Avto /avto/mehanik-leta
39711 ogledov

Miti in resnice o gorivu, v katere verjamete vi?

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • supreme 10:18 08.december 2019.

    A tale clanek sponzorira petrol??? najslabs nafto majo potem pa tega njihovega strokovnjaka najdete...👌

  • Janez_53 09:46 08.december 2019.

    Avtor članka, se vam ne zdi, da je ta članek izjemno pristranski? Ne morete nas vendar na takšen način zavajati!!! Verjeli bi vam le, če bi za sogovornika izbrali človeka, ki ni zaposlen v nobeni od firm, ki prodajajo naftne derivate!

    • Janez_53 09:50 08.december 2019.

      Pa še tole sem pozabil: to je v resnici prikrita reklama za Petrol in bi članek moral biti označen z znakom €.

    • Borut_Bavarski 10:06 08.december 2019.

      Sem tudi sam to opazil. Kako pritlehno. Saj od avtomobilskega novinarja kaj drugega niti ne bi pričakoval. Članek bi moral biti po zalonu označen, da gre za reklamo, tako zavaja. Žurnal je ratal eno samo reklamno skropucalo. Ko bi si ...prikaži več vsaj lektorja najeli. Članki, polni slovničnih napak in to ne samo pri zatipkanju, ampak takih, kjer se vidi skromno poznavanje jezika: sklanjanje, zaimki, postavljanje ločil.

  • tudbognasvečnereši 10:49 08.december 2019.

    Kar se nafte tiče imajo pri Petrolu absolutno najslabšo.

  • sam50 09:36 08.december 2019.

    Samo čudno je,da na marsikateri črpalki naliješ v enako prazen rezervoar tudi od 10-15 % večjo količino goriva ????

    • Avatar vec
      vec 10:00 08.december 2019.

      ja leta nazaj sem tankal na petrolu Zaloška Kajuhova, Hunday Trajet D ki ima tank 65 litrov, 82 litrov (pa še bi šlo ampak sem nehal ker se mi je trapast zdelo.)

    • fellis 10:03 08.december 2019.

      Petrol, seveda ...

  • Borut_Bavarski 13:01 08.december 2019.

    Zelo podoben članek je na siolu. Tam so ga označili, da gre za plačan članek. Tukaj pa še vedno izpade, da gre za avtorski članek. Seveda gre za propagando za 95 in 100-oktanskI bencin, pa za novo zimsko IQ gorivo. Saj nismo ovce.

  • Avatar Pinkopalinko
    Pinkopalinko 11:32 08.december 2019.

    Petrol ima najslabšo kvaliteto (goljufa),OMV normalno,najboljša kvaliteta je bila pri Agipu. Drugače pa probajte naročiti gorivo na eni od Avstrijskih črpalk,recimo Bp,... ,boste videli koliko več boste prevozili.

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 13:30 08.december 2019.

    OMV in MOL imata dober bencin ,če je rezerva že kritična in samo petrol v bližini tankam le nekaj litrov,ker med OMV in Petrol je razlika da ko tankam na OMV naredim 50km več ,to sam testiram in to vsakič ...prikaži več ko avto zamenjam tankam na PETROL potem pa na OMV in že leta in leta je tako.

  • Avatar Leon
    Leon 09:54 08.december 2019.

    Kakovost goriva sem izkusil ( preveril) lani pozimi ,ko je bilo nekaj dni pod minus 10 v rezervoarju pa sem imel majhno količino bencina ( ni bilo na rezervi) in mi je gorivo zmrznilo ! Točno vem kje sem tankal ...prikaži več ,tako sem jih takoj črtal seznama in menjal trgovca . Bom letos podobno preveril pri sedanjem . Poleti sem vse vem skuril do rezerve in verjamem ,da bi morala tudi voda izhlapeti .

    • fellis 10:03 08.december 2019.

      Nafta zmrzne relativno hitro. Če pa je bil bencina, pa sumim da od petrola :)

  • fellis 10:02 08.december 2019.

    Voda je zmeraj v gorivu. To bi lahko vedeli. Nafta zmrzne prej kot bencin, to bi lahko že vedeli. Kar pa ne povejo je da kdor ima avto občutljiv na gorivo se ta razlika takoj pozna. Ne bom pozabil ko ...prikaži več sem tankal na petrolu in je avto izgubil 10% moči. Raje ostanem na cesti kot da tankam pri njih in pri novem Avanti. Zakaj v tujini imajo boljše goriva?! Buh ve zakaj ...

    • janez00 18:05 08.december 2019.

      To je čisto res saj ko tankaš takoj opziš tudi moč motorja kakšne kvalitete je gorivo.Najbolj goljufajo pri petrolu in posledično imajo menežerji tako dobre vsote denarja.Mafija pokvarjena.Prokleti kapitalizem bo vse pogubil.

  • janez00 17:57 08.december 2019.

    Je velika razlika v kvaliteti goriv tudi več kot liter na sto kilometrov.Tile strokovnjaki so vsi podplačani ki komentirajo,da ni razlik v kvaliteti goriv.Sedaj ko imamo nove avtomobile sproti kaže porabo goriva in vi inšpektorji podkupljivi potem razlagate da ni ...prikaži več razlika med kakovosti goriv.V kurilnem olju je tudi precej dodane vode saj se takoj opazi pri kvalitetnem gorilcu.Najslabše gorivo pa prodaja Petrol !!!!!!

  • McClain 17:05 08.december 2019.

    da so na OMV crpalki v Velenbju goljufali z merjenjem je 100%. Takrat so imelio franšizo podjetniska familija Jelen, znana po recimo dvakratnem osebnem stečaju silnega rockerja Matjaza Jelena itd. Da niso goljufali bom verjel le, ko mi bo nekdo ...prikaži večo v moj 65l kesl uspel stlačity 73 lčitrov, kolikor sem jih tudi plačal.

  • Pepe007 19:12 08.december 2019.

    No ja, Par let nazaj je nekaj motorjev šlo po gobe, ko so tankali na petrolovi črpalki na severuvzhodu Slovenije. Po drugi strani mi je par let nazaj v januarju kristaliziralo gorivo, ko sem zadnje tankal na OMV. Avto sem ...prikaži večm zagnal ob 6.00 zjutraj, temperatura je bila -15 stopinj. Dvomim, da je bilo ponoči hladneje.

  • Janko Ig 17:09 08.december 2019.

    Nihče pa nič ne pove o etanolu ali drugih alkoholih v bencinu. Ti uničujejo tesnila in napeljavo....

  • dusan11 19:35 08.december 2019.

    Najboljšo gorivo disel ima mol pol omv pol pa komaj petrol

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.