Slovenija
10552 ogledov

ZZZS: Ministru bomo podatke dali šele, ko bo za to pokazal pravno podlago

Komentarjev 61
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ender3 14:46 19.januar 2023.

    Vprašanje ZZZS in v info..bralcem. Zakaj je, lahko npr, rutinska, nujna operacije v tercaialni ustanovi ocenjena in plačana več kot, tiste opravljene na sek. nivoju. Kako je možno, da se zdravilo na rcp, z manjšo vsebnostjo učinkovino doplačuje, Večjega brez ...prikaži več doplačila pa, ni dobavljivo. Izkušnja centraliziranega naročanja pa, sprejme se večinski dogovor, ki se podpiše. Pri naslednjem soočenju se ugotovi, da je bil potrjen čisto drug ponudnik.Brez možnosti ugovora, pritožbe.Dogovor tako, pod mizo

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 15:15 19.januar 2023.

    Kdor ima čisto vest, nima česa skrivati..

    • blayo 15:18 19.januar 2023.

      OK, daj mi ključe od stanovanja. Saj bom samo pogledal. Častna pijonirska!

    • lojs 15:25 19.januar 2023.

      najprej povej, zakaj te tako zanima stanovanje

    • blayo 15:31 19.januar 2023.

      Ne vem še, kar tako, bom kasneje tukaj povedal oziroma delil informacije o tem kaj sem zanimivega našel v njegovem stanovanju...

    • lojs 15:40 19.januar 2023.

      v velikem in dragen stanovanju se zagotovo najde kakšna dragocenost, zato pa verjetno ne spustimo notri "kar vsakega", pa četudi bi samo pogledal

    • Presvetli 16:53 19.januar 2023.

      Če kdo misli, da zavarovalnice skupaj imajo samo 60 milijonov. Se preklemano moti! Saj niso dajali realnih podatkov , ko se bo to razvedelo, bomo tudi zelo presenečeni. Globoko upam, da bodo tudi to preverili. Podpiram Goloba glede tega

    • blayo 17:12 19.januar 2023.

      lojs, saj sem dal častno pionirsko, da bom samo pogledal! Lahko je tudi zraven, me ne moti.

    • blayo 17:13 19.januar 2023.

      Presvetli, torej podpiraš tudi da se sistem odpre in se vanj spusti tudi druge zavarovalnice tako kot je to praksa drugod po razvitem svetu?

    • lojs 17:23 19.januar 2023.

      blayo, pozabil si navest klučen podatek, kdo je lastnik ... oz. pri tvoji prispodobi gre za upravljalca ... sem že nekje odgovoril nekomu, da se lahko samo še sprašujemo, kdo fura to državo

    • blayo 17:33 19.januar 2023.

      Ko gre za zbirke, ki vsebujejo osebne podatke so oni (ZZZS) lastnik. In tudi če je država njihov lastnik, to še ne pomeni, da potem ima pa minister kar neomejen dostop do teh zbirk. Pozabi. Bo treba pač po zakonu ...prikaži več delat, to je poanta vsega.

    • lojs 17:52 19.januar 2023.

      popolnoma se strinjam, zasebni podatki so v demokratični družbi nedotakljivi, čeprav v članku nikjer ne piša zakaj bi nekateri sploh brskal ... kaj jih sploh zanima? ... vse skupaj je ena taka megla, da že meji na kriminalno zgodbo

    • Presvetli 19:06 19.januar 2023.

      Ne blayo!Da se jim popolno odvzame denar in da gre denar direktno v zdravstvo. Tako se bomo rešili pijavk. Pa zdravstvu pod prste gledat pri naročili , prav vsega!

    • blayo 19:47 19.januar 2023.

      Ne Presvetli, ker tako ali tako bi potem nucal eno službo, ki bi to delala. In ker bi bila ta služba dej JU bi rasla in rasla in vsem v njej bi se samo višale plače in nikogar se ne ...prikaži več bi dalo odpustiti. Skratka, tvoj način je precej neučinkovit. Pri sistemu ki podpira več zavarovalnic je pa drugače...

    • blayo 19:47 19.januar 2023.

      ...vse imajo enaka izhodišča, se pravi pri vseh so cene storitev, ki jim jih plača država enake in samo od njihove učinkovitosti je potem odvisno koliko zavarovancev bodo pritegnile in posledično od tega tudi zaslužile.

  • crniovcar 16:43 19.januar 2023.

    Predstavljajte si, da imate zavarovan avto, zavarovanje plačujete redno, doživite nesrečo, zavarovalnica pa vam reče - vse OK, samo za letos smo kvoto izplačil popravil že izpolnili. Pridite na servis drugo leto ali pa popravilo avta plačajte iz svojega žepa! ...prikaži veča! Predstavnike takšne zavarovalnice bi ljudje lastnoročno vrgli v Ljubljanico, ZZS pa leta in leta posluje na ta način, kuje dobičke in si izplačuje bajne plače, za težave v zdravstvu pa krivi zdravnike...

    • crniovcar 16:44 19.januar 2023.

      Veliko dela za protikorupcijsko komisijo !!!!!!!!

    • lojs 16:58 19.januar 2023.

      in to so (ali ste) nekateri odkrili šele zdaj, al kako ... a ima ta zzzs sploh koga nad sabo, ali je to pač država v državi, kjer se nič ne more spremeniti ... kot sem poslušal izjavo šefice, je ...prikaži več zavod vsako leto revidiran s strani računskega sodišča, pošlje poročilo v dz ... v dz so pa neki poslanci, ki mogoče tega niti ne opazijo, al pa se sploh nimajo časa s tem ukvarjat ... kdo so sploh z njim ukvarja?

    • Svobodnež 20:32 19.januar 2023.

      Lojs, kako to, da se Janševa vlada ni zapičila v to kislo jabolko??? So imeli drugačno računico?

    • lojs 08:18 20.januar 2023.

      taka vprašanje bi lahko postavil tudi vsem prejšnjim vladam ... sicer za tako zahteven projekt kot je reforma zdravstva moraš imete zadostno večino v parlamentu, pri njih je šlo vse skupaj po robu, zato je bilo polno odlokov, ne pa ...prikaži več zakonov, ukvarjal so se s covidom in pa s predsedovanjem eu, kar je bil še poseben iziv za jj ... zdej je nova oblast, ki lahko še en leto samo sprašuje ... zakaj, zakaj, zakaj

  • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 14:04 19.januar 2023.

    No, zdaj se je pokazalo, kdo zavira kakršenkolio vpogled, analizo in potencialne rešitve !!!

  • sandi76 20:12 19.januar 2023.

    Črn humor : kaj ZZZS ne odgovarja vladi ?

  • joze95 16:48 19.januar 2023.

    Dokaz več kje je začetek barabije. Z mojim denarjem se delajo norca , mi prepovedujejo da se zdravim, kar sem preplačal, pravijo da so najbolj kontrolirana zavarovalnica zraven pa ne dajo podatkov. Torej je res da pokrivajo plačila mladih ljubic ...prikaži več za dimnika, zabreta in martiča. Z malo zato, ker so ti pr....ci delali barabije, Dimnik začel kot ovaduh UDBE v Švici!

    • lojs 17:11 19.januar 2023.

      veliko jih je, nedolgo nazaj so na zadnji poti z vojaškimi častmi pospremili nekoga, ki je desetletja haral po zdravstvu, pa ga ni nihče ustavil ... zakaj bi se zdaj kaj spremenilo?

  • Stane Adamič 16:43 19.januar 2023.

    A danes je že kaj bil na zagovoru pri Jankoviču?

  • Soljatar 15:24 19.januar 2023.

    ne razumem, kako naj bi to skrajšalo čakalne vrste...

    • lojs 15:42 19.januar 2023.

      jaz pa razumem, to je spet en njegov nateg s preusmerjanjem pozornosti

    • Svobodnež 20:33 19.januar 2023.

      Soljatar, ti in lojs marsikaj ne razumeta.

  • Boris 16:07 19.januar 2023.

    A se še kdo spomne onega lobadarja Urbanije in Veselinoviča ? Kot da bi gledal del II 2023 ...

    • LudvikK. 20:34 19.januar 2023.

      Kaj? Kje si pa ta 2 našel? Kako vezo ima to s člankom?

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 15:57 19.januar 2023.

    Ko vidim sliko tega Loredana mi postane slabo!! Takoj se mi pred očmi pokaže slika kako je "slekel hlače" pred Jankovičem !! To je človek brez časti in ponosa je sramota ministrske ekipe!! Vsak,ki ima kanček ponosa bi odstopil ampak ...prikaži večk Loredan ne on bi za stolček polizal Zokiju čevlje FUJ!!

    • Svobodnež 20:39 19.januar 2023.

      Velik in moralen človek prizna, če napravi napako in se zna opravičiti. Tega pri Janši, Hojsu, Grimsu in podobnih nismo nikoli in ne bomo nikoli doživeli! A ti je to jasno? Za to moraš imeti tudi osebno dostojanstvo in "jajca"!

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 22:58 19.januar 2023.

      Loredan je na TV povedal resnico za katero se je potem moral opravičiti Jankoviču in to ni velik človek ampak SRAMOTA od ministra!!

  • vojko19 17:16 19.januar 2023.

    V jugosloveniji veljajo zakoni samo sp eje?

  • lojs 15:24 19.januar 2023.

    minister loredan je v članku omenjen samo enkrat, po novem je očitno zadolžen samo še za analize ... golobu, ki tako ljubi denar, se je očitno začelo mešat, ko je slišal za te miljarde, ki jih pokasira in razdeli zzzs ...prikaži več ... če bi radi dodatne podatke, naj zagotovijo pravno osnovo, kot piše, ali naj pa zamenjajo vodstvo ... čudno da kralj tega še ni storil

  • Boris 16:10 19.januar 2023.

    Spinmeisterji bodo naslednje mesece delali nadure in še pro-bono, če bo treba, a ne ?

    • lojs 16:54 19.januar 2023.

      a znaš še kaj druzga povedat, razen da provociraš

    • Boris 20:24 19.januar 2023.

      lojs, tako kot ostali, tako kot ti

  • marko345 13:57 19.januar 2023.

    Ta vlada bo natedila ted, zagotovila zdrabstvo za vse, kratke čakalne dobe, nižje nabavne cene, totej vse tisto kar ne leve ne desne vlade niso naredil, ker so bili samo za to, da se vse naše premoženje proda, barabe skratka.

    • Soljatar 15:28 19.januar 2023.

      hahah, dej še kakšen vic napiš...al pa pravljico...

    • marko345 15:52 19.januar 2023.

      Ma kaj se ti sploh oglašaš, nimaš pojma o ničemer razen da si nesramen, žaljiv, svojega predloga pa itak nikoli ne boš napisal, ker nič ne veš.

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 15:53 19.januar 2023.

      marko345 Pa ti to kaj pišeš tudi verjameš?? Počakaj do Maja pa boš videl kaj se bo zgodilo z to vlado!! Narod je sit levičarskih praznih obljub!!

    • marko345 07:19 20.januar 2023.

      Narod je sit vas desničarjev, kar je pokazal na volitvah. Ta vlada bo vse probleme v neki časovnici uredila, ja to verjamem, ker janšisti tega niste bili in nikoli ne boste sposobni naredi nič za Slovenijo. Amen.

    • Soljatar 10:41 20.januar 2023.

      naorod je glup, še posebej tistih 400.000, ki so izvolili ta drek, ki ga mormo zdej gledat na vladi...

  • lojs 13:40 19.januar 2023.

    "dostop za rudarjenje po podatkovnih bazah" ... hmm, zakaj pa? a mogoče iščejo kakšne osebne podatke o zdravstvenem stanju nas državljanov?... ne vem, a je sploh še kdo, ki mu je jasno, kaj ta vlada pravzaprav počne ... NORO!

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 14:05 19.januar 2023.

      lujzek, nisi prebral, da so podatki anonimizirani? gre samo za denarne tokove med institucijami...

    • lojs 14:17 19.januar 2023.

      a do sedaj pa te podatke nikogar niso zanimal? kot pravijo na zzzs, izdajo letno poročilo o poslovanju, dobi ga parlament, ukvarja se pa tudi računsko sodišče ... ne vem zakaj se golob toliko ukvarja s temi milijardami in zakaj ...prikaži več bi bil tok denarja tako "nektroliran" ... kdor se spozna na zdravstvo, dobro ve, da problem ni tukaj

    • Ender3 14:32 19.januar 2023.

      https://reporter.si/clanek/izjava-dneva/provizije-presegajo-tudi-50-odstotkov-vile-jahte-in-stanovanja-pa-je-treba-vzdrzevati-naredili-bodo-vse-da-se-zdravstvena-reforma-prepreci-1020910

    • timja 17:58 19.januar 2023.

      lojs pa me ti razsvetli, kje pa je v zdravstvu problem, če ne tam kjer se tala denar????

    • lojs 18:04 19.januar 2023.

      pa me ti razveseli zakaj je problem tam kjer se (po tvojem) "tala" denar

    • timja 18:08 19.januar 2023.

      lahko te razveselim le, da je meni to jasno, da riba smrdi pri glavi in to zelo, zelo

    • lojs 18:14 19.januar 2023.

      kot sem pričakoval ... v stilu goloba in njegovih pajdašev, ... nikoli ne dobiš vsaj za silo konkretnega odgovora ... "riba smrdi pri glavi", ja in? , pa povej še kakšen pregovor, recimo tako za kratek čas

    • timja 18:20 19.januar 2023.

      jaz sem tebe prvi vprašal golobček in mi ti prvo odgovori, če se pogovarjaš z mano ali pa me pusti pri miru, če ne dojemaš stavkov

    • lojs 18:32 19.januar 2023.

      ne ti men golobček! ... da je zzzs jedro vseh problemov, je izumil kralj golob, ker je moral najti nekega krivca za opravičilo svoje nesposobnosti ... sem pa prepričan, da mu dišijo ogromni soldi, ki se tam pretakajo ... vsak, ...prikaži več ki je vsaj malo spremljal dogajanje zadnje mesece, je bil seznanjen z velikim kadrovskim problemom ter ogromne birokracije v zdravstvu

    • lojs 18:33 19.januar 2023.

      pa sej je sam izjavil, da je denarja dovolj, sistem se pa sesuva ... zakaj jih zanimajo osebni podatki potem? a se bodo spravili na poaciente al kaj? zdej pa ti povej!

    • timja 18:55 19.januar 2023.

      ne ti meni golobov talat, če si jj soldier, ker jaz ne pripadam nikomur in za razliko od tebe mislim s svojo glavo

    • timja 18:59 19.januar 2023.

      lopjs. če je zzzs plačnik vseh storitev in nabave materiala, kdo ima pol interes vzpostavljati omrežja po principu preminulega udbovca, po principu jj itd...plače zdravstvenega osebja so komaj 10% vsega budžeta in kot take drobiž za valjenje krivde nanje...je pa ...prikaži več priročno kriviti zdravnike za krivdo, ker so izobraženi in "nevarni" instrumentom diktature države

    • timja 19:02 19.januar 2023.

      in seveda dvigajo branost medijev ali gledanost, ker kdo pa bo gledal štrajk čistilk ali cestnih delavcev??? čeravno je delo teh dveh skupin zelo pomembno za obstoj infrastrukture....dalo bi se pisati o vsem vsaj pol ure pa nimam časa...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.