Avto /avto/na-strom
4217 ogledov

Kitajska se boji lastnih proizvajalcev EV

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 15:40 19.februar 2024.

    Kitajci niso butasti, vedo da preveč in prehitro ni dobro, sploh pa pri EV, ki rabijo energetsko infrastrukturo in pa seveda reciklažo akumulatorjev...

    • blayo 16:27 19.februar 2024.

      Aja? A to vedo? Kolikor jaz vem so zadnja 3 leta po prodaji močno pred ostalimi. V bistvu se je na Kitajskem v zadnjih treh letih prodalo skoraj 20 milijonov EV (skoraj polovica vseh). Zanimivo, največ od tega jih je ...prikaži več tam prodala Tesla. Skratka zaklali so se sami z državnimi subvencijami zaradi katerih so se tam proizvajalci EV začeli množiti kot gobe po dežju, do danes pa jih je bankrotiralo že 90%. Skratka, gre za gašenje požara figurativno in tudi dobesedno.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 16:53 19.februar 2024.

      Kitajci so to storili, da bi prevzeli pobudo na svetovnem trgu EV. in praktično onemogočili ostale..Enako so storili s sončnimi paneli, kjer sedaj nadzorujejo trg, doma pa gradijo vsak mesec za 4 GW termoelektrarn...Opaziš razliko ?!

    • blayo 17:01 19.februar 2024.

      Skratka ne vedo nič o varnosti, ekologiji, vzdržnosti... zanima jih samo obseg. In potem ti meni govoriš kako so oni pametni, ker kao ne hitijo preveč. Zdaj bodo šli verjetno v drugo skrajnost tako kot s politiko enega otroka, ki ...prikaži več jih tudi že počasi dohaja v negativnem smislu.

    • blayo 17:04 19.februar 2024.

      Učinek teh subvencij se je izjalovil tako kot sem ti napisal... s politiko obsega so zanemarili vse ostalo zdaj pa rešujejo kar se pač rešiti da.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 17:38 19.februar 2024.

      Oni se bodo šli ekologijo na krilih gospodarske rasti, ne pa z recesijo kot EU...

    • Ender3 18:37 19.februar 2024.

      blayo kaj nič ne spremljaš kaj nam dobrega pripravljajo kitajci.? Imate morda applove tablice, ki so jih naredili kitajci? https://youtu.be/YgCdLpzpKKU?si=_FaxsV_fdcV0tT40

    • blayo 15:17 20.februar 2024.

      Laki, to njihovo ekologijo bi pa rad videl.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.