokojitvi. Ampak takrat še niso imeli računalnikov.

    • kapibara1 08:37 24.november 2023.

      3 sodelavci šli v penzijo. Vsak mesec(že prvi) dobili "začasno" penzijo, v roku 6 mesecev dobili končno odločbo o dejanski penziji.. NIKOLI problem z nakazilom..

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:09 24.november 2023.

      Čakajo,da se kakšen stegne,pa pol sploh ne rabijo nakazovat

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:18 24.november 2023.

      tlacan,močno ti priporočam da jih pokličeš ,čudežno deluje ,ti povem iz lastnih izkušenj

    • Avatar Firefly
      Firefly 09:31 24.november 2023.

      da nisi dobil že dva meseca pokojnine si se grdo zlagal,tudi če še nisi dobil pogodbe o izračunu pokojnine ti ZPIZ nakaže akontacijo pokojnine takoj prvi mesec

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:54 24.november 2023.

      Penzijo dobiš kasneje,velja pa od dneva ki piše v odločbi in dobiš vse potem zanazaj,problem je v tem ,da kako naj človek plačuje položnice in kupuje hrano v tem času

    • kapibara1 10:48 24.november 2023.

      @nick- Sodelavci so dobivali akontacijo penzijo, ko prišla odločba, pa bil še poračun: En vračal- drugi isto- tretji dobil več...

    • Avatar Zoran
      StarMačk 11:48 24.november 2023.

      @tlacan ne sekiraj se preveč, ZPIZ skrbi, da boš prehitro zapravil, pa špara namesto tebe, ha, ha, ha...

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:29 24.november 2023.

      Če imaš družino ki te preživlja bo pa potem boljš,ni druge,klicat pa tečnarit

    • tlacan 14:00 24.november 2023.

      Tudi sam sem pričakoval neko akontacijo dokler računajo - pa nič. No vsaj zdravstvenega zavarovanja ne rabim plačat, ker so me prijavili pri ZZZS.

    • tlacan 14:04 24.november 2023.

      Na srečo imam nekaj prihrankov in kupujem samo to kar je nujno, da preživimo. Ko sem bil na zavodu za zaposlovanje so tudi dali izračunat kdaj se lahko upokojim in sem tudi 6 mescev čakal nadomestilo. Kot izgleda so nekje ...prikaži več bolj marljivi in dosledni, drugje pa si vzamejo čas. Na telefon jih ne dobiš in na e-pošto ne odgovarjajo. Pa nisem edini, ki tako dolgo čaka.

  • rd2dmk2 09:10 24.november 2023.

    jest letos zamenjala banko. razlog eno leto zastonje vodenje računa, in še en bonbonček zraven. amapk so me pa presenetili, ker sta se banki zmenili in vse trajnike in ostalo lepo sami med sabo prenesli. ni mi pa nikakor jasno ...prikaži več zakaj po novem vse banke dajejo spletno banko samo, če imaš mobilno banko. tukaj je velik kotlet za akcijo, zakaj vezana trgovina. zakaj moram imet mobilni račun za to da pridem do spletnega poslovanja. do jekriminal, ki daje biznis mobilnim ponudnikom.

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:21 24.november 2023.

      Jaz sem isto proti temu da imaš pogoj mobilni telefon za vstop,pravzaprav za čist vse mi ni prav,telefona v bistvu ne potrebujem pa ga moram imeti zaradi butastih preverjan s telefona.Tudi na banki sem jim že omenil pa ne vedo ...prikaži več nič odgovorit.Za brez veze moram imeti večji strošek.

    • Avatar Firefly
      Firefly 09:30 24.november 2023.

      da nisi dobil že dva maeseca pokojnine si se grdo zlagal,tudi če še nisi dobil pogodbe o izračunu pokojnine ti ZPIZ nakaže akontacijo pokojnine takoj prvi mesec

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:55 24.november 2023.

      Firefil,mal pazi na komentarje,ker nima veze z vezo

  • sam1 08:44 24.november 2023.

    Približno polovici "pacientov",zaposlenih na ZPIZ-u bi treba pokazati vrata,pa bi ostala polovica vse stvari izpeljala v rekordno kratkem času.......

  • franc64 06:58 24.november 2023.

    Za spremembo 15 številk in osebnih podatkov rabijo tri tedne bom smrt zamenjal bom tri tedn dalje živel

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:16 24.november 2023.

      če je 3 tedne je še hitro,ko ti nastopi invalidska upokojitev ali pač upokojitev ,tudi 3 mesece ne dobiš,sicer vse povrnejo ampak se jim čist nikamor ne mudi

    • kapibara1 08:39 24.november 2023.

      @nick- Beri zgornji komentar.. Res pa pozabil omenit, da so vsi trije delali dalj in prejemali 20% pokojnine.. NISO šli kar direkt v penzijo"

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 10:19 24.november 2023.

    Ne bodite presenečeni,ko se bo nekomu odtrgalo!!!

  • munja 11:40 24.november 2023.

    Nekateri sploh ne preberete članka in potem kar tja v tri dni nekaj pišete. Človek je samo ZAMENJAL BANKO!!

  • SamoResnica 09:48 24.november 2023.

    Pa sej ne morš verjet. Nekaj tako osnovnega, je za očitno pri nas neverjetni problem. SRAMOTA!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.