Slovenija
50 ogledov

Kolega je ustrelil v obraz

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MLikar Forum-lov 16:26 14.januar 2013.

    Umiranje je časovno trajajoče dogajanje. Smrt je lahko trenutna in lovci poskušajo to pri svojem poslanstvu zagotoviti. Lov v sadovnjaku, ki je v lovišču, dovoljuje isti zakon o lovu (ZDLov), ki lovskim družinam na podlagi iste površine predpisuje plačevanje ...prikaži več koncesije državi. Ta država tudi zapoveduje število divjadi, ki jo lovci MORAJO odstreliti pod grožnjo visokih finančnih kazni. Vsak državljan ima možnost preko demokratičnih vzvodov vplivati na omenjeno zakonodajo, osebno tu napadati nekatere, ki le izpolnjujejo svoja poslanstva pa je pritlehno.

  • mph 10:08 14.januar 2013.

    Zakaj imaš potem trupla živali po stenah? Če je to "potrebno", kar delate za kao "ravnovesje", potem je ta ogabna praksa nepotrebna. Ok za naravoslovne muzeje ampak iz čisto drugih razlogov.Kot sem napisal, so redke izjeme in me ne ...prikaži več moti kot nuja, ampak so ta vaše "delovne ure" izključno za kamuflažo, da se da nek bolj civiliziran obraz vašemu obstoju.

  • trojka 11:17 14.januar 2013.

    poznam primitivca, ki je lovec, zelo aktiven in agresiven, v svoji domači gostilni ima izobešena trupla na ogled, izključen je bil že iz ene lovske družine zaradi krivolova in se je kljub temu lahko vključil v sosednjo. In pazi, upokojen ...prikaži več je zaradi bolezni živcev, ki je nastopila v 10 dnevni vojni za Slovenijo!!!! Po gozdu pa se šopiri ko Rambo!!!!

  • mph 14:10 14.januar 2013.

    Oh, se res čudim kako je sploh fauna preživela pred pojavom človeka. Hranite, da lahko koljete. Me zanima, koliko jih je takih, ki nikoli ne streljajo, ki samo skrbijo za živali.

  • Avatar šentjurčanka
    šentjurčanka 15:47 14.januar 2013.

    Ne poznam lovca,ki bi srno obstrelil in ji nato nudil prvo pomoč.Torej je žival umirala v mukah.Kje je napisan zakon,da lahko lovec v mojem sadovnjaku tik pred hišo ubija???Za solato mi pa dol visi.Se opravičujem.........Lovci,kupite si vodne pistole pa se ...prikaži več "špricajte" z njimi.Živalim pa pustite ŽIVETI!!!!

  • MLikar Forum-lov 16:30 14.januar 2013.

    Kakšna je razlika "nagačene živali", če je bila odstreljena pri kot praviš "športnemu" lovu ali pri lovu nevarne živali? Ali je ena občutila drugačno bolečino kot druga? Ali je tuzemeljski ostanek ene drugačen kot od druge? Ali so primitivna plemena ...prikaži več ob shranjevanju in čaščenju delov živali bila slaba ali boljša od lovca, ki ima na steni spomin na doživetje?Lovstvo je v Sloveniji sistemsko urejena dejavnost. Komur ne ustreza mora poiskati pot sistemskih sprememb!

  • VTraven 18:17 14.januar 2013.

    Sel bi na volitve pa mogoce nebi bil?

  • mph 00:38 15.januar 2013.

    Predvidevam, da ti sadiš hrano za divjad in ostalo fauno, da lahko pljuvaš po meni in takih, ki ne razmišljajo kot lovci. Imaš pa sicer zelo zanimivo razlago trupel v sobah, "spoštovanje". Wow.

  • Pepe007 08:38 14.januar 2013.

    Narava sigurno lahko sama vzpostavi ravnotežje. Samo je potrebno vzeti v zakup, da to ravnotežje podrazumeva, da bo nekaj ljudi (predvsem otrok) na leto končalo zaradi napada medveda ali volka. Nekaj ljudi več bo mrtvih zaradi prometne nesreče z divjadjo. ...prikaži več Sedanja ureditev pa ogroža nekaj nepismenih, da jih ustrelijo na sprehodu. Kolikor jaz vidim, lovci zmeraj postavijo opozorila, da se izvaja lov. Mogoče bi se gospod Valpatič lahko boril proti nepismenosti.

  • rogg 09:30 14.januar 2013.

    Proti lovcem so večinoma nastrojeni blokovski ljudje, ki nimajo nobenega znanja in čuta do narave. Lovstvo je mnogo več od ubijanja. 22500 organiziranih slovenskih lovcev naredi najmanj 15 do 20 delovnih ur v lovišču, izračunajte, boste videli, da to ni ...prikaži več malo. Kaj pa naredijo ostali takoimenovani varuhi živali? Zamislite se malo, tisti, ki zmerjate in kritizirate lovstvo vsepovprek.

  • Avatar šentjurčanka
    šentjurčanka 10:36 14.januar 2013.

    Se podpišem pod mnenjem gospoda Valpatiča.Na lastni koži se doživela,ko so lovci na mojem zemljišču!!!!!!!!(sadovnjak pod hišo)ranili žival,ki je verjetno v mukah umirala.Lovci proč od moje hiše ,kdo vam je dal pravico ubijati????Zdaj usujte name plaz vseh žaljivk,a dejstvo je,da ...prikaži več mi srce še vedno zajoče,ko se spomnem,kaj se je tiste noči dogajalo z ubogo srno.

  • mph 12:45 14.januar 2013.

    Ah, še to sem pozabil, ko je bil pred cca. 20 leti pogrom na potepuške mačke, so ji ustrelili hišno mačko ZNOTRAJ ograjenega prostora-balkona, cca. 1 m proč se je takrat igrala vnukinja. Golazen odvratna smrdljiva. Privoščim vsem takim, da ...prikaži več bi malo svinca kasirali sami, da vidijo iz prve roke, kako to izgleda.

  • garfild112 13:34 14.januar 2013.

    me prov zanima kulku teh junakov ki pluva tle čez vse povprek je dns že kej nardilo za divjad v teh snežnih razmerah???? ob 6:30 sem odšev od doma z polnim nahrbtnikom in to brez puške in prišel ob 12:15 ...prikaži več15 domv... pa vi "pluvači" ??????

  • MLikar Forum-lov 14:17 14.januar 2013.

    Z zadnjim stavkom si povedal vse o sebi.

  • MLikar Forum-lov 14:21 14.januar 2013.

    Ne gre toliko za to koliko bo koga pojedel medo in volk. Gre bolj za to koliko jih bo stradalo od raznih zoonoz, koliko bo gospodarske škode zaradi prašičje kuge in kup podobnih problemov, katerih Vavpotič &co. nočejo videti, še ...prikaži več manj pa pokazati.Res pa je, da Slovenski lovci sami niso sposobni izpostaviti in javnosti prikazati teh težav, ki bi bile prisotne brez lovstva. Za to je zaslužno fajn vodstvo.

  • MLikar Forum-lov 14:31 14.januar 2013.

    Verjetno ali zagotovo? Lov v ograjenih površinah pa je možno prepovedati, a se je potrebno zavedati, da potem tudi ni več kaj jokati, če srnica preskoči in poje solatko. Kako se to naredi, piše v zakonih.

  • mph 14:51 14.januar 2013.

    In iz kakšnega "kova" sem po tvojem? Seveda je jasno, da sem ljubitelj živali in izrazito proti "ŠPORTNEMU" lovu. Če pa si malo prebral še ostale moje poste sem napisal, da je zame sprejemljiv lov, ko je nuja (npr. odstrel ...prikaži več res nevarne živali, lov za preživetje, ....) ne pa iz užitka. Če ti nisi med slednjimi, potem nate itak ni letel očitek. Predvidevam seveda, da nimaš doma nagačenih živali. Komu privoščim je bilo mislim nedvoumno jasno.

  • Sebastjan Kroflič 15:01 14.januar 2013.

    Pobijanje živali ne sodi v civilizirano družbo! "Lovci" znebite se želje po ubijanju, alkohola, itd... skrbite za živali brez orožja!!

  • VTraven 18:20 14.januar 2013.

    Si mislite... kako je sele v tovarni kjer zreske delajo...

  • VTraven 21:47 14.januar 2013.

    Posadi hrano za divjad in ostalo fauno potem pa pluvaj po drugih. Dokler pa sam ne naredis nic pa raje bodi tiho in ne pluvaj po delu drugih ce o tem nimas pojma. Ce ima clovek v sobi trofejo, "truplo" ...prikaži večo" kot pravis ti, je to v dokaz spostovanja do le te.Ne nisem lovec...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.